Плажният сезон

Е, във всяка област е пълно със смешки и куриози, както и със странни лични пристрастия, а какво остава за метеорологията... :-D

Модератор: Radoslav Petkov

naftalinov
Регистриран: нед окт 21, 2012 7:11 pm

Мнение от naftalinov » вт юли 13, 2021 11:57 pm

gosho97 написа:
вт юли 13, 2021 11:14 pm
nikolai kamburov написа:
вт юли 13, 2021 10:56 pm
Пп: сега се замислям как 30км преход на линия 409 от Аксаково до Златни пясъци е само за 1лв. Градски транспорт Варна хич не го е*е... :lol:
Всъщност няма как да е за 1лв, защото 1лв е за 1 час, а 409 не може да направи от първа до последна спирка за 1ч. Днеска се возих точно на 409 от Катедралата посока Златни и един човек ми даде билетче, което изтичаше след 15мин, а това е по средата на маршрута още. :lol:
В транспортния форум мисля, че коментираха, че е важно да валидираш билета преди да му изтече валидността, или нещо подобно. Тоест, чисто теоретично, с билет от 1 час може да тръгнеш със 17 от Галата, да слезеш на СОУ "Д. Дебелянов", да походиш 300 метра до срещу Катедралата и да се качиш на 409 докрай. 17-то не пътува повече от 30 минути до Центъра, така че ще имаш време. Не съм го пробвал, но мисля, че така го говориха. :wink: Още по-така би било да се качиш от Ривиера на 9/409, да слезеш на Пикадили Парк, оттам пак с малко ходене до Средношколска или Ученически корпус преди Почивка, откъдето взимаш със същия 60-минутен билет каквото и да е до Владиславово (или на следващата - Отдих и култура да слезеш и без ходене се прекачваш на 14 за Владиславово, или пък на 17А за Галата/Аспарухово). Тогава излиза още по-изгодно. За мен ролята на 90- и 120-минутните билети е ако имаш нужда да идеш донякъде, да свършиш нещо бързо/да купиш нещо и да се върнеш. Пак казвам, не съм сигурен, че е официално-признато/легално така, но някой беше споменал точно това.
Да не забравяме и простотията с частника Ченсфилд, дето вози към община Аксаково, а половината коли по 409 са от квотата на Аксаково, така че да го имате предвид :!: :wink: Там билетите от "банкоматите" на Градски транспорт не важат.

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » нед юли 18, 2021 1:08 am

quittr написа:
нед юли 18, 2021 12:17 am
Аз бях 5 часа на басейн от 13:00 до 18:00 часа при 35-36гр. нон-стоп на слънце и си намазах само раменете с фактор 20 и нямам никакво изгаряне. Всъщност имаше и облаци, но сумарно да е било сянка за макс 20-25 минути. Вече имам обаче достатъчно тен и затова си позволявам такива неща. Също като си пека гърба от време на време си покривах раменете и горната част на врата защото, ако изгарям някъде е там.
Изгаряния, особено с мехури не трябва да си причиняваме. Вероятността за рак на кожата е пропорционална на броя изгаряния с мехури през живота.
Стига да има свободно време човек, басейнът си е супер начин да си изкараме добре, когато е жега. :thumbup:
Ами аз имам три дни в Обзор с по 4-5 чАса на ден плаж, но там верно се мазах далеч по-често. Отделно, четири дни на нон-стоп припек в Киевската жега, където безмилостно се пържеха ръце, крака и врат, също си ги броя, но днес просто подцених нещата.
Мехури не съм имал от младежките ми години, но най-вероятно след 5-6 дни ще се пообеля по гърба и гърдите безболезнено. :lol: ====================================
P.S Понеже за басейни заговорихме, искам - съвсем ненатрапчиво - да препоръчам на всички момчета от София да не избират известния Хидропарк "Вятърни Мелници" за уикенд басейн. Един път бях ходил там преди 4-5 лета, днес си викам да повторя и съжалих сериозно.
Първо, ще ви вземат 24 лева за вход, което включва чадър и шезлонг.
Второ, вътре е пълна цифромания. Днес, тъкмо влизаме и аз - още полусънен - си поръчвам фрапе и минерална вода, след малко идва момчето и ми вика осем лева. :oops: Баси, в Гърция, на повечето нормални плажове пиеш фрапе за 3 евро, а водата ти е бонус, а тук ти късат ризата с осем кинта иии...разбира се, водата е 330 милилитра. А такъв като мен, в жегата и на басейн, просто е изключено да падне под 3-4 литра вода за няколкото часа разтуха. Вмирисан бургер, с полувгранени пържени картофи, почти 1:1 като лайната в Макдоналдс, беше 17 кинта.
Няква лимонада, с вкус на диня/пъпеш/ягода/малина етц, където ти сипват в чашата 50 грама концентрирана есенция на съответния плод, а после го блъскат с вода и лед - беше 7-8 лева.
Трето - трябва да се бичат едни 60-70 км отиване и връщане до с. Горна Малина, т.е ако си от Люлин/Овча Купел, отиваш на 100 км каране.

Ако правя следващ басейн в София, ще ида пак на този до стадион "Локомотив". Хем е по-близко, хем цените (по спомен) са доста по-поносими. Не знам дали защото този бранш, заради ковид кризата, бе сериозно окастрен вече година и кусур или е някакъв друг фактор, но просто някои хора се оливат.

P.S 2...разбира се, че няма как да се мине без поредния селяндурин, с огромни мускули и плочки на корема, който се е разплул на шезлонга, като бей и подсвирва с пръсти на невръстното си 3-4 годишно дете, буквално като на добиче, понеже го мързи да се мръдне пет метра и да го извади от водата.
И...разбира се, заплахата към клетото детенце е "ако още един път идеш на пързалката без да ми се обадиш, спирам ти телефона и таблета за една седмица". :thumbdn: :thumbdn:
Masturba tu mente y eyacularás ideas!

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » нед юли 18, 2021 8:38 am

nikolai kamburov написа:
нед юли 18, 2021 2:40 am
Сашо, аз също не се мажа, а ходя през ден на морето. Но предимно между 8 и 12ч на обед и не изгарям. Тенът ми е супер. Но пък ми се появяват едни малки червени бенки напоследък. Май не са хубави те?
Иначе доста топла вечер, бях на плажа досега, 26гр в този час.
За вчера имаме екваториална! :P
Черни точки по принцип се казва на комедоните, които представляват запушени пори и не е нещо опасно, ако имаш това предвид. Принципно слънцето изсушава кожата временно и дългосрочно се стимулира секрецията от мастните жлези, което увеличава шанса за кожни проблеми тип акне и комедони.
Иначе ти както си си на морето със сигурност имаш достатъчно тен, който да те пази.
Аз в началото гледам на слънце да прекарвам по-малко от час и то на по-слабо слънце че както съм със светли очи и светла коса, ако изведнъж ида на басейн за 5 часа ще изгоря много брутално. :)
Доста хора май правят точно така и определено не го препоръчвам. Но определено заклеймяването на слънцето само като враг не е праивлно. В БГ 75% от хората са с дефицит на витамин Д, който участва в много процеси в организма.
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » нед юли 18, 2021 8:50 am

То и аз без да съм със светли очи и коса така брутално изгарях още първия ден като отидехме на море. Кожата като е светла така става. Не можех да спя от болки по изгорялото.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » нед юли 18, 2021 9:23 am

Аз не стоя повече от 3 часа и то до обяд. За 3-5 дена събирам кафяв тен до неразпознаваемост. Светла ми е кожата, но събирам адски тен за отрицателно време, ползвам много качествени масла за подсилване и скъпи лосиони за тяло след плаж, може би и това е фактор. Аз рядко съм виждал, хора като мен, всички се връщат червени и изгорели.

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » нед юли 18, 2021 12:09 pm

Саше, говоря за едни малки червени бенки. Като нормална кафява бенка, но са червени. Алено червени.
Иначе от морската вода и слънцето всякакви черни точки, пъпки и тн изчезнаха напълно. Не се мажа с УВ кремове, но пък винаги след плаж си нанасям бебешки крем за след излизане на открито, който има някакви масла и микроелементи и кожата не само, че се овлажнява, но и заздравява. Много ми харесва. Освен това ям храни, богати на вит Е и разни такива за кожата.
Вчера ме наплашиха, че на 30г лицето ми ще прилича на лайна с множество бръчки ако не се мажа с Ув защитни кремове. Което ми се стори пълна простотия, защото по ген лицето ми е бебешко, а след всяко лято кожата ми е по-мека и гладка отколкото преди сезона. Така че.. :hmm:
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Frape
Регистриран: нед юли 03, 2011 8:29 pm

Мнение от Frape » нед юли 18, 2021 12:25 pm

И аз съм бял попринцип. Дори без кремове ,лосиони и тн хващам шоколадов тен,явно е ген не знам,само ми трябва малко пряка слънчева светлина.
Но проблема е,че имам мн бенки ,главно по гърба.

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » нед юли 18, 2021 12:27 pm

На 30 г. на много хора лицето им прилича на лайна и без Слънце. Аз съм на 33 и нямам нито една бръчка и ходя по минимум два пъти на море годишно, но като се пека слагам кърпа на лицето. Естествено, когато си в движение през деня няма как да се предпазиш.

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » нед юли 18, 2021 1:45 pm

Бе приятелките ми се мажат още от сутринта с някакви УВ кремове дори и да не ходят да се пекат. Ей така трябвало за защита. Може да са прави.
Аз все се напрягам като трябва да си сложа крем, защото знам, че е химия. Тялото изгаря, клетките се делят, тази химия как влиза в новите клетки. Не мога са си го обясня, но имам притеснения, че тези кремове могат да са по-опасни от една нормална слънчева баня без изгаряния.
Но наистина не мога да твърдя нищо с увереност, защото нямам познания. А и трудно могат да се намерят задълбочени на тази тема.
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Отговори

Върни се в “Лично отношение. Mетео-смешки и... глупости”