СЛУЖЕБЕН КАБИНЕТ 'РАДЕВ 2021' - дейност, мнения, анализи, съображения

Твърде много хора претендират, че разбират от политика, а дали наистина е така?
doncho
Регистриран: нед апр 10, 2011 2:49 pm

Мнение от doncho » вт юли 20, 2021 7:27 am

Кацаров щели пак да го приемат в Пирогов, заради многократно настъпване на мотиката :grin1:

https://www.24chasa.bg/mnenia/article/10002844
Игнорирайте идиотите, те са неспасяеми.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт юли 20, 2021 5:18 pm

Потребителски аватар
snow wall
Регистриран: пон авг 31, 2015 1:18 pm

Мнение от snow wall » вт юли 20, 2021 5:26 pm

Каква е тази история за кражби от Пирогов, източвана е касата не билницата или става дума за нещо друго?

Потребителски аватар
blue
Регистриран: чет авг 27, 2009 5:59 pm

Мнение от blue » вт юли 20, 2021 5:28 pm

Стринги, сега и тоя боклук антиваксър министър ли защитаваш??? :shock: Леле ама ти наистина си много политически пропаднал - всъщност поведение на типично зомбиран фен на антибългарската ДъБъ. :thumbdn:
Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш!
Стивън Кинг

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт юли 20, 2021 5:39 pm

Не, не защитавам министъра, защитавам тезата му и причините за отстраняването на директора на "Пирогов" - има разлика. :deal: :grin1:

4uk
Регистриран: пет май 10, 2019 1:02 pm

Мнение от 4uk » вт юли 20, 2021 6:34 pm

Незащитима е тезата на Министъра! Пирогов не са точили Касата, защото от 1 година на всички болници получават месечно 85% от пред-ковидния си бюджет и няма никакво значение, колко болни са минали през тях. Не е имало никакъв икономически смисъл да надписват пациенти, а просто да ги лекуват качествено. Пирогов видимо са го правили! Контролните прегледи и изследвания на такива като Кацаров, просто е трябвало някак да бъдат узаконени с пътеки - които Касата реално не плаща. Иначе не би трябвало да могат да се се случат. Но греда - Балтов е нарочен за уволнение и Касата казва: "Ние не сме ви платили за тази дейност, но вие сте откраднали тези пари,.. които не сме ви платили !?" На голям зор са били профан-изчегъртвачите - виртуозно сложна хипотеза за предполагаемо вероятно намерение за виртуална кражба са измислили! Ама то, когато некъдърно протеже иска да изпълни политическа поръчка на шефовете - приятели предава и до шията в собствените си лайна влиза и се дави в тях. Ех, Кацаров, Кацаров, защо не си остана прост шеф на здравното си НПО, ами трябваше да лъсваш като въшка на чело. А челото - с татуирана петолъчка! Как да не размажеш въшката... с една тухла! :grin1:
Не споря с прости хора - времето ми е ценно.

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » вт юли 20, 2021 7:12 pm

Кацаров: Не съм лежал в „Пирогов”, подписът ми в документите е фалшифициран

Стана интересно. Гешев дали ще си го причини. Някой лъже и трябва да си понесе последствията.
"Прост съм и ми е лесно." Бойко Борисов

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт юли 20, 2021 7:44 pm

Д-р Болтаджиев: Зад протеста на "Пирогов" стоят Бойко Борисов и ГЕРБ
Очевидно се източва НЗОК
...
Ако се спази законът, на "Пирогов" трябва да се прекрати договорът с НЗОК, което се е случвало вече два пъти, при други две болници, за доста по-дребни нарушения.

Искам да подчертая, че лекарите от Пирогов не са виновни, за това, което се случва – каза още д-р Болтаджиев и допълни:

"Пирогов" вече не е от болниците, които, ако не съществуват, ще пропадне здравеопазването. Но аз държа да съществуват всички болници, за да имат пациентите право на избор. Това, обаче не оправдава точенето на Касата", допълни д-р Болтаджиев.

Според него "се вижда само върхът на айсберга, защото проверката е открила нарушения при две пътеки, а има още 260". И обърна внимание, че не може да се говори само за лечение на пост-ковид пътеките, за които са констатирани нарушения, тъй като проверката на НЗОК е показала, че голяма част от хората не са знаели, че са приети в болница.
...
Оригиналното интервю в сайта на БНР :deal: : https://bnr.bg/horizont/post/101501494/ ... boltadjiev

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт юли 20, 2021 9:37 pm

Григор Здравков: Ръководството на Агенция "Митници" е на ДПС и Пеевски
Служебното правителство приключва, а министър Василев не е представил екипа на Митниците
20.07.21 в 13:27
"Ако има официално представителство на ДПС и Делян Пеевски в служебното правителство - това е ръководството на Агенция "Митници", заяви пред БНР Григор Здравков, лидер на Легия "Антимафия".

:hmm:

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » вт юли 20, 2021 9:42 pm

Victus написа:
вт юли 20, 2021 7:12 pm

Стана интересно. Гешев дали ще си го причини. Някой лъже и трябва да си понесе последствията.
Даваха интервю на лекарката приела Кацаров. Аз съм много по-склонен да вярвам на лекарката. Лекарите трябва да се уважават. А този боклук Кацаров, ако наистина лъже (99% сигурно), трябва да понесе най-тежките възможни последствия за това. И ако се лъже да такива глупости, какво да говорим? Изобщо не може да се вярва на никого. :thumbdn:

Aha
Регистриран: чет яну 14, 2010 10:27 am

Мнение от Aha » вт юли 20, 2021 9:45 pm

weather_master написа:
вт юли 20, 2021 9:42 pm
Victus написа:
вт юли 20, 2021 7:12 pm

Даваха интервю на лекарката приела Кацаров. Аз съм много по-склонен да вярвам на лекарката. Лекарите трябва да се уважават. А този боклук Кацаров, ако наистина лъже (99% сигурно), трябва да понесе най-тежките възможни последствия за това. И ако се лъже да такива глупости, какво да говорим? Изобщо не може да се вярва на никого. :thumbdn:

Човек се уважава заради личните му качества, а не заради професията. Ако някой човек заслужава уважение, той сам ще си го изгради и няма нужда никой да му казва заради и поради какви причини да бъде уважаван. Има лекари и лекари, както има всякакви хора във всяка област. Стереотипите са грешка.

Хайде уважавай Менгеле и той е бил лекар! В един пасаж хем да уважаваме лекарите, хем не може да се вярва на никого? Последно?

Е, ако се лъже за такива глупости, може ли да се лъже за пЛандемията? Какво да говорим , а?

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср юли 21, 2021 11:23 am

Бойко Рашков: Мирни протестиращи са били подложени на СРС
21.07.21 в 09:54
Служебният вътрешен министър Бойко Рашков ще предостави информация на парламентарната комисия, която ще разследва подслушвани ли са политици. Той коментира, че изводите на прокуратурата за липса на данни за извършени престъпления са спорни, тъй като по думите му прокуратурата сама проверява себе си.

Бивш шеф на ДАНС е задържан за незаконен лов
21.07.21 в 08:46
Бившият председател на ДАНС Димитър Георгиев е бил задържан от полицията след сигнал за незаконен лов близо до село Сушица, Благоевградско. „Хоризонт“ научи, че заедно с него в полицията са отведени още трима души.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет юли 22, 2021 12:04 am

Кирил Петков: Видях как едни милиони са отивали за мазнинки на хора, за строеж на сграда в „София тех парк“
21.07.2021
В министерството видях, как един милиони са отивали за мазнинки на едни хора, изтичали са милиони за фиктивни ремонти на язовири, за ненужно строителство, парите са раздавани авансово. И тези пари са се раздавали в условия на пандемия и криза. Така например отпуснали са пари за строеж на сграда за държавната администрация – 90 хил. кв. м. площ в „София тех парк“.

Оригиналът в "Нова ТВ":

Кирил Петков: Надявам се НС да излъчи стабилно правителство
21 юли 2021 07:43
Трети път избори не е добре, смята икономическият министър

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет юли 22, 2021 1:24 pm

Медицинските хеликоптери влизат в Плана за възстановяване и устойчивост
22.07.21 в 12:51
Ревизираната версия на Плана за възстановяване и устойчивост съдържа 57 инвестиционни проекта и 43 реформи, като документът е допълнен с 11 нови проекта. През следващите 7 години страната ни ще получи по механизма за възстановяване и устойчивост на Европейския съюз 12,6 милиарда лева, още 8 милиарда лева ще дойдат по линия на частни инвестиции по проектите. Това обяви служебният вицепремиер по управление на европейските средства Атанас Пеканов.

Служебното правителство предлага от 1 октомври да няма пенсия под линията на бедност
22.07.21 в 12:30
Служебното правителство предлага пенсиите да се актуализират от първи октомври тази година, като се увеличи тежестта на всяка година стаж от 1,2 процента на 1,35 на сто.
Това гарантира ръст от 15 процента, като минималната пенсия е предложено да бъде 340 лева, а максималната да се увеличи със 60 лева и да бъде 1 500 лева.

Медиците от "Пирогов" прекратяват протестите
22.07.21 в 04:43 | обновено на 22.07.21 в 13:15
Медиците от „Пирогов“ прекратяват протестите си, съобщиха от спешната болница. Решението е взето между ръководството и синдикатите на лечебното заведение след вчерашната среща в здравното министерство с министър Стойчо Кацаров.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет юли 22, 2021 11:28 pm

Изключително смислено и поучително интервю! :thumbup:

Проблемът е дали нашите пари са отишли в някой джоб. Кирил Петков пред Свободна Европа
20 юли 2021
Служебният министър на икономиката Кирил Петков не е получавал втора покана от "Има такъв народ" и не е водил разговори за участие в бъдещ кабинет. Това каза Петков в интервю за Свободна Европа.

Той каза, че е готов да приеме пост в бъдещо правителство, но не на всяка цена. "С други думи малко съм скъп за политик. Защото, за да дадеш на някого пълната свобода за неща, в които вярва, че трябва да се направят, понякога е доста трудно, ако си политическа партия", каза Петков.

Петков каза, че би станал част от бъдещ кабинет само в екип с Асен Василев, който сега е служебен министър на финансите и също отказа пост в неслучилия се проектокабинет на "Има такъв народ" с премиер Николай Василев.

"Има три ключови позиции, които предопределят политиката на едно правителство. Това е министър-председателят, който дава дневния ред. Министърът на финансите, който през следене в какви посоки отиват парите, има пълна картина за политиката на правителството и има вето върху всяко едно решение, на всяко едно министерство. И, разбира се, третото е МВР и силовите структури", каза Петков.
...

Отговори

Върни се в “Политика”