Пандемията от COVID-19 (07-09.2021)

Предполагам всички са чували нещо по темата за "световната конспирация на фармацевтичните компании" (или просто за мизантропската, крайна комерсиализация) по въпроса около "болестоопазването". И някой да не е чувал нищо, тук е мястото да се говори за подобни неща... както и просто за болести, разбира се :) ...

Модератор: mmirro

stratega
Регистриран: пон окт 10, 2011 12:33 am
Местоположение: София, ж.к. Борово/с. Логодаж, 15 км. западно от Благоевград, 695 м.н.в.

Мнение от stratega » вт юли 20, 2021 10:38 am

snow wall написа:
вт юли 20, 2021 10:17 am
Не знам и аз се опитвам да си го обясня, но е факт, че в страни, като Холандия, Испания, Великобритания, където има огромен брой ваксинирани около 50% май, няма висока смъртност. Дали правят огромен брой тестове, дали ваксината пази предимно от тежко заболяване или се заразяват предимно млади неваксинирани хора, не ми е ясно. Но е факт, че имат по ниска смъртност , Холандия и като абсолютна стойност, от България.
Това все пак трябва да има някакво обяснение :dontknow:
Ами като за начало е редно да си дадеш сметка, че смъртността последните месеци у нас е функция на общото здравословно състояние на хората, а не на натовареността на здравната система, тъй като места има и за болните се полагат възможно най-добрите грижи, на които сме способни. Причините са ясни, един български пенсионер живее със 250 лева на месец, един холандски например... пъти повече.

Aha
Регистриран: чет яну 14, 2010 10:27 am

Мнение от Aha » вт юли 20, 2021 11:19 am

Няма да имат край тези "вълни".

Обръщение към лекарите, поддържащи Ковид измамата:
След ШЕСТ години изучаване на медицина и неясно още колко на практика, ВИЕ:
Не знаете какво е особено опасна инфекция,
Не знаете кога се обявява епидемия,
Не знаете какво е заразЕн човек (PCR() НЕ ПОКАЗВА наличие на живи вируси),
Не правите разлика между вирусоносител и болен човек,
Не знаете, че естествено придобитият имунитет е по-ефективен от ваксиналния,
Не знаете, че ваксинирането на хора с естествен имунитет ги подлага на ИЗЛИШЕН РИСК за разболяване и смърт,
Не знаете, че ваксинирането по време на епидемия селектира по-патогенни вируси,
Не знаете как се диагностицира инфекциозна болест,
Не знаете как се определя причина за смърт,
Не знаете, че СЗО няма правомощия да си измисля нова медицина и да налага каквито и да е действия на суверенните държави,
Не знаете, че вашето знание и съвест са над политическата власт,
Не помните правило Номер Едно - първо не вреди...
А ако знаете горните неща, а си мълчите - имате проблем с Морала!

bagul
Регистриран: нед яну 14, 2018 4:32 pm

Мнение от bagul » вт юли 20, 2021 11:37 am

Аз съм сред най-големите ковид скептици и изобщо както се вижда от мненията ми противник на всякакви мерки.По един или друг начин винаги съм смятал, че вируса ще мине през всеки.Факт е обаче че в Англия, Нидрландия и Испания линията на смъртните случаи е права , случаите растат бясно.Вижте любимия ковид-паникьорски уърлдометър тези държави предишните вълни, как вече и смъртните случаи са били рязко изправени.Сега не мърдат!Причината за това са ваксините и няма как да се отрече, за това е прав Боджо да махне всички мерки.Няма как докато свят светува да носим тея парцали на устата.С ваксина се кара много по-леко или дори не се разбира.За това и аз се ваксинирах вече съм с 1-ва доза Модерна, макар че 99% съм го карал защото жената имаше огромен титър антитела през март.Целия ми колектив също го е минал, включително колегата по стая повечето безсимптомно. В крайна сметка не смятам, че дори и да съм го карал е проблем за всеки случай да се ваксинирам, не мисля че това е противопоказно.
Отделно смятам, че ако тръгне нова вълна ще има опашки пред центровете и ще е по труден избора на ваксина, а и ако има ограниченич те ще важат за неваксинирани и непреболедували.

Потребителски аватар
snow wall
Регистриран: пон авг 31, 2015 1:18 pm

Мнение от snow wall » вт юли 20, 2021 11:51 am

String, 67 803 заразени на 08.01 в Великобринания най-високата стойност за зимата. На 20.01 идва и пика в смъртността 1823.
Сега има средно по 37 починали на ден, при средно 45 хиляди пол проби на ден
Не виждаш ли разликата м/у 1 823 и 37 тя е фрапираща.
Хайде оставяме я България, тук е от песиите, но в самата Великобритания, разликата е очевидна.
За съжаление никъде не намирам данни за да си го обясня, но логичните отговори, повтарям логичните, са три:
- вълната се надува изкуствено от висок брой тестове
-боледуват предимно млади не ваксинирани, при които смъртността е по ниска
-боледуват си всички наред, но го карат по-леко и не не е защото щамът е отслабнал, защото в Русия достигнаха рекорд в смъртността със същият щам и разликата отново фрапираща-над 700 починали срещу 37.
На мен ми се струва все по-вероятно просто тестовете да надуват бройката и всъщност да няма никаква сериозна вълна в UK, Холандия и Испания
П.П. в нормалните атрани, не се превърна в политика ковид епидемията, тук я превърнахте в политика. Всички ,,специалисти,, по въпроса станаха депутати, даже министри.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт юли 20, 2021 12:46 pm

Мая Илиева: Клиничните пътеки се превръщат в персийски килими
Пандемията ускори излизането на мръсните тайни на здравната система, смята председателят на Синдиката на българските медицински специалисти
20.07.21 в 09:54
„Започват да излизат мръсните тайни на системата. Беше време да излязат. Пандемията ускори излизането на мръсните тайни на тази система. Виждаме, че вече и лекари започват да говорят за това, че тази система не работи. Тя най-накрая да бъде не просто реформирана, а да бъде променена изцяло.“

Потребителски аватар
snow wall

Мнение от snow wall » чет юли 22, 2021 8:06 am

https://www.mediapool.bg/80-ot-novite-s ... 24400.html
83 % от заболелите в Испания са неваксинирани, а само 5% са ваксинирани с две дозо.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет юли 22, 2021 8:30 am

А колко от новите са вече преболедували, не разбрах? :)

Потребителски аватар
Weatherman
Регистриран: вт дек 12, 2006 1:20 pm

Мнение от Weatherman » чет юли 22, 2021 9:11 am

Ми сигурно една немалка част.
Справка: Уинди. :roll:
Реалист.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет юли 22, 2021 9:26 am

А колко го карат за трети път? :hmm:

Потребителски аватар
snow wall

Мнение от snow wall » чет юли 22, 2021 10:32 am

Ама тя идеята е да не умират хора, а не да се провежда експеримент дали ще се изгради стаден имунитет и при колко хиляди починали ще стане това. За сега са 18187 и по твоите сметки за 3-4 промила смъртност и 6,5 мил население, нещата трябваше да са приключили, да ама не, отново 1 човек заразява повече от 1. Или населението е много повече или смъртността по-висока или преболедувалите се реинфектират и отново заразяват, а най-вероятно са и трите.
Изобщо идеята да се експериментира с населението, за да се докаже теорията на някакъв треторазряден, началник отделение от треторазрядна болница в страна от третия свят е доста грозна.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет юли 22, 2021 10:45 am

snow wall написа:
чет юли 22, 2021 10:32 am
...
Изобщо идеята да се експериментира с населението, за да се докаже теорията на някакъв треторазряден, началник отделение от треторазрядна болница в страна от третия свят е доста грозна.
А още по-грозна е идеята да се пробутват на всяка цена някакви недостатъчно тествани :!: (особено в по-дългосрочен аспект) ваксини, като в същото време умишлено стадото се държи в максимално гъста мъгла, правят се манипулации относно съотношението на силата на естествен/изкуствен имунитет, не се държи сметка за разликата между епидемиологичния статус на вече преболедували и още непреболедували, УМИШЛЕНО И ЦЕЛЕНАСОЧЕНО не се правят почти никакви РЕАЛНИ изследвания (или се пазят в тайна) за процента на вече изкарали вируса и имунологичния им статус, като сила и трайност на вече формирания имунитет и т.н. и т.н. :deal: ... Иначе аз засега нямам АБСОЛЮТНО НИКАКВО намерение да се ваксинирам. Но това си е лично моето решение, всеки си решава сам в крайна сметка, нъл' тъй? ;)

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » чет юли 22, 2021 11:16 am

Тук съм напълно съгласен със Стринг! :thumbup: И аз съм на мнение, че е рисковано да се тества ваксината върху толкова много хора без да има информация за дългосрочният ефект върху здравето на хората.
Само ще дам един пример. Преди няколко десетилетия бил открит нов препарат за дезинфекция. Той започнал да се използва масово в САЩ, особено в лаборатории, аптеки и т.н. Чак след години се установило, голямо увеличение на случаите на рак на хора, които го ползват на работа и в момента този препарат е забранен и никой не го ползва.

Потребителски аватар
snow wall

Мнение от snow wall » чет юли 22, 2021 11:32 am

Въпросът не е ти да се имунизираш, въпросът е в хората над 60г и тези със сериозни заболявания, а с фантасмагириите дето ги пишешете и разпространявате разколебавате именно тези хора, защото честно казано тива са от 9 кладенеца вода...
Ако изкаш да изчакаме 10 г , ама те до тогава хората в риск ще са умрели почти всички, защото проучванията показват че ковид скъсява живота на жертвите средно с 10г, пък и ако вирусът изобщо е смъртоносен до тогава, ще е напълно различен щам. А информация по всички тези въпроси до колкото е възможно я има и аз съм я пускал, като линкове тук, знае се и колко е ефективна всяка една ваксина срещу стари, нови щамове, знае се и какъв процент се резаразяват и тнт

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет юли 22, 2021 11:44 am

Stringmeteo написа:
чет юли 22, 2021 10:45 am
... Иначе аз засега нямам АБСОЛЮТНО НИКАКВО намерение да се ваксинирам. Но това си е лично моето решение, всеки си решава сам в крайна сметка, нъл' тъй? ;)
:deal:

Иначе аз нямам никакво намерение да си променям разбиранията или да се правя, че вярвам на пропагандните дебилизми, с които ни облъчват (успоредно с малкото наистина научно зрънце), тоест и аз да влизам доброволно в кръжока на нарочените дебили, само за да угодя на нечия сбъркана пропагандна кампания за нещо. :dontknow: Но, ОК, все пак им влизам в положението, до голяма степен :!: - мълча си през повечето време и само наблюдавам отстрани маскарада. Но когато някой ме провокира прекалено много с нещо, все пак се включвам - имам конституционно право на това, нъл' тъй? :deal: :laughm:

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » чет юли 22, 2021 11:59 am

Много правилно мнение на Стринг. Опитвам се да запазвам неутралитет и наблюдавам развитието. Все по-убеден ставам, че не са надеждни тези ваксини, и че няма да се ваксинирам на този етап. Цялата истерия е нагла, с оказване на натиск, пропагандна и това си личи от километри.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Отговори

Върни се в “Медицинско-лекарствени раздумки”