Пандемията от COVID-19 (07-09.2021). Четвъртата вълна у нас

Предполагам всички са чували нещо по темата за "световната конспирация на фармацевтичните компании" (или просто за мизантропската, крайна комерсиализация) по въпроса около "болестоопазването". И някой да не е чувал нищо, тук е мястото да се говори за подобни неща... както и просто за болести, разбира се :) ...

Модератор: mmirro

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » вт сеп 14, 2021 9:23 pm

Aha написа:
вт сеп 14, 2021 7:52 pm

Даже и официоза Труд се усети на къде тикат нещата. Докато се наумувате, ще се налудуват, но да не е късно!
Къде се губиш, от половин месец не си писал. Почнах да се притеснявам да не береш душа в някое ковид отделение. :? :grin1:
"Прост съм и ми е лесно." Бойко Борисов

stratega
Регистриран: пон окт 10, 2011 12:33 am
Местоположение: София, ж.к. Борово/с. Логодаж, 15 км. западно от Благоевград, 695 м.н.в.

Мнение от stratega » вт сеп 14, 2021 10:54 pm

Stringmeteo написа:
вт сеп 14, 2021 12:58 pm
Радан е мега тъпо парче. По принцип. Ако живеехме в паралелна вселена, в която той не е свързан с ДБ, то тая партия щеше да има с поне по 2-3% повече на изборите досега.

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » вт сеп 14, 2021 10:59 pm

Стратег, тук съм съгласен на теб. Рядко е по политическите въпроси, но за Радан съм съгласен с теб. Този не само е мега зле, но и в много случаи е срещу българският национален интерес. Пълен позор за България е! :thumbdn:

misacho
Регистриран: вт ное 09, 2010 9:09 am

Мнение от misacho » вт сеп 14, 2021 11:45 pm

weather_master написа:
вт сеп 14, 2021 10:59 pm
Стратег, тук съм съгласен на теб. Рядко е по политическите въпроси, но за Радан съм съгласен с теб. Този не само е мега зле, но и в много случаи е срещу българският национален интерес. Пълен позор за България е! :thumbdn:
С Илхан Кючук ще вдигат сватба. :umbr1:

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » вт сеп 14, 2021 11:47 pm

Нали искахте позиция на ДБ относно ваксините - ето я. И е напълно прав човекът. Не съм го следил изкъсо какво е правил преди, само помня една реплика към Тиквата: "Абе, бай ..й". Вижте смъртността в Западна Европа, вижте у нас. Вижте процента на ваксинирани - починали, в интензивни отделения и в болница. Вижте някои северни държави, как с масова ваксинация подобриха положението. Вие смятате, че ние сме по-умни от тях ли като народ? :hmm: :laughm: Докато у нас гоним рекорди със 165 починали.
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » ср сеп 15, 2021 12:30 am

quittr,

добре, бе пич, наистина отказвам да повярвам, че има възможност да си толкова наивен. :rip:
Миналата пролет дабълите се скъсваха да критикуват Баце заради мерки, локдауни, КПП–та и всичко останало.
Нарушени ни били правата. Щото тогава им беше в техния коловоз всичко, нъл тЕй? :)

Година и малко по-късно, те са първа писта да защитават ваксата и целия неолиберален наратив у нас и по света + са единствените, които масово носеха маски в последните две НС.
Наистина ли не си задаваш въпроси?

На Рада Дълбоката позицията няма нужда от коментар. Гнусният педераст отдавна гласува с евролибералите и гуд лък на теб и на мен, когато си направим дете/деца да го/ги опазим от подобни свинщини. :pray: :pray:
Stringmeteo написа:
пет сеп 10, 2021 1:15 am

По темата: да ти кажа, през оная работа ми е дали Кирил Петков или "Мунчо" ти е нарушил конституцията.

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » ср сеп 15, 2021 12:47 am

Мерките на ГЕРБ бяха неадекватни. При един болен в страната имахме КППта, забрана идеш в парка, в планината, да тренираш на лостове и подобни. Помня как аз дето работя в ковид отделение бягах от партулки, докато си тичам в парка или на лостовете трябва да следя за куки все едно пласирам хероин. Маските на открито, когато навън е жега също бяха тъпотия. После когато бяха наложителни някакви мерки (без тъпотиите за парковете) измираха хора в коридорите те се бавеха, въртяха, усукваха. Все пак се създадоха някакви мерки за подпрепа на лекарите и бизнеса. Дали са били най-удачни, дали предизборно не знам.
Добре де, Леберкез, ти смяташ че ей тъй един ден решаваш че те възбуждат космати мъжки задници и ставаш педал, защото е модерно, така ли?
Още в древна Гърция е имало много гейове, не е въпрос на мода. Просто тогава е нямало църква, която да ги линчува.
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

npapanov
Регистриран: съб яну 16, 2010 2:13 pm

Мнение от npapanov » ср сеп 15, 2021 5:37 am

Гейове е имало винаги, но за пръв път това става държавна политика.Изпедерастяване от най-ранна възраст, ето така става. Отделно започват да втълпяват комплекси на децата от малки, че щом са бели значи са расисти, а черните-жертви,и тем подобни левичарски простотии. Съответно намаляват часовете по математика, щото била расистка наука. Като прибавиш маските и ограниченията, сигурно след едно поколение нормални вече няма да има.

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » ср сеп 15, 2021 6:47 am

От 21 451 проби, 2029 са положителни!
10%!
Антиваксърите и тези, които смятат, че са с желязно здраве и нечуван имунитет, може и маски да не носят, даже що не пробват да си плюят в устите, че да си засилят имунната система.

Но забравям, че кампанията по имунизация започна по времето на Борисов и ние сме против всичко, свързано с него, включително и ваксинацията.
А и империалистите печелят от ваксините на гърба на народа (колко познато ми звучи, връщам се в ученическите години).

Потребителски аватар
snow wall
Регистриран: пон авг 31, 2015 1:18 pm

Мнение от snow wall » ср сеп 15, 2021 7:33 am

9.5% по скоро. Да видим какво ще стане с училищата. По Нова казаха че 50% от учителите средно са с някакъв имунитет около 30 естестве и 20 ваксинален, в училището което показаха-30% общо.
Уж децата не са ефективни разпространители, но учителите са, а не виждам кой нормален родител ще се пази от детето си, проблема обаче са бабите и дядовците. Другият проблем е че 16-18 годишните не са деца.
Дано все пак изграденият имунитет до тук свърши работа и училищата си продължат работа.
64 са починалите ваксинирани до този момент, от пролетта до днес, данни от МЗ.
468 са хоспитализираните ваксинирани от 1-ви до 15-ти септември
20 са в реанимация.

https://www.google.com/amp/s/nova.bg/am ... %25D0%25B0
Грешка 20 са преболедували 30 ваксинирани, при децата процента 1-2. 700 хиляди деца тръгват на училище. 20% :? преболедували, положението е направо отчайващо.

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » ср сеп 15, 2021 10:11 am

Това е полезна информация, показваща неефективността на ваксините. :roll:
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
snow wall
Регистриран: пон авг 31, 2015 1:18 pm

Мнение от snow wall » ср сеп 15, 2021 10:49 am

Трудно е да се прецени, трябва групата на ваксинираните и неваксинираните да са с еднакъв брои, еднаква възрастова сруктура и подобен брой хронично и тежко болни.
На пръв поглед обаче нещата за сега изглеждат добре 9 494 починали за периода, само 64 ваксинирани от тях, това е под 1%
При хората в интензивно процента е 0,3. 0,3 от хората в интензивно са ваксинирани!
Разбира се този резултат може да започне да се променя с напредване на времето, така че мерки не трябва да се налагат, просто в следващите месеци всичко, неваксинирано, ваксинирано трябва да мине на пангара. За сега няма много, много шум за препълнените болници, но те са предимно в такива региони, стигне ли вълната до София и Пловдив, нещата могат бързо да се променят, най-вече София.

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » ср сеп 15, 2021 11:24 am

Тези резултати трябва да се нормализират, защото има много повече неваксинирани спрямо ваксинирани.

Потребителски аватар
SKYLINE
Регистриран: пет ное 21, 2008 12:40 pm

Мнение от SKYLINE » ср сеп 15, 2021 12:48 pm

Е да но има и едно 30% поне , което са го минали и не са ваксинирани , но имат имунитет.Обаче няма как да се разбере даже колко точно % имат антитела от преболедуване.Така че винаги го имайте в предвид това като си правите кръчмарски сметки :grin1: Имам впредвид , че ако не се отчете това ще изглежда , че по-голям процент ваксинирани се заразяват спрямо неваксинирани , отколкото е реално.Ето например сестра ми и мъжа и вчера си правиха тестове и случайно откриха , че имат доста антитела , значи са го минали преди месеци без да знаят , някакви кашлици температурки малко, е*и му мамата и до там.Така има доста хора предполагам.Общо взето голяма част от населението се е сблъскала с рнк-то на вируса под форма на боледуване или ваксина мн вероятно над 50% , а може би и 70-80%.ОТделно различни варианти , различна заразност , въобще трябва много внимателно да се правят изводите.Така че си трябва научен подход към статистиките и не може всеки байчо да си прави изводи за ваксините и какво се случва - смешно е

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » ср сеп 15, 2021 2:43 pm

И ако са 80% вече прекарали вируса под някаква форма защо вече един месец сме в някво плато с доста на брой случаи и доста починали? Все едно всичко започва наново при положение, че масово хората вече го минаха за тези две години. Нищо не ми се връзва!?
Например във Флорида имат много добър процент на имунизирани … около 60% вече. Имаха и много мощни две вълни. Въпреки всичко за миналат седмица са починали 2500 човека там.
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Отговори

Върни се в “Медицинско-лекарствени раздумки”