ЗДРАВОСЛОВЕН НАЧИН НА ЖИВОТ, ДЪЛГОЛЕТИЕ (разни)

Предполагам всеки е чувал и има представа какво включва понятието "здравословен начин на живот". Или греша? :)

Модератор: mmirro

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » съб окт 09, 2021 9:34 pm

Сега бях на басейн. Имаше около 30 човека. Никой нямаше по-атлетично тяло от моето. Дори от по-младите. Това гали самочувствието и мотивира още повече. Така беше и на плажа в България като бях. А преди 15 г бях най-хилавия на плажа. Постоянство и упоритост водят до успехите. Днес правих гръб и корем, а утре ще правя гърди, бицепс и крака. И то упражненията започнах да ги правя до отказ. Отначало ги правех половинчато, и нямаше чак голям резултат. Сега ми доставя удоволствие да се изцеждам на макс, и мускулите луднаха.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » съб окт 09, 2021 11:06 pm

nikolai kamburov написа:
съб окт 09, 2021 6:59 pm

Та наистина е хубаво човек да има цели и да се грижи за себе си.
Много е вярно това. Аз до 12-годишен бях доста дебел и като цяло нещастен.
С годините на пубертета и студентския живот осъзнах колко е важно човек да си изгради точни и ясни цели във всички сфери на живота си и да влага цялата си енергия. Над целите трябва да има и мечти - така наричам трудно изпълними цели, които в близките години няма как да се осъществят, но за които ще дойде ред след постигане на целите.
По този начин човек се наслаждава на живота и оползотворява живота си, поне според мен. И наблюдението ми е, че хората с цели и мечти живеят по-дълго и щастливо. Няма по-хубаво от това всеки ден да учиш, да поддържаш мозъка си, да тренраш и физически по начина, който ти пасва.
За съжаление има много хора, които си осмислят живота с гледане на турски сапунки, заъпяващи предавания тип "Биг Брадър" и "Фермата", пиене, пушене, ядене на корем и т.н. Според мен точно лиспата на план в живота и поставянето на цели води до подобни девиации.
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » съб окт 09, 2021 11:10 pm

Така е!

wilkosz

Мнение от wilkosz » нед окт 10, 2021 12:57 am

Георги много си и интересен. Не участваш в никакви дискусии, и където не те очакват се вмъкваш с по някоя реплика от 1 изречение. Един вид без да участваш в разговорите.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » нед окт 10, 2021 10:09 am

Георги е много добър! Просто ни се радва… :wink:
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm

Мнение от lancelot » нед окт 10, 2021 10:20 am

И има хубаво име - Георги. :grin1:
Иначе по темата мога да кажа, че аз лично не мога и един ден без движение: дали ще е планина, колело, разходка, трениране вкъщи или нещо друго трябва да се изразходва енергията, иначе почвам да ставам неспокоен.
След като прекарах тежко ковид и ме изписаха от болницата бях свалил 6 кила и едвам качих стълбите до 3тия етаж, но след седмица почнах да тренирам вкъщи на велоергометъра и да правя йога на балкона на слънце. Само 2 седмици след това се качих до хижа Тъжа и до връх Марагидик от Априлци, което е стръмничко, тея тегави старопланински гори ей!
След това цяло лято се разпрах от походи в планината. Освен че имах късмета да нямам умора и задух след ковида, показвах и силна воля и желание за живот и вселената винаги ти помага и дава късмет.
Чист фитнес не тренирам отдавна, бях стигнал до сериозно ниво на тежестити, но след ковид си промених мисленето и сега тренирам предимно колело, походи в планината и вкъщи лицеви, набирания и малко с леки гири за тонус.
Храня се здравословно, пийвам си, но само при поводи, един път на седмица или две. Витамини взимам само магнезий, цинк и пробиотик за червата. Пия два пъти чай на ден с джинджифил и билки и изстисквам по един лимон.
Живи здрави и успех! :flourish:
The best view comes after the hardest climb!

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » нед окт 10, 2021 10:54 am

Toва ми е познато. Аз съм много спокоен човек, но не тренирам ли повече от два,три дни ставам неспокоен и започвам да си създавам проблеми от нищото, почвам да се натоварвам излишно и на работа. :dontknow: Когато отида да бягам, съм имал случаи, когато ми идва да разкъсам някого от толкова много енергия.Толкова много енергия, която в някои моменти съм имал чувството, че може да ме самоунищожи. Надявам се да има някакви признаци, които подсказват, че сърцето се претоварва, но досега не съм имал неприятни усещания по време и след бягане. Пулсът ми се движи в нормални граници и бързо го свалям след тренировка. Явно биологичният ми часовник е като на 23, а не за моите години. В момента се чувствам в пика си, а може и да не съм го стигнал още.
С нетърпение чакам да застуди и падне сняг, тогава започват истинските бягания тип сървайвър.
А иначе мечтата ми е да обиколя света на два крака, да не остане земя,по-голям град или местност, през която да не е минал крака ми. Ще бъда вързан онлайн денонощно 24 часа с жпс, ще правя лайфове от всяка точка на света. Проблема е че трябва да изляза от матрицата, работата и живота като цяло, а не мога да взема все още това решение.

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » вт окт 19, 2021 1:24 pm

Вчера преоткрих карфиолът като една супер храна. Много полезна и вкусна. Досега не си бях правил ястия от карфиол, но вчера си направих супа и стана мноого вкусна. Пълен е и с витамин С, който е доста нужен при тези вирусни времена.
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

wilkosz

Мнение от wilkosz » вт окт 19, 2021 1:50 pm

Аз отдавна съм го открил. И паниран е много вкусен.

Отговори

Върни се в “Здравословно хранене, поддържане на форма”