Текущи данни за времето по СВЕТА (2019-2021)

Фактически данни за времето в страната и света, интересни явления, текущи уеб-камери, препратки към информация в Интернет и медиите, отнасяща се за времето в момента.

Модератори: Radoslav Petkov, Бял облак, ncuxap, Hristo Chipilski, angilari, ASENOV

naftalinov
Регистриран: нед окт 21, 2012 7:11 pm

Мнение от naftalinov » ср юли 28, 2021 12:09 am

Интересно сравнение, наистина. Температура от порядъка на 22-25 градуса максимална би ми харесала доста. Щом и рекордът им е едва около 34, значи определено се ядва там. :) Не знам само влагата достатъчно ли е през зимата за добри снеговалежи? Прочутият японски лейк-ефект ми е ясно, че не вирее във Владивосток, но се надявам да ги вали поне толкова, колкото при нас, само че направо сняг, без да имат проблеми с Т.
Разгледах в гугъл мапс. Търсих къде им е центърът. Не го намерих и затова взех за референция тяхната Централна гара. Дава я на 43.1111 северна ширина. Тук това отговаря почти на центъра на село Приселци. Така че са една идея по-южно от Варна, ако трябва да сме "буквояди". :laughm:

Windy
Регистриран: вт сеп 22, 2009 1:26 am

Мнение от Windy » чет юли 29, 2021 1:27 am

Там почти не вали сняг. Сибирският максимум като ги натисне и валежи няма. За жалост...
Как ми се иска да изкарам една зима - от Октомври до Април в Сапоро или района около него...
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » чет сеп 30, 2021 3:56 pm

Высокая угроза наводнений в центральной части США

http://www.hmn.ru/index.php?index=1&ts=210930141509

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » чет сеп 30, 2021 4:56 pm

Windy написа:
чет юли 29, 2021 1:27 am
Там почти не вали сняг. Сибирският максимум като ги натисне и валежи няма. За жалост...
Как ми се иска да изкарам една зима - от Октомври до Април в Сапоро или района около него...
Може, ама НЕМА се ПУАШИШ от земетресения, бъди готов и да тресе, покрай снега. :roll: :wink:
Аз искам да изкарам една зима в Квебек. Няма земетресения, постоянно снежни циклони редуващи се със слънчев континентален канадски антициклон. Топло почти няма шанс да нахлуе през зимата. Всеки опит това да се случи бързо бива париран от север и резултатът е снеговалежи и бури.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm

Мнение от lancelot » чет сеп 30, 2021 5:13 pm

Квебек е раят за зимоманите. 303 см сняг средно на сезон, 70 дни с покривка средно. Здрави минуси, но не прекалено студено. Само на 100 метра надморска. Има си 4 сезона, но зимата идва и удря здраво и април вече е топло почти като в София. А летата в Кбекек са горещи повече от тук, но за лятото се връщаме. :laughm:
The best view comes after the hardest climb!

naftalinov
Регистриран: нед окт 21, 2012 7:11 pm

Мнение от naftalinov » чет сеп 30, 2021 11:07 pm

lancelot написа:
чет сеп 30, 2021 5:13 pm
Квебек е раят за зимоманите. 303 см сняг средно на сезон, 70 дни с покривка средно. Здрави минуси, но не прекалено студено. Само на 100 метра надморска. Има си 4 сезона, но зимата идва и удря здраво и април вече е топло почти като в София. А летата в Кбекек са горещи повече от тук, но за лятото се връщаме. :laughm:
За Квебек не се бях сетил, но, съдейки по описанието в Уикипедия плюс твоя коментар, наистина си е едно приятно, снегоманско местенце. :thumbup: :) Направи ми впечатление, че рекорда (не знам доколко е актуален) го дават +36.1℃, а, например, във Варна имахме до 40℃ преди 10-15 години, така че поне откъм Т би следвало да е не по-зле от Варна, дори от една Шабла. Вярно, влагата от реката не е за пренебрегване, но няма пълно щастие...

Потребителски аватар
ivog_68
Регистриран: пон дек 16, 2013 9:48 pm

Мнение от ivog_68 » съб окт 02, 2021 10:10 am

Който иска да разгледа по-подробно за климата в ситито Квебек, пък и изобщо в Канада :arrow:
https://climat.meteo.gc.ca/climate_norm ... dispBack=0

Станцията е от летището - https://goo.gl/maps/RachvupYdsDn654C6 . Първата станция е била близо до брега на реката Сейнт Лорънс - от 1872г до февруари 1959г .

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm

Мнение от lancelot » нед окт 10, 2021 2:18 pm

В Щатите и Канада е доста топло, като на места си има летни максове от 25-27. Очаква се да си остане топло и занапред, макар и малко по-хладно от сега.
The best view comes after the hardest climb!

Windy
Регистриран: вт сеп 22, 2009 1:26 am

Мнение от Windy » пон окт 11, 2021 11:34 am

Идеално, нека изгорят от положителни аномалии тази зима по 3-4-5-6-7-8 градуса.
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

Отговори

Върни се в “Фактически данни за времето”