(Олигархична) КОРУПЦИЯ ПО ЕТАЖИТЕ НА ВЛАСТТА (2021-...)

Твърде много хора претендират, че разбират от политика, а дали наистина е така?
Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед окт 10, 2021 5:54 pm

4uk
Регистриран: пет май 10, 2019 1:02 pm

Мнение от 4uk » нед окт 10, 2021 8:13 pm

Оо, аз също съм виждал снимки с пачки и кюлчета на бюрото пред Радев! Предполагам, че са толкова истински, колкото и снимките от спалнята на Борисов! Една подробност - спящия Борисов и пачките не фигурират в обща снимка, което значи че в негово отсъствие, всеки може да си е подреждал и снимал декоративни пачки и кюлчета. И една чистачка може да свърши тази работа между 2 минавания с парцала, срещу някой лев!
Няма разумна причина такива явни компромати да са повод за оставки! Че и пачки 500€, че и кюлчета, поне 5 кила е едното, че в нощно шкафче, щото сейфа в стаята е препълнен сигурно!? Ако приемаме компроматите като повод за оставки, то ще текнат едни недоказуеми инсценировки спрямо всеки неудобен някому политик - "ти подай оставка, пък ние след 2 ще ти се извиним, ако се окажеш жертва на компромат!? Дали за "барселонската къща" и "извънбрачното дете" пак трябваше да подаде оставка - на испанската прокуратура й трябваха 2 год. за да провери и излезе със заключението, че това е компромат и Борисов няма нищо общо!
Признак на тежка импотентност и липса на морал у противниците на Борисов е това, че разчитат на всякави мръсни номера за да го уязвят. И тези имат наглостта да се наричат "честни", "почтени" и "промяна".... и си вярват, че ще излъжат достатъчно хора?? Неумно! После се чудят, защо ГЕРБ си остава първа политическа сила, а те на кучето в ГЗ,.. та се налага Резидента да вади нови и нови бели зайчета изпод фуражката!? На 14.11. - менюто ще е заешко с булгур по канадски!
Не споря с прости хора - времето ми е ценно.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед окт 10, 2021 8:45 pm

:deal:

Борис Бонев: Фандъкова е човек на мафията
9 Октомври, 2021 06:05
Всеки ден с нея е фатален за столицата, смята председателят на "Спаси София"
"Столичният инспекторат е служба с 400 служители. Те отговарят за почистването на София и спазването на правилата. Питах Фандъкова защо Ивайло Иванов е назначен, но тя не отговори. Това е поредното партийно назначение по заповед от Банкя", категоричен бе председателят на "Спаси София".

"Фандъкова не я виждам в общината, а обикаля само ПР-ски, където трябва да покаже нещо или партийни събития. Обидно ми е да коментирам тази жена. Тя не е кмет на София, а е човек в помощ на мафията. Колкото по-рано тя си подаде оставката ще започне процесът за изчистване на София", изтъкна общинският съветник.

"В следващите две години ще се краде като за последно. Затова назначиха Георги Георгиев, който се води аватар на Орлин Алексиев. Нека не забравяме кой се намеси, за да бъде уволнен Елен Герджиков", допълни той.
...

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » нед окт 10, 2021 8:49 pm

Година и половина време вече чакам някой умно-красавец да ме светне къде е елементарната логика в това крупен мафиот какъвто е Баце да държи подобни количества пари и злато в чекмеджето си, при условие че в днешно време може да ги скатае в която си поиска банка от екзтотична държава. И не е проблем, че има идиоти, които взимат тези снимки за чиста монета, нито пишман експерти като горния фейсбук профил разтягат локуми по темата, нито, че вражески политици си правят евтиния популизъм с това, проблем е, че журналя с претенции каканижат за тези пусти пачки вече толкова време. Същите тези големци в журналистическия бранш като бабиера Кулезич, изперкалия Диков-Ибриков и тем подобни бенатовки, полипауновки и дремджиевци реват на кое сме място по свобода на словото. Е, ако такива като тях се чувстват, че нямат свобода, то не знам наистина кой има. :grin1:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед окт 10, 2021 10:54 pm

Leberkez написа:
нед окт 10, 2021 8:49 pm
Година и половина време вече чакам някой умно-красавец да ме светне къде е елементарната логика в това крупен мафиот какъвто е Баце ...
И селаска мутра, дЕдо попе, и селска мутра - също важна характеристика :deal: :grin1: ... Аз пък, да ти кажа, чакам вече почти година услужливата (към подобни мафиоти) прокурВатура да се задейства истински и да докаже, че всичко е фейк. :hungry: Поне да се бяха задействали и да бяха открили коя е "Мата Хари", което си е фасулска работа, строго погледнато :dontknow: . Ама нъцки, чакам аз, чакам... чакам... :alarm: И докато писах това, изневиделица се сетих за "гузен негонен бяга", дали "мъдрият" ни народ не го е измислил и за подобни случаи, имайки предвид поведението на всички важни герои около този казус? :hmm: Всъщност, май не точно...

Потребителски аватар
Leberkez
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » нед окт 10, 2021 11:55 pm

Тук не става въпрос коя е Мата ти Хари, а фейк ли са пачките или не. Схващаш ли, дедо попе? Това е основното. Дали е или не е компромат, а не точно кой е изпълнителят, а той може да бъде всеки.

Значи, аз, ако ползвам смешната ви аргументация, бих казал, че Мата Хари е ваш човек, понеже, нали, влиза в спалнята на Баце, за да го "сготви" и да се "бори за каузата" ви и когато прокуратурата не си причинява да каже коя е Мата Хари, значи прокуратурата е на ваша страна, нали бе, дедо попе?

Иначе, теб лично, ще те чакам да се появиш с експертен коментар след броени дни, когато се очаква КС да вземе крайно становище относно казуса с гражданството на Кики Шугъра, за който казус вече и бабите пред блока разбраха, че имаме двойно нарушение на основния закон - КРБ. Един път от страна на Кирчо и втори път - от страна на Мунчо. И понеже, на вас умнокрасивите, върховенството на закона ви е основна дъвка последните години, мерак ми е да ви видя дали ще заемете конкретно становище или ще продължите да игнорирате ситуацията, надявайки се и облизвайки се на/за скорошна колаборация с ПППП след изборите, както онзи ден гномът се облиза и пред БСП - типично за кебапчийски котета като вас, готови да целунете даже и най-калния гъз, в името на няколко поста. :wink: :wink:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон окт 11, 2021 1:15 am

ПРОКУРАТУРАТА ОТКРИ САМО ЕДИН ВИНОВЕН ЗА АФЕРАТА С ТАНКЕРА БАДР
8 октомври 2021 г.
След 3 години разследване Окръжната прокуратура в Бургас повдигна обвинение срещу частния съдебен изпълнител Тотко Колев за публичната продажба на либийския танкер „Бадр“. Той е обвинен в длъжностно престъпление, съобщи БНР.
...
При посещението си в Европарламента в края на 2019 г. главният прокурор Иван Гешев също беше питан по казуса с либийския танкер. Евродепутатите искаха да знаят разследва ли прокуратурата твърденията на “Биволъ”, че евродепутатът от ГЕРБ Емил Радев и известен български търговец на оръжия са пътували до Либия, за да преговарят за задържания кораб. “Биволъ” твърди, че Радев е настоявал за 4.5 млн. евро, за да бъде освободен “Бадр” от пристанището в Бургас. Главният прокурор обаче отговори, че няма доказателства в тази насока. Емил Радев също отрече да е замесен в случая.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон окт 11, 2021 1:22 am

Leberkez написа:
нед окт 10, 2021 11:55 pm
Тук не става въпрос коя е Мата ти Хари, а фейк ли са пачките или не. Схващаш ли, дедо попе? Това е основното. Дали е или не е компромат, а не точно кой е изпълнителят, а той може да бъде всеки.
...
Значи аз ако реша някой ден, мога ей така, за развлечение, да си вляза в спалнята на Борисов, пробивайки охраната, да направя няколко снимки и видеа и след това да си тръгна спокойно, знаейки, че след тази ми развлекателна простъпка не ме грози нищо. :dontknow: Защото основният и почти единствен въпрос ще бъде: "Автентични ли са снимките и видеата ми или не?". Интересна линия на разсъждения, определено, но нищо изненадващо за теб де. :laughm:

Потребителски аватар
Leberkez

Мнение от Leberkez » пон окт 11, 2021 2:01 am

Не бе, гений, говорим за автентичност
Koe ти е толкова трудно да зацепиш? Заеби за миг автора на снимките и разъждавай дали са истински.

Жокер: бе потвърдено, че са правени 2-3 години по-рано. ;)
Иначе си прав, че влизащият в спаляната да прави снимки, също трябва да бъде интересен на прокуратурата и затова ти казвам, че тя явно е ваша вече очевидно, защотото така и не казаха кой е сторил този зулум на подобно свръх охраняемо място като спалнята на Баце. :cool:

4uk
Регистриран: пет май 10, 2019 1:02 pm

Мнение от 4uk » пон окт 11, 2021 8:46 am

А че то и охраняващ полицай от НСО може да е направил снимките - там не работят ангели. Старите ченгета от ДС със сигурност си имат хора там, които да им снасят оперативно интересна информация, с кой и евентуално защо се среща премиера. Там персонала не се сменя с десетилетия - едва ли е верен само на Борисов, по скоро не! Ченгеджийска изработка си е компромата, ама от злоба, чак са го пресолили, за сметка на "достоверността". Само дето едни жартиери и един Ху. не бяха му забили на спящия Борисов! :laughm: :dontknow:
Не споря с прости хора - времето ми е ценно.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср окт 13, 2021 12:16 pm

Съдът задължи държавно дружество да каже как е похарчило 400 млн. лв. за руски дълбачки
07:44, 13 окт 21
Варненският административен съд задължи със свое решение директора на държавното дружество "Транспортно строителство и възстановяване" ("ТСВ" ЕАД) да предостави на "Дневник" пълни копия от всички договори, сключени във връзка с удълбочаване на плавателните канали в Пристанище Варна. Проектът е на стойност от близо 400 млн. лв. Дейностите по него бяха възложени без обществени поръчки, а в крайна сметка изпълнител на удълбочаването се оказа руската компания "Гидрострой".

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб окт 16, 2021 12:19 am

Край на 10-годишния ангажимент за запазване на основната дейност след приватизацията на „Булгартабак“. Пеевски и ДПС празнуват, защото пак те спечелиха, а България отново загуби. Това е ден на широко затворените очи, ден на корупционния обир, плячкосването на цяла знакова индустрия в България, на поминъка на хиляди хора.

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » съб окт 16, 2021 12:56 am

Истинска разруха Христо Иванов можеше да покаже на бул. Цар Борис III в Овча Купел. Там беше цигарената фабрика. В момента няма нищо. И охрана няма, защото няма какво да пази. Сградата е съборена, а парцелът е станал джунгла.
"Прост съм и ми е лесно." Бойко Борисов

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон окт 18, 2021 10:17 am

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт окт 19, 2021 2:10 pm

Изпълнителният директор на Държавния фонд „Земеделие“ съобщи, че:
В Софийска област от фермите липсват 2/3 от животните, за които е кандидатствано за евросубсидии
19.10.21 в 13:57

Отговори

Върни се в “Политика”