ЛИЧНИ ДИАЛОЗИ (разни)

Хубаво е, когато се обменят мнения по разни въпроси, да има поне минимум информация за стоящите отсреща, достъпна за всички... Тук всеки може да споделя неща за себе си или да пита другите, това е мястото и за теми, свързани със срещи на форумци, учене и работа. За образование и работа, свързани с времето и климата, има друг раздел ("Образование, реализация, наука (метеорология/климат)"): viewforum.php?f=30

Модератори: Radoslav Petkov, ncuxap

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » вт юли 13, 2021 2:17 pm

gero написа:
вт юли 13, 2021 10:18 am
Нямат и мангали или поне не можеш да видиш такива по улиците.
Мангали толкова не, но странно, че имаха арабели, които след залез си се разхождаха на малки групи. Чудно как са се появили там.
wilkosz написа:
вт юли 13, 2021 10:58 am
Между Киев и провинцията имало голяма разлика. Така разбрах. Другите им градове били жив зян. Откакто се освободили от Русия 2014 г. нямало абсолютно никакъв напредък, тотален застой, и дупкте по пътищата ставали все по-големи.
А между София и провинцията няма ли? Всъщност, чувал съм от хора, които са били там, че Лвьов и Одеса също са много хубави градове, a не забравяй, че освен Киев, през 2012-а година Лвьов, Донецк и Харков приемаха мачове от европейското и със сигурност са си бутнали малко от малко инфраструктурата. Киевското летище в градчето Бориспил, където кацнахме, е направено също за ЕП през 2012, a иначе си имат и още едно, което е в пределите на града.

Иначе е ясно, че ако в Европа има страна с по-брутални нива на корупция и властово-олигархични модели и зависимости, то това е именно Украйна. Не ни остана време да отидем до там, но на 20-на км от центъра на Киев, край реката, е разположено имението Межихирия, където е живял Виктор Янукович в периода 2002-2014г. То към днешна дата е превърнато в туристически обект/музей/, който изобразява луксозния лайфстайл, който е водил бившият свален президент.

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » вт юли 13, 2021 3:54 pm

weather_master написа:
вт юли 13, 2021 11:34 am
Ще спечели ДПС-то защото Шумен си е известен с джамиите. :laughm:
В Шумен има само ЕДНА джамия и тя е останала от османското робство от 1777 г. Иначе в началото на века е имало поне 10 джамии в града, има стари картички. Добре, че са дошли комунистите да ги изравнят със земята. :wink:
А броят на турците в града е само 12%, Шумен не е Кърджали и да спечели ДПС се дължи на селянията на неговия граждани. Срамота!
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
NorthStorm
Регистриран: вт авг 27, 2013 11:01 am

Мнение от NorthStorm » чет юли 22, 2021 12:42 pm

В Созопол съм, автобусите за Бургас спират на южната автогара, има ли какво да се види в района, да знам дали си заслужава...? :)
Summer!

doncho
Регистриран: нед апр 10, 2011 2:49 pm

Мнение от doncho » пет юли 30, 2021 6:32 pm

stratega написа:
пет юли 30, 2021 6:21 pm
Вашето ниво, ако беше такова, за каквото претендирате, първо изобщо нямаше да имате тролски, подигравателни, иронични, обидни мнения в тази тема, насочени предимно към ДБ, само защото Стринг е от тях и (ин)директно се заяждате с него и гледате да го изкарате от равновесие. Мислите, че не си личи отстрани ли :roll: :lol: . Това, че пишете няколко човека само тук и пускате по 10000 мнения на ден, не означава, че другите мислят като вас. Просто на хората не им се занимава да падат на вашето ниво. Затова и когато някой по изключение се включи като gugun4o, имаше едно момче от Ивайловградско мисля, и ви прави на мармалад. Пишат ви по 1000 реда аргументирани и добре структурирани мнения, вие се чудите какво да кажете и го избивате на олигофренско хихикане и иронизиране. А другото, че сте платени, пристрастни тролове и/или някакви директни сметкаджии е тоолкова очевидно (изключвам weather_mastera, той е натурален идиот), че сте мега смешни отстрани за хората, които ви четат.
Някой те е излъгал, че имаш ниво, вероятно майка ти или баба ти. Ама те те обичат и те лъжат от добро сърце. Ти си обикновен тъпунгер, който понеже пази равновесие докато ходи се мисли за много умен.

А добре структурираните мнения ги пишат няколко други човека, а не изброените от теб кухи лейки.
Игнорирайте идиотите, те са неспасяеми.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет юли 30, 2021 6:34 pm

:hmm1: :hmm1: :hmm1:

stratega
Регистриран: пон окт 10, 2011 12:33 am
Местоположение: София, ж.к. Борово/с. Логодаж, 15 км. западно от Благоевград, 695 м.н.в.

Мнение от stratega » пет юли 30, 2021 6:35 pm

doncho написа:
пет юли 30, 2021 6:32 pm
stratega написа:
Вашето ниво, ако беше такова, за каквото претендирате, първо изобщо нямаше да имате тролски, подигравателни, иронични, обидни мнения в тази тема, насочени предимно към ДБ, само защото Стринг е от тях и (ин)директно се заяждате с него и гледате да го изкарате от равновесие. Мислите, че не си личи отстрани ли :roll: :lol: . Това, че пишете няколко човека само тук и пускате по 10000 мнения на ден, не означава, че другите мислят като вас. Просто на хората не им се занимава да падат на вашето ниво. Затова и когато някой по изключение се включи като gugun4o, имаше едно момче от Ивайловградско мисля, и ви прави на мармалад. Пишат ви по 1000 реда аргументирани и добре структурирани мнения, вие се чудите какво да кажете и го избивате на олигофренско хихикане и иронизиране. А другото, че сте платени, пристрастни тролове и/или някакви директни сметкаджии е тоолкова очевидно (изключвам weather_mastera, той е натурален идиот), че сте мега смешни отстрани за хората, които ви четат.
Някой те е излъгал, че имаш ниво, вероятно майка ти или баба ти. Ама те те обичат и те лъжат от добро сърце. Ти си обикновен тъпунгер, който понеже пази равновесие докато ходи се мисли за много умен.

А добре структурираните мнения ги пишат няколко други човека, а не изброените от теб кухи лейки.
А ти що не пишеш на лично, да дойдеш, да застанеш пред мен и да ми го кажеш това същото очи в очи. Няма да те бия, спокойно. Искам да те видя да застенеш пред мен и да ги кажеш тея неща, а, мишок?

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » пет юли 30, 2021 11:48 pm

stratega написа:

Абе, бавняр, ти правиш ли разлика м/у круши и ябълки?

Първо, Стринг тук е най-големият трол. Нищо против нямам човека. Винаги съм имал много добро мнение за него, въпреки че сме си разменяли любезности доста често, но аз не тая злоба към никого. За мен е интелигентен чиляк, но просто политиката му замъглява съзнанието и ако не бе лично негова креатура този форум, той би бил първият баннат за системен тролинг, защото всеки ден, не аз или някой друг, а именно той има по сто постинга в секция политика. Лесно може да се провери това за всеки един ден от седмицата. Вкл. имаше политически пост в 22:45 в последната НГ вечер. ;) Така че малко по-полека с това кой колко троли и защо.

Второ - даже и да има елемент на заяждане с него по линия на ДБ, не знам как трябва да дефинираш неговото писане по една друга партия, което той практикува 24/7. Ся, дали дразни Дончо, Мастъра или Уедъра, не ми дреме, просто казвам факти.

Трето - такива като гугунчу, Виктус или Явор, най-малкото, което е - се държат по един елементарен, уважителен начин към повечето си опоненти. Явно на тях, за разлика от при теб, не им липсват първите седем години. Хората, някак си, имат елементарния ресурс да изтърпят и преглънтат нечие "опозиционно" мнение, без да лепят етикети, че еди-кой-си е трол, тъпунгер, платен гербаджия и т.н. И да са го правили - било е по-скоро изключение и защото са били провокирани. Аз лично, с тях конкретно, никога не съм си разменял остри реплики и вулгарни любезности. Просто си личи, че са пичове, а не като теб комплексирани чобани. ;)

Четвърто - ти си единственият от редовно пишещите в секция "политика', който не е казвал в прав текст коя партия поддържа и за коя гласува. Всички други се знаем, поне в общи линии, какво харесваме и какво не, но само стратегическата кратуна нищо не казва за себе си и седи и хейти всеки ден. Не, че нямаме (повечето поне) доста обосновано предположение на кого си фен, но е факт, че не е излизало от твоята клавиатура. ;)

И после идваш, с цялата си наглост, да ни говориш за ниско ниво.
Честно, по метео въпросите си безспорен авторитет, обаче в тази секция си като побесняло псе. Вземи се кротни малко. :thumbdn:

Георги7
Регистриран: чет юли 01, 2010 4:16 pm

Мнение от Георги7 » ср окт 13, 2021 10:18 pm

Привет! :)

Понеже отново живея в София, няма ли някои заинтересовани да направим формуска среща скоро?
"When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace."
Jimi Hendrix

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » чет окт 14, 2021 9:26 am

С тази пандемия надали…
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Отговори

Върни се в “Лични. Образование. Работа. Взаимопомощ”