Пандемията от COVID-19 (10-12.2021). Продължението на четвъртата вълна у нас

Предполагам всички са чували нещо по темата за "световната конспирация на фармацевтичните компании" (или просто за мизантропската, крайна комерсиализация) по въпроса около "болестоопазването". И някой да не е чувал нищо, тук е мястото да се говори за подобни неща... както и просто за болести, разбира се :) ...

Модератор: mmirro

Потребителски аватар
Weatherman
Регистриран: вт дек 12, 2006 1:20 pm

Мнение от Weatherman » ср окт 13, 2021 6:08 pm

Ами излезнаха резултатите и количеството ми антитела е дори извън обхвата на теста. т.е. над максималната стойност, която измерват. :lol:
След 10 дни се навършват 7 месеца от втората ми доза с Пфайзер. Ама странното е, че максимумът при моя тест е до 250, а гледам, че на места се говори за стойности в хиляди, както и Тариката сподели на предната страница. Някой запознат може ли да каже дали става дума за различни методи на измерване или просто в лабораторията, където съм се тествал, изследват много нисък интервал?
На майка ми също излезе, че е над максималната измервана стойност, което е странно, защото все пак тя е на 65г. Това още повече ме кара да се усъмнявам в резултата и май ще пробвам да направя тест в друга лаборатория, за да видя дали ще се потвърдят резултатите.

Изображение
Реалист.

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » ср окт 13, 2021 6:28 pm

snow wall написа:
ср окт 13, 2021 11:55 am
Големият проблем е че спират извън училищните занятия, а детето ходи на английски, математика, литература. Вече трета година не ходи като хората, само пари давам, уж изкарва добре, ама ще видим накрая на матурите, не става по принцип така, да се превръщам в пазвант, нямам и подход за учител. Може и училищата даже да спрат, което вече ще много зле, с това дистанционно обучение нищо не научават. Направо не знам, на пропадане са тръгнали нещата, ваксинации, маски, ограниченкя, полагаш усилия и накрая пак същото, няма оправия, повечето хора им е през оная работа, измислят си разни теорийки за оправдание, а после тичат към болниците и прават суматоха и паника.
Матурата за 12 клас ли? Ако детето ти разчита само на някви учители, вземи го стегни. Аз си изкарах матурите 12 клас с шестици, взех диплома С1 по немски и не само, че не съм ходил никога на уроци, а и родителите ми изобщо не знаеха какво точно правя и че уча толкова добре.
Особено сега с онлайн обучението и супер занижения начин на изпитване и тн… нищо сложно да си отличник дори и да не знаеш на коя планета си! Така че виж детето ти какво иска да учи, плащай за това, което наистина иска да прави. А тези математики, литератури и тн може да си ги научи перфектно с малко повече усилия вкъщи. Има и страхотни платформи и онлайн учители, които безплатно вече са обяснили всеки един основен урок. Това ми помогна да си науча математиката и в 11 и 12 клас имах 6ци, а преди това все се колебаех между 3 и 4. Висшата математика в уни си я взех на присъствен изпит с 6ца блгодарение на тези сайтове в интернет… буквално има всичко, което поискаш за без пари.
Да, всяко дете е различно, но просто ти давам съвет да го насочиш към любимите му неща, да влагаш парите там, а за другите неща малко да го постегнеш да се хваща само.
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср окт 13, 2021 6:42 pm

Weatherman написа:
ср окт 13, 2021 6:08 pm
Ами излезнаха резултатите и количеството ми антитела е дори извън обхвата на теста. т.е. над максималната стойност, която измерват. :lol:
...
Тотален компот е с единиците, които се използват, май всяка лаборатория си има собствени предпочитания :laughm: , поне това успях да разбера... мммай, от единствения си подобен тест засега :dontknow: . Даже моят резултат беше даден в две различни единици (различаващи се в съотношение около 7), за да е максимално пълен компотът :laughm: ... А в твоя също така изобщо не става ясно какво значи "negative" (има минимум 2 възможни тълкувания ;) ) при референтните стойности :dontknow: ...

Потребителски аватар
Weatherman
Регистриран: вт дек 12, 2006 1:20 pm

Мнение от Weatherman » ср окт 13, 2021 7:16 pm

Ще пусна и в Рамус, за да видя в хиляди единици какъв ще ми е резултатът. :grin1: Гледам, че Тариката от там е изкарал тези резултати. :grin1:
Реалист.

misacho
Регистриран: вт ное 09, 2010 9:09 am

Мнение от misacho » ср окт 13, 2021 7:28 pm

Аз в Лина си правих. 19 лева е тестът, който масово си правят. Иначе има за клетъчен имуните и куп други за антитела.
https://www.lina-bg.com/bg/sars-cov-2-t ... 0%B5%D0%BD

Потребителски аватар
pulipet
Регистриран: пет юни 07, 2019 7:44 pm

Мнение от pulipet » ср окт 13, 2021 7:30 pm

https://prikachi.net/image/BHtWs
рамус пловдив

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » ср окт 13, 2021 7:54 pm

Боли ме гърло от 2 дена, но засега се чувствам във форма и ходя на работа.Има някакъв вирус, който циркулира паралелно и обременената имунна система, която денонощно се бори с Ковид вече почва да дава фира. Пия ацетизал и ям мед със сода. Температура нямам, макар че не съм я мерил.

misacho
Регистриран: вт ное 09, 2010 9:09 am

Мнение от misacho » ср окт 13, 2021 8:03 pm

Асенов, видя ли че няма надосегаеми хора. Било то грип, ковид или всякакъв вид вирус има ли мегдан ще те пипне :wink: Иначе най-вероятно си барнал вируса, който и аз минах преди 2 месец. 2-3 дена драска гърло и после кашлица, която обаче откара 1 месец и изчезна като отидох в Германия миналия месец :lol:

Потребителски аватар
snow wall
Регистриран: пон авг 31, 2015 1:18 pm

Мнение от snow wall » ср окт 13, 2021 8:31 pm

Да , аз още кашлям, а го изкарах това в началото на септември, и аз така реших да не почивам, хидих два дни за гъби из Троянският балкан, гъби не намерих, но накрая вдигнах температура, а като кашлях болката беше непоносима, накрая се прибрах в София, едва карах по магистралата и така кашлям и до днес, слабо но кашлям.
П.п. правих си тест, отрицателен, че бях при бабата , а тя е на 86.

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » ср окт 13, 2021 9:54 pm

Само аз ли останах все още здрав и непоразен? :)
Фрапето да пише как е да не се тревожим.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
snow wall
Регистриран: пон авг 31, 2015 1:18 pm

Мнение от snow wall » ср окт 13, 2021 10:35 pm

Е и аз, моето не беше ковид, контактувах и с майка ми и с брат ми, сигурно скоро, като го довлече дъщерята в къщи. Асенов сигурно си е правил тест, не е с КОВИД. Ти си облагодетелстван, че си в Германия, и че не живееш с други хора, не посещаваш роднини. Аз и в любимия бар си вися няколко пъти седмично.

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » ср окт 13, 2021 11:03 pm

То и от колегите никой не е боледувал досега от ковид. 2-3 човека стояха в карантина по 2 седмици поради контакт с по-късно диагностицирани заразени и толкова. Никой от 30 и кусур човека не се разболя, макар че имат деца повечето.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » чет окт 14, 2021 12:10 am

Два пъти до сега тази година имах бързи и леки неразположения, изразяващи се в 2-3 дневна кашлица и хрема и еднодневна лятна диария единия път. И в двата случая не беше от човешки контакт. Първия път се заплеснах и карах няколко часа колата на усилен климатик да ми бие в муцуната, втория път бях забравил прозореца и се бях отвил насън през нощта. Приятелката ми, за същото време, два пъти хваща (по различно време) настинки, които тя кара бая тежко и нон-стоп е до мен ,кашля ми в лицето, ядем, пърдим, спим заедно, но покрай нея нищо не усетих, докато тя бе зле, а тя се мъчи по 7-10 дни общо-взето, защото ѝ е рехав имунитетът.

Всъщност, като върна лентата няколко години назад - всеки път, когато съм имал подобни няколкодневни неразположения, то всичките те са били в следствие на моя немърливост, а не, че друг човек ми е предал вирус/настинка. :cool:

Имам обосновано предположение, че имунитетът ми е на полубог. :grin1: :grin1:

Потребителски аватар
tarikataaaa
Регистриран: ср дек 09, 2009 6:47 pm

Мнение от tarikataaaa » чет окт 14, 2021 5:39 am

Weatherman написа:
ср окт 13, 2021 7:16 pm
Ще пусна и в Рамус, за да видя в хиляди единици какъв ще ми е резултатът. :grin1: Гледам, че Тариката от там е изкарал тези резултати. :grin1:
Значи аз съм си правил март месец в Цибалаб и сега в Рамус. В Цибалаб примерно стойностите бяхс 10 пъти по-ниски от Рамус. Добър имунен отговор имаш при над 110 в Цибалаб и над 1050 в Рамус, нищо, че и на двете места дават за положителен над 50.

Сега гледам в Цибалаб от април са с други референтни ст-сти. Ето линк, където е обяснено според тестовете и лабораториите:
https://cibalab.com/wp/cov2-quanitive-new-units/

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » чет окт 14, 2021 8:11 am

Отново 100 починали, а във Варна и София случаите постоянно се увеличават.
Иначе онзи ден вечерта като отивах за работа и ме наваля много яко пороя и бях вир вода целия. Риза, панталон, обувки, коса… целия мокър с ледена вода. В хотела отоплението не е пуснато, нямаше и как да се преоблека… нямаше с какво. Стоял съм часове наред мокър, при около 16-17гр температура и треперех свит. Чак през нощта по някое време изсъхнах, защото се завих. Това беше един брутален удар за имунната ми система и ей удържа бе. На другия ден нито температура, нито втрисане, нито болки в тялото. Направо съм изумен…
При това, че по-рано през деня около 12ч отново ме намокри силния дъжд, но тогава се прибрах вкъщи и си взех мерките.
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Отговори

Върни се в “Медицинско-лекарствени раздумки”