АНАЛИЗИ около актуалната вътрешнополитическа ситуация

Твърде много хора претендират, че разбират от политика, а дали наистина е така?
Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср ное 17, 2021 5:57 pm

Симеон Дянков: Очакват се подводни камъни, България няма култура за големи коалиции
"Не е необходимо Борисов да подава оставка, но някои от предишните му министри - да"
17.11.21 в 12:53
"Подводни камъни ще има, защото България няма култура на големи коалиции. Преговорите започнаха бързо и с оптимизъм, но и бързо ще влязат в трудности - какво да се направи в енергетиката, например, влизането в еврозоната. Но съм оптимист, че до края на годината ще имаме ново правителство."

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » ср ное 17, 2021 6:48 pm

Stringmeteo написа:
ср ное 17, 2021 5:57 pm
Симеон Дянков: Очакват се подводни камъни, България няма култура за големи коалиции
"Не е необходимо Борисов да подава оставка, но някои от предишните му министри - да"
17.11.21 в 12:53
"Подводни камъни ще има, защото България няма култура на големи коалиции. Преговорите започнаха бързо и с оптимизъм, но и бързо ще влязат в трудности - какво да се направи в енергетиката, например, влизането в еврозоната. Но съм оптимист, че до края на годината ще имаме ново правителство."
Тоя па от кога взе да разбира от политика?

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » ср ное 17, 2021 11:19 pm

Geogri Zahariev написа:
ср ное 17, 2021 6:48 pm
Тоя па от кога взе да разбира от политика?
Поотракал се е в политическото говорене. Преди 10 години не беше така сдържан. :grin1:
Сега имаме нужда от финансов министър като Дянков. Човек, който в кризата да съкрати бюджетните разходи и да остави повече жива пара в частния сектор, когато в целия свят по кейнсиански навик правят обратното. За това се искат големи топки. Но вероятно ще получим "ултраляв популист"(по Николай Василев) с лучени топки(подарени от Беновска).
"Прост съм и ми е лесно." Бойко Борисов

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » ср ное 17, 2021 11:27 pm

Тук мненията ни се събират. :thumbup: И аз много уважавам Дянков като икономист и наистина той направи много за България, въпреки че мерките му бяха много непопулярни и си навлече много противници. Определено имаме нужда от подобна политика. Но надали при такова популистко правителство.

doncho
Регистриран: нед апр 10, 2011 2:49 pm

Мнение от doncho » пет ное 19, 2021 8:21 am

Турция привика българския посланик.

След като ние привикахме турския посланик заради тъпотиите на Дамаджанов и заради вътрешнополитически причини, Турция на свой ред привиква нашия посланик и му връчва нота. С тия театри толкова, 30 години гласове идваха от Турция, никога никой не беше протестирал пред турското посолство, сега тия палячовци решиха да си играят с огъня.

https://www.24chasa.bg/novini/article/10413220

А най-тъпото е че същите лайнари, които по темата за Македония разправят "Кво толкова, дайте да си плюем на историята, да загърбим лъжите и насилията над българите" сега изведнъж заемат позата на много засегнати от това че в Турция гласували български граждани. И то при положение, че те приеха проемните в ИК на бегом. Е за това (двойно) лицемерие сме ви говорили много пъти. :deal:
Игнорирайте идиотите, те са неспасяеми.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед ное 28, 2021 7:48 pm

Две интервюта с прилично смислени и, бих казал даже, доста прогресивни леви събеседници :deal: , в контраст, например, с интервютата при Петър Волгин, които обикновено са с ретроградно-консервативни кадри, в много от случаите създаващи асоциации за някакви насилствено извадени скелети от мухлясалия гардероб на прехода ни :laughm: ...

Крум Зарков: БСП не е малко колело в голяма коалиция
Партията не може да си позволи да продължи да изглежда като скарана със себе си политическа сила
28.11.21 в 14:27
„На мен ми липсва онази червена линия, която да направи БСП не само една от присъдружните, не само партията с 26 парламентарни гласа, един-двама-трима министри, председател на Народното събрание и каквото и да било, а партията, която гарантира онази социална глътка въздух, необходима на българските граждани след едно десетилетие, маркирано от олигархично, корумпирано и крайно дясно управление, което направи на социалната политика да се гледа като на подаяние и на подхвърлени пари за помощ.“ Това заяви в интервю за БНР Крум Зарков от БСП.

Сергей Станишев: Бих искал да видя правителство преди Коледа
И мисля, че това е желанието на повечето българи, допълни той
28 ноември 2021
Гост в предаването "120 минути" е Сергей Станишев, лидер на Партията на Европейските социалисти.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет дек 02, 2021 2:37 pm

Стефан Попов: Пандемията изигра ролята на хиперинфлацията от 1996-а - пробуди хората за промяна
Откритите преговори са вид продължаваща идентификация пред публика на новите политически сили
01.12.21 в 10:11
В новата ни история не сме имали година с толкова много избори, в която президентът така драстично да се намеси в политическия живот на страната, каза в интервю за БНР Стефан Попов, професор по философия и социология в Нов български университет. Според него не е имало президент, „който да се опълчи на едно правителство“, нито пък служебни правителства, които посмяват да извършат инвентаризация в най-ключови точки на краденето на държавата“.

Отговори

Върни се в “Политика”