ПРЕДСРОЧНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2021-2 (14.11.) (РЕЗУЛТАТИ) - мнения, анализи, прогнози. Консултациите за правителство

Твърде много хора претендират, че разбират от политика, а дали наистина е така?
Потребителски аватар
itmpm
Регистриран: нед окт 16, 2011 5:06 pm

Мнение от itmpm » ср ное 24, 2021 9:25 pm

Комунизъм! Но накрая дълговете всички ще плащаме.
Понеже бсп- то не успя да бутне герб, си нароиха малки бесепенца, обещаха на глупендерите светло бъдеще, и готово, сега шъ праим комунизъм. Но това естествено само за пред тъпунгерите, иначе яко наплюсквяне ке пада.за пасмината.

И най-противни са Демократична България. Тия са ебати и изродите, преговарят с бсп за правителство, малеее. Как не ги е срам. Иначе все нападаха че бойко щял с тях да управлява. Безпринципност. Мекотели гнусни.

Според мен няма да се разберат. Ако се разберат, значи работата ясна, келепир.

Толкова е смешно всичко с тези преговори. Толкова е жалко. За пред ората - насядали едни " умни" глави и приказват едни сладки приказки.

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » ср ное 24, 2021 10:16 pm

Да, с близките си непрекъснато коментирам: абе щипнете ме! Костовистите и педалите - заедно с БСП????? :lol:
Сънувам!

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » ср ное 24, 2021 10:21 pm

Не съм в час със земеделието, но всички, които познавам са милионери и определено има нещо гнило там. Имаше и една издънка на герберска министърка преди 1-2 години, за как трябвало да си траят, че мамят ЕС или нещо подобно. :hmm:
Чук, не знам дали си работил в болница, но работата с клинични пътеки определено не е удачна и самият факт, че никъде в света не ги ползват, говори, че нещо не е наред с тях. Преди пандемията на рапорт най-важното, което се обсъждаше, не беше как да помогнем на болните, а как да намерим повече болни, за да стигнем месечни лимит, за да вземем по-сносни заплати. като не се случи, директорът се кара на шефа на отделението, как да така не сме намерили болни... Определено е супер сбъркано това. Също така има неуредици, като например по една пътека може да се лежи само 1 път в месеца и да речем, ако някой с пневмония, отново е за болница след 2 седмици - трябва да се изкара измислена пътека, за да се вземат пари за престоя.
Също така някои пътеки са силно подценени - например ХЗСН и пневмония, много от болните по тях са в много тежко състояние и лежат много дни, съответно разходите за тях са повече от приходите по пътеките. Други лобистки пътеки са силно надценени, както някои кардиологични.
Днес на преговорите единият от БСП, не Свиленския, а другият, засегна и проблемът, че държавните болниците, които са длъжни да имат спешни отделения поемат всички неосигурени и тежко болни, които са неизгодни финансово, а частните болници си поръчват скъпите пътеки. Това е супер несправедливо. Свиленски пък даде пример с Великобритания, където частните болници не получават никакви пари от държавата, както при нас, а са си само частни и се оправят сами. И преди съм казвал, че смятам, че и при нас трябва да е така.
Приеха някои добри неща, като фиксирано максимално съотношение между най-ниска и най-висока заплата в болниците, вкл. бонусите, както и мандатност на управителите. За тези неща настояваше Василев и ги подкрепям.
Също така беше обещано повече да се влага в превенцията, което е много важно. Говореше се и за "златен час", което бе трансформирано в "златен период" - според заболяването, като всеки пациент да може да бъде обслужен в съответния критичен минимум време. Ще има 5-6 болници в страната, които да могат са осъществят това обсулжване, равномерно разпределени из страната, като на разположение ще има и медицински хеликоптери.
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

Потребителски аватар
bismarck

Мнение от bismarck » чет ное 25, 2021 10:32 am

Нищо от това няма да се случи. С болниците. Скъпоплатените ще идат в частни или в чужбина, батакът ще стане същия или по-голям. Нищо няма да направят, защото не само, че са некадърни, а защото не взеха властта за това, за да правят неща, а да папкат - както и боко.
А селското стопанство ще попрецакат успешно.
Латифундисти ще има, защото не само няма кой, няма и желание да се работи на полето. По-важното е, че няма ЗНАНИЯ средния собственик на 50-100 декара да се занимава сам с тях. Няма и необходимия капитал като машини за такава срв малка площ. Един съвременен трактор или комбайн е милиони.
При тая разстановка на земеделието в Европа (а и не само), НЯМА теоретически начин да се прави интензивно такова на 5 ара или дори 5 декара.
Ти и останалите криптокомуняки просто сте отдалечени от реалността.
Сега баба Пена взема от въпросните латифундисти (ака арендатори) нелоши за нейните разходи ренти - от 50 до 100 и дори отгоре лева на декар. Това не е малко, но е заради евросубсидията. Аз предпочитам да взема част от тях като зърно - средно 150 килограма на декар жито или царевица, да заредя там хранилките на птиците и последните ми излизат като практически почти без пари.
Ако трябваше да купувам тая храна, бих гледал само папагалче - един брой.
Како ще направят твоите хора. После ще го напиша и в прогнозната тема за осирането на идиотите ти.
Ако им затруднят достъпа до еврофондове, баба ти Пена ще го задуха. Ще започнат да и хвърлят трохи по 10-20 лв на декар, както беше по времето на кумира ви Виденов. Факт. А имаше и гоидини без никакви ренти. Остава да изчакаме няколко месеца какви лайна ще изакат тия нещастни и некадърни боклуци.

raptor
Регистриран: вт юни 17, 2008 7:05 am

Мнение от raptor » чет ное 25, 2021 11:42 am

Наистина е проблем, че субсидии за много милиони се прибират от малка част от производителите, но като ги преебат, никой няма да сее и ще стане мазало. За дребния производител нещата са зле, до преди 10-тина 15 години сеехме там 10-тина декара, платиш на трактор да го изоре, на сеялка, после на комбайн да ти го прибере, те с разни стари счупени машини половината го разпилеят, и накрая полученото зърно излизаше по-скъпо от колкото да си го купиш от пазара. Всички се отказаха да се занимават на дребно, сега плащат аренди, получавам от арендата почти толкова жито колкото преди изкарвахме от нивите. Да се надяваме, че тия безумия ще останат само на приказки, щото не ми се мисли какво ще натворят ако започнат да ги изпълняват.

doncho
Регистриран: нед апр 10, 2011 2:49 pm

Мнение от doncho » чет ное 25, 2021 12:00 pm

Кютърчо е криптокомунист въздухар. Вярва на всякакви сладки приказки или поне се опитва да ги пробута на останалите, щото ги говорят неговите хора. И всичко накрая свършва с мощно осиране, ама кютърчетата не спират да вярват във Светлото Бъдеще.
Игнорирайте идиотите, те са неспасяеми.

Потребителски аватар
bismarck

Мнение от bismarck » чет ное 25, 2021 12:32 pm

raptor написа:
чет ное 25, 2021 11:42 am
Наистина е проблем, че субсидии за много милиони се прибират от малка част от производителите, но като ги преебат, никой няма да сее и ще стане мазало. За дребния производител нещата са зле, до преди 10-тина 15 години сеехме там 10-тина декара, платиш на трактор да го изоре, на сеялка, после на комбайн да ти го прибере, те с разни стари счупени машини половината го разпилеят, и накрая полученото зърно излизаше по-скъпо от колкото да си го купиш от пазара. Всички се отказаха да се занимават на дребно, сега плащат аренди, получавам от арендата почти толкова жито колкото преди изкарвахме от нивите. Да се надяваме, че тия безумия ще останат само на приказки, щото не ми се мисли какво ще натворят ако започнат да ги изпълняват.
Отзад напред - и аз се надявам, но може и да не останат.
Относно обработката - не е проблем, т нар "среден добив" - плащаш обработки и реколтиране и ... прибираш зърното къде? В нечий склАЛД? зАЩОТО, ДА ВЗЕМЕМ ДОРИ САМО 10 ДКА, ПРИ ДОБИВ ОТ 500 НА ДКА ИМАШ 5 ТОНА. кЪДЕ ДА ГИ ПРИБЕРЕШ, ТА ДА НЕ ГИ ПОДЕЛИШ С МИШКИ И МУХЪЛ? пРОДАЖБАТА ЛЯТОТО НА МЕЛНИЦА НЕ Е ОПЦИЯ - ЩЕ ТИ ГО ВЗЕМАТ НА ПОЛОВИН ЦЕНА.. Пардон за капса, случайно.
Другият вариант, за който говориш, не е съвсем вариант: трябва да ториш, пръскаш наесен, напролет в срокове и препарати когато и с които трябва, за да получиш въпросните поне 5-600 кг от дка.
А ако всичко е наред и имаш - нормално, 50, не 10 дка, къде ще денеш 20-25 тона зърно?) Не е невъзможно, мога да ти дам идея, аз моите част от тях държа на открито, в двора и НИЩО им няма цяла година :grin1:
Но става дума за 800-1000 килограма. И пак хамалогията е неприятна.
Пак повтарям, криво-ляво сегашната ситуация е добра.
Ако я разбутат (а аз вярвам в тия имбецили) - лошо.

Потребителски аватар
bismarck

Мнение от bismarck » чет ное 25, 2021 12:33 pm

doncho написа:
чет ное 25, 2021 12:00 pm
Кютърчо е криптокомунист въздухар. Вярва на всякакви сладки приказки или поне се опитва да ги пробута на останалите, щото ги говорят неговите хора. И всичко накрая свършва с мощно осиране, ама кютърчетата не спират да вярват във Светлото Бъдеще.
Винаги така се получава, колчем човек се отдалечи от зоната си на компетентност.
Тъжният ефект Д-К :|

ПС: Да сме живи и здрави, да видим как, кога (дали не е въпрос - с теб знаем отговора) след като се осерат в здравеопазването, аферистите, квитъра ще има сили да каже: "бях тъп (ОК„ не всеки има смелост. заменяме със "сгреших" :grin1: ), ебаха майката на здравеопазването" :cool: В неговия си ресор)

raptor
Регистриран: вт юни 17, 2008 7:05 am

Мнение от raptor » чет ное 25, 2021 12:55 pm

Бисмарк, при мен не е проблем съхранението и на 50 тона, имам друга дейност с достатъчно складове, гаражи и т.н. Проблема е другаде- като не разполагаш с професионална техника, като имаш друга работа не можеш да направиш нужните дейности навреме, плащаш на тоя и оня да ти извършват тези дейности, те крадат, или им е скапана техниката, щото са частници, които разчитат на такива като мене, и т.н. Който се занимава професионално с тази дейност си има всичко необходимо и за това получава високи добиви. Останалите просто не постигат достатъчно ефективност и съответно не може да се конкурират с професионалистите. При зърното мисля минимума е няколко стотин декара, най-ефективни са стопанства с по 2-3 хиляди декара и нагоре, с достатъчно добра техника. При зеленчуци и овощарство площите са по-малки, но там нещата също са сложни, а рисковете повече. За това при мен специално в сърцето на Тракия почти никой вече не се занимава с производство на зеленчуци на по 20-30 декара. Повечето засяват поне по няколко стотин декара и пак разчитат на субсидии. В съседното Ръжево Конаре градушката през август им разказа играта, мисля унищожи няколко хиляди декара пипер, а 60 дка стъклени отопляеми оранжерии ги направи леш. Последните знам, че работеха за Била. Така че дребното земеделие няма как да съществува в сегашните условия, освен като някаква странична дейност или на доизживяване за хора в пенсионна възраст.

Потребителски аватар
bismarck

Мнение от bismarck » чет ное 25, 2021 12:59 pm

Нали това ти пиша и аз. ОК, за теб не е, за 995 от 1000 е/би бил.
И да - на едно мнение сме, няма какво да се убеждаваме взаимно, а да убеждаваме дъбоглавците, гласували за аферистите, мислиш ли, че има смисъл? То, въпросните надали могат да различат комбайн от редосеялка или палцова косачка. Тези ни писания имат стойност "за протокола" - след няколко месеца да разберат откъде им е дошло. Поне не неспасяемите.

doncho

Мнение от doncho » чет ное 25, 2021 1:05 pm

bismarck написа:
чет ное 25, 2021 12:33 pm
Винаги така се получава, колчем човек се отдалечи от зоната си на компетентност.
Тъжният ефект Д-К :|
Не съм сигурен, че някой знае за този ефект. Вероятно ще го разтълкуват като Дебит - Кредит. И то по-умните от тях.

Потребителски аватар
bismarck

Мнение от bismarck » чет ное 25, 2021 2:46 pm

ОК, да не бъдем...елитаристи. Ето и за по-неумните :buble:
:offtopic: :offtopic:
Изображение

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » чет ное 25, 2021 3:10 pm

:flourish: :flourish:

https://tribune.bg/bg/politika/izgonena ... romyanata/

Деебa тaя промянa aз. :grin1:

doncho

Мнение от doncho » чет ное 25, 2021 4:17 pm

bismarck написа:
чет ное 25, 2021 2:46 pm
ОК, да не бъдем...елитаристи. Ето и за по-неумните :buble:
Просто им сипвам от тяхната манджа. Те много обичат да разправят как другите са прости, а всъщнот самите те са едни повярвали си малоумници.

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » чет ное 25, 2021 6:35 pm

Отговори

Върни се в “Политика”