ПРОФЕСИОНАЛЕН СПОРТ (разни, БЕЗ ФУТБОЛ!)

Тъй като, както се оказва, има доста футболни запалянковци тук, явно е добре да има отделен раздел за целта...

Модератор: Radoslav Petkov

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » пон окт 18, 2021 11:33 am

wilkosz написа:
пон окт 18, 2021 9:00 am
:laughm: Никой не го интересува, стига ни го натрапва. И десет пъти да го повториш, няма да се впечатлим.
За пребиванье си!
Ако ми беше от квартала или от училището, щеше да ядеш бой на "добър ден" и на "довиждане"!

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » нед яну 09, 2022 9:04 pm

Вчера са се навършили 42 години от единствената титла за българия в ски слалома. Тази на Петър Попангелов на световната купа в Ленгрис на 8 януари 1980 г. Ровейки за архивен запис на този старт, не го намерих, намерих други от онези години с много добро качество на картината и много ретро чувство. Тогава си ги даваха всеки уикенд и си ги гледах редовно, досега помня тогавашните звезди например от този старт през 1983 г. Ингемар Стенмарк, Пирмин Цурбриген, Марк Жирардели, Андреас Венцел и естествено югославянинът Боян Крижай. Яки времена бяха. Другите от старта не ги помня, помня точно само тези петимата. Стартът се провежда в Галиваре, което е до... Паяла :laughm: и температурата е била -10 на старта, -8 на финала. Слънчево е по дърветата няма сняг, явно снегът е стар, и е имало период с плюсови Т, при които снегът от дърветата е изпадал.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

misacho
Регистриран: вт ное 09, 2010 9:09 am

Мнение от misacho » нед яну 09, 2022 9:20 pm

Ласе Кюс, Киитил Андре Амод, Томба. Сега един не знам. Ама тогава бяха 2 телевизии, Останкино и RTL , която кметът на Сливен я беше пуснал като ефирна в града още от 90 година. :D

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » нед яну 09, 2022 9:37 pm

Аз имах кабелна от 1993 г. с много телевизии вече. Тогава тръгнаха кабеларките. Иначе преди това само руската.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

kerry
Регистриран: съб сеп 14, 2019 3:35 pm

Мнение от kerry » пон яну 10, 2022 7:57 am

Да,93 та и при мен дойде кабелната но чаках за нея към половин година! :grin1: Но после беше голям кеф,някъде имаше към 50 канала,но колко от тях бяха спортни не си спомням.Имах RTL,RAI и много филмови за PREMIERE не помня дали е от тогава или по-късно,но беше як канал.

Отговори

Върни се в “Футбол, спорт изобщо”