Технически проблеми около АМС/техническа поддръжка

Всичко около разполагането, инсталирането, поддръжката и онлайн-визуализацията на любителските автоматични станции...

Модератори: Бял облак, angilari, alexander

alfa
Регистриран: чет мар 10, 2011 10:31 am

Мнение от alfa » нед дек 26, 2021 2:52 pm

Лаптопа, който взех от wolfie и си поиграх тези дни, е вече работещ. Както предположи и той, с един нов диск му потръгна живота. Батерията му е в добро състояние. Има особеност че не стартира, ако му е включено зарядното, т.е. при включване трябва да му се махне кабела, да се натисне power бутона и след няколко секунди може да се включи кабела. Ако някой забрави тази процедура (неизбежно е) и се опита да го стартира при включено зарядно, става по-сложно - маха се кабела на адаптера, маха се батерията, поставя се батерията, натиска се power и след няколко секунди може да се включва адаптера. С две думи - трябва да е при технически грамотен човек, който да не го е страх да маха и слага батерия. Дефектът произлиза вероятно от дънната платка, понеже с две други батерии се държи по същия начин. Видеокартата му не е много в ред и не може да си инсталира драйвера, лаптопа работи на 1024х768 без драйвер. Вентилатора му е раздрънкан, и ако се ползва по-активно, не само за станцията, е дразнещо. Клавиатурата му не е надписана на кирилица, това също може би има значение при определяне на бъдещият ползвател. Имам идея кой би могъл да е той, ще пиша в съответната тема.
Дал съм 38 лв за SSD и мисля да купя и едни лепенки за клавиатурата за 2 лв. Ако някой желае да разделим тези разходи е добре дошъл. За смяна на раздрънкания вентилатор ще помоля и за вашето мнение предвид че нов струва 30-ина лв, а втора употреба нямам.
Ще чакам wolfie или някой от старите кучета да ме контактне, за да му дам лаптопа.
За стационарният комп моля, ако някой разполага с ключето за отключване на кутията (компа е фуджицу-сименс) да даде знак, иначе трябва да играе груба сила за да се отвори - шперц, флекс и става играчка.

Потребителски аватар
wolfie
Регистриран: вт дек 23, 2008 2:11 pm

Мнение от wolfie » чет дек 30, 2021 11:42 pm

Да, вероятно е видял някакъв зор лаптопа, възможно е да е падал, нямам идея... Нека някой друг да вземе отношение по темата, къде би могло да се използва, иначе ще участвам с 50лв, както казах, но преценете къде е целесъобразно да се използват. За десктоп компа нямам идея какво е положението.
There is not such thing like "enough snow" ;) http://skuky.net/41598
АМС Камера
Windy - НЯМА КРАЙ ВЕЧНА ЗИМА НЕКА ИМА

Бял облак
Регистриран: пон май 11, 2009 9:03 am

Мнение от Бял облак » пет дек 31, 2021 12:07 am

Стационарният комп не знам да има ключе, така че...

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб яну 01, 2022 11:52 am

При Свиленград от ден и половина няма ветрови данни, а преди това за няколко дни не е имало температурни данни :hmm: ...

alfa
Регистриран: чет мар 10, 2011 10:31 am

Мнение от alfa » ср яну 05, 2022 8:54 pm

Бял облак написа:
пет дек 31, 2021 12:07 am
Стационарният комп не знам да има ключе, така че...
След предприети решителни действия по отварянето, с помощта на вълшебните думи, компа работи и е в очакване на новото си назначение.
На линия съм да се занимая и с другите неработещи компютри.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб яну 08, 2022 5:24 pm

А за станцията в Добри дол има ли някакъв шанс да заработи пак нормално? :hmm:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет яну 13, 2022 5:07 pm

Преди малко имах обаждане със запитване какво става с (неработещата) Офелиите. Та в тази връзка да попитам, има ли някакви надежди за там, може ли да се направи нещо или каузата е изгубена? :)

Потребителски аватар
alexander
Регистриран: пон юни 04, 2007 1:13 pm
Контакти:

Мнение от alexander » чет яну 13, 2022 5:18 pm

Офелиите не е загубена, но остана без компютър, след като поредният даде фира. От ДПП Витоша работят по събирането на машина 2 в 1. Ако стане, скоро станцията тръгва, ако не ще се наложи ние да осигурим както направихме за Семково.. :hmm:
Stringmeteo написа:
съб яну 08, 2022 5:24 pm
А за станцията в Добри дол има ли някакъв шанс да заработи пак нормално? :hmm:
Отговорът на въпроса е "нова станция" плюс ходене на човек на място за монтажа. Добавям и нов компютър, въпреки че тамошния още крета, но ако се гледа в перспектива, е необходим.
Метеостанции за дома и бизнеса, уеб-визуализация:
http://www.weathershop-bg.com/bg/
http://www.stringmeteo.com/stations/sell.php
Поръчайте на: 0888 280094; 0888 649436
Тестова станция Technoline WS1900 в гр. Бобошево, 375 м нм. в.:
Изображение

Отговори

Върни се в “Автоматични станции”