Текущи данни за времето по СВЕТА (2022)

Фактически данни за времето в страната и света, интересни явления, текущи уеб-камери, препратки към информация в Интернет и медиите, отнасяща се за времето в момента.

Модератори: Radoslav Petkov, Бял облак, ncuxap, Hristo Chipilski, angilari, ASENOV

Windy
Регистриран: вт сеп 22, 2009 1:26 am

Мнение от Windy » съб апр 23, 2022 1:20 pm

Изгорях за 15 минути днес. Не 150, 15... :shock:
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm

Мнение от lancelot » съб апр 23, 2022 1:27 pm

weather_master написа:
съб апр 23, 2022 1:06 pm
Windy написа:
пет апр 22, 2022 5:53 pm
Днес беше по-топло от вчера, в момента се развива гръмотевична дейност, но не точно над моя остров.
Между другото снощи ме ухапа акула...
Тропичният климат на екватора е точно като при нас лятото по топлина. Единствено там е така цяла година. Според мен по-як от средиземноморския климат няма никъде по Света. Не е случайно, че точно тук се е развила античната цивилизация. Това топло, слънчево и сухо време с не много силно слънце е блаженство. По тропиците яко вали, а около обяд УВ индекса е 15 и зверски се изгаря. Там и озоновия слой е по-тънък. Средиземно море няма акули, няма голями вълни, няма урагани. Въобще е приказка.
Барселона. Велико време. :thumbup:
Има и планини в района.
The best view comes after the hardest climb!

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » съб апр 23, 2022 1:52 pm

lancelot написа:
съб апр 23, 2022 1:27 pm
Барселона. Велико време. :thumbup:
Има и планини в района.
Бях там началото на октомври 2014. Уцелих кофти период, облачно и дъжд, ама обложен, по средиземноморски циклон. Иначе планината там беше ужасно суха, има малко растителност откъм склона към морето, от другата страна като погледнеш далеч на запад към континенталната част е опустошено голо и сухо. :dontknow:
В метрото на Барселона беше непоносимо горещо, плувваш в пот моментално. Още не се беше охладило от горещото лято.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Windy

Мнение от Windy » нед апр 24, 2022 2:35 pm

Днес едно облаче не мина през това небе... 32 градуса е, но на слънце е жестоко, буквално секунди издържам, после пак сянка. Днес пък попаднах на изключително рядката и много отровна лъвска риба.

https://en.wikipedia.org/wiki/Pterois

Внимателно я заобиколих, обаче. Не искам повече инциденти в този океан :grin1: :grin1: :grin1:
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

stratega
Регистриран: пон окт 10, 2011 12:33 am
Местоположение: София, ж.к. Борово/с. Логодаж, 15 км. западно от Благоевград, 695 м.н.в.

Мнение от stratega » нед апр 24, 2022 2:56 pm

По-добре полярна мечка да ме гони, еВем ти и тропиците :grin1:.

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm

Мнение от lancelot » нед апр 24, 2022 3:03 pm

Отврат е. Жега, влага и миризма на гняс. :grin1: Айде на брега може да е по-окей, ама и ако водата е топла е ужасно.
Бил съм във Флорира и беше доста тегаво. :grin1:
The best view comes after the hardest climb!

misacho
Регистриран: вт ное 09, 2010 9:09 am

Мнение от misacho » нед апр 24, 2022 3:10 pm

Windy написа:
нед апр 24, 2022 2:35 pm
Днес едно облаче не мина през това небе... 32 градуса е, но на слънце е жестоко, буквално секунди издържам, после пак сянка. Днес пък попаднах на изключително рядката и много отровна лъвска риба.

https://en.wikipedia.org/wiki/Pterois

Внимателно я заобиколих, обаче. Не искам повече инциденти в този океан :grin1: :grin1: :grin1:
Нямаше ли един камък да я изхакаш? Базикам се :lol:

Windy

Мнение от Windy » вт апр 26, 2022 2:40 pm

lancelot написа:
нед апр 24, 2022 3:03 pm
Отврат е. Жега, влага и миризма на гняс. :grin1: Айде на брега може да е по-окей, ама и ако водата е топла е ужасно.
Бил съм във Флорира и беше доста тегаво. :grin1:
Мен па точно топлата вода ме кефи. Вчера следобед ходихме отвъд рифа. Като видях бездънните дълбини и бързо-бързо си се прибрах пак на плиткото :grin1: :grin1: :grin1:

Иначе в топлата вода е много приятно, но проблемът е че тя е приятна и за другите твари, затова тук е такова гъмжило от всякакъв живот, вкл. и не толкова безопасен :grin1:

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » пет апр 29, 2022 10:39 pm

Силна буря с градушка в Саудитска Арабия

https://fb.watch/cHZT7reWlZ/

Windy

Мнение от Windy » съб апр 30, 2022 11:20 pm

Цял ден як вятър днес тук, но сега вечерта е наистина силен, поне 60тина км в час. При 29 градуса температура и висока влажност, интересно си е като явление :grin1:

Между другото само за седмица тук съм потъмнял с поне 3 нюанса, за месец-два ще замязам на местен, брутално е слънцето :laughm:

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » нед май 01, 2022 8:53 pm

Колко време ще стоиш?
Внимавай с кожата. Аз така за няколко лета си нашарих гърба с петна и лунички.
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Windy

Мнение от Windy » нед май 01, 2022 9:05 pm

На 6ти вечерта тръгвам за България. Прибира ми се вече. Тук времето се развали, духа постоянно вятър 40-50 км в час и от време на време превалява, като снощи беше невъобразим порой!

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » нед май 01, 2022 9:44 pm

В тропиците е така. При няколко дни слънце енергията, която се натрупва е толкова много, че предизвиква влошаване на времето и порои. Водата леко истина и устойчивостта се вдига и после пак слънце. Във Флорида беше същото. При един от пороите плажа за 10 минути се покри с 10см вода.

Потребителски аватар
SKYLINE
Регистриран: пет ное 21, 2008 12:40 pm

Мнение от SKYLINE » нед май 01, 2022 11:55 pm

Windy написа:
нед май 01, 2022 9:05 pm
На 6ти вечерта тръгвам за България. Прибира ми се вече. Тук времето се развали, духа постоянно вятър 40-50 км в час и от време на време превалява, като снощи беше невъобразим порой!
Почва мусона , лека полека.Важното че си хванал и нормални дни.Скоро ще е всеки ден вятър и дъжд

Windy

Мнение от Windy » пет май 06, 2022 10:04 am

Тази нощ също имаше брутална буря! Ама брутална, така гърмеше че се тресеше вилата като при земетресение, такова чудо в България не съм виждал. Но като цяло от 15 само два дни бяха кофти. И то заради вятъра, през деня почти не е валяло дъжд. След 4 часа излитам от хотела, а след 11 часа (в 23:15 местно време) от Мале. Но в София ще стигна чак утре сутринта /таз планета не е много малка, не минавам дори и 7000 км и пак са над 12 часа път, представям си ако трябва да я обиколиш, тоест да минеш 40+ хиляди километра :shock:/. Една американка, при това от Аризона, ми каза че е пътувала 32 часа до тук!

Отговори

Върни се в “Фактически данни за времето”