ТРЕНИРОВЪЧНИ МЕТОДИКИ

Предполагам всеки е чувал и има представа какво включва понятието "здравословен начин на живот". Или греша? :)

Модератор: mmirro

stratega
Регистриран: пон окт 10, 2011 12:33 am
Местоположение: София, ж.к. Борово/с. Логодаж, 15 км. западно от Благоевград, 695 м.н.в.

Мнение от stratega » съб апр 23, 2022 3:50 pm

Смисълът е, че като минеш от само хранене и на стероиди допълнително, трябва паралелно с това да вдигнеш и тренировките, т.е трябва да го изтренираш това нещо. Ако запазиш същата интензивност като преди да ги почнеш, в даден момент ще имат негативен ефект върху здравето. Той го каза - твърде много стероиди-не е добре, твърде малко или без, но тежки тренировки-пак не е добре.

zabravi
Регистриран: съб юли 31, 2021 7:16 pm

Мнение от zabravi » съб апр 23, 2022 3:55 pm

Има шанс вечно да си на така наречената TRT - testosterone replacement therapy, тъй като тестостерона ти остава нисък след спирането на приема му.
Другото което е, че си товариш сърцето с химията - left ventricular hypertrophy, артеросклероза поради повишеният холестерол и т.н.
Всичко пак си е до човек - бат Арни е на 70 и кусур, а не е зобил малко. :lol: Други умират на 20 и така.
Ако не смяташ да се занимаваш професионално със спорт, който изисква химия, т.е почти всички :grin1: , не виждам смисъл от ползването й.

Frape
Регистриран: нед юли 03, 2011 8:29 pm

Мнение от Frape » съб апр 23, 2022 4:35 pm

stratega написа:
съб апр 23, 2022 3:50 pm
Смисълът е, че като минеш от само хранене и на стероиди допълнително, трябва паралелно с това да вдигнеш и тренировките, т.е трябва да го изтренираш това нещо. Ако запазиш същата интензивност като преди да ги почнеш, в даден момент ще имат негативен ефект върху здравето. Той го каза - твърде много стероиди-не е добре, твърде малко или без, но тежки тренировки-пак не е добре.
Пича е много прав,изгледах клипа и съм съгласен със всичко,което каза. Не случайно е и бил световен шампион по културизъм. Той си го и каза,гена е много важен за направата на яко тяло. Аз съм против прекаляването със стероиди,дозите ,които взимам са според физиката ми. Нито повече,нито по-малко.
За Кломифен цитрата спомена той,това е един от медикаментите за излизане след цикъл с анаболи,точно към него бях се ориентирал и бяха ме посъветвали.Храненето също,често но по малки дози. Стероидите и добавките са за трениращи хора,които това е част от живота им също като мен. И за бокса и фитнеса е прав,че са несъвместими. Тренирам бокс и ми е доста тежко,много вдървява фитнеса а и големите мускули те изтощават(но за сметка на това удариш ли не повтаряш).За това повечето велики бойци дали ще е мма,бокс и тн са с не толкова хубави тела,разбира се има и изключения.

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » съб апр 23, 2022 7:24 pm

Victus написа:
съб апр 23, 2022 2:09 pm
wolfie написа:
съб апр 23, 2022 1:35 pm
Тези 7кг едва ли са само мускулна маса, а ми най-вероятно част от тях е и увеличена костна плътност. Въпреки че за месец само е доста това, но всъщност май може.
И костна плътност не е. Увеличена водна задръжка. Като спре медикаментите, ще ги изпикае.
Не знам какъв е смисълът да си играеш със здравето си, ако не смяташ да се занимаваш професионално със спорт, което само по себе си е опасно начинание.
Стероидите са лекарство за хора със здравословен проблем. Ако нивата на тестостерон са ти в нормите, няма причина да приемаш синтетичните му форми.
И без стероиди един натурално трениращ може да бъде три пъти по-силен от средностатистическия човек.
Аз съм 65кг и тренирам с една щангичка 30кг много упражнения за гърди, рамо, бицепс, трцепс и тнт. Загубил съм мускулна маса през годините покрай бягането, но продължавам да си вдигам същите тежести. Това доказва, че силата не идва само от мускулите или те могат да работят по-ефективно, за да компенсират по-малката маса без да ти коства повече усилия. Изобщо големите мускули са демоде вече, а и мен лично не ми харесва. Много по-хубаво е да си стегнат, максимално изчистен и релефен като приоритет. Същото се отнася и за жените. Слабото и отпуснато тяло и краката като клечки са отвратителна гледка. Почти наравно с това да е дебела.

zabravi
Регистриран: съб юли 31, 2021 7:16 pm

Мнение от zabravi » съб апр 23, 2022 7:37 pm

Почти всички днешни боксьори тренират с тежести, как го е решил, че са несъвместими божа работа. :lol: Да не говорим какво означава това тренирам фитнес, както някой хора се изразяват.

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » съб апр 23, 2022 11:12 pm

Сега на мода са по-скоро големи задници и по-месесто тяло за жените и скини стегнато при мъжете. Това е тенденция при Генерация зет. Вече кой към каакво се старае е друго, но наистина тази мода с огромни бицепси и гърди, които ще се спукат от химия, вече са демоде.
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » нед апр 24, 2022 11:03 am

Христос Воскресе! :D

За задниците не знам. Ако са мускулести тип бразилски задник да, но мазно и неподдържано е гнусно. :buble:
Както каза модата скини вече обхваща широк сегмент от дрехите при мъжете. Аз от 2-3 години си купувам например само впити панталони скини с еластан. Преди 10 години нямаше такива и си бяха табу, запазена марка само при дамите. Впититите панталони по хубави крака и задник изглеждат много по-секси от къса пола, но са и нож с две остриета ако нямаш хубави мерки. А това вече навлиза широко и в мъжкото облекло.

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » нед май 08, 2022 9:41 pm

Днес тренирах сред природата. Донесох си гира и ластици. Толкова яко. :D
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Отговори

Върни се в “Здравословно хранене, поддържане на форма”