ЗДРАВОСЛОВЕН НАЧИН НА ЖИВОТ, ДЪЛГОЛЕТИЕ (разни)

Предполагам всеки е чувал и има представа какво включва понятието "здравословен начин на живот". Или греша? :)

Модератор: mmirro

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » пон мар 21, 2022 9:49 am

Червеното месо е 100%-ов рисков фактор за рак на дебелото черво и стомаха!
Имаш проблеми, защото прекаляваш с месото. Спри да го ядеш въобще. Протеините не са никакъв проблем. Бобът, лещата, граха, нахута, са пълни с протеини. Освен това протеинов шейк доставя по 30 грама на ядене. 90 грама протеин на ден са достатъчни.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » пон мар 21, 2022 10:02 am

90гр са достатчни за кого? Нима няма разлика в метаболизма на 22г момче и 50 годишен мъж? Дай по-сериозно!
А протеинът от боб, леща и тн не се усвоява напълно, като аминокиселини не може да достигне това на месото. Причиняват ти подувания на стомаха. Имат не малко токсини и трябва да се киснат по 12 часа минимум. Почти всеки ден ям бобови, но ако искам да си набавя 50гр протеин от тях, трябва да изям 2 пълни ама пълни чинии с боб. После няма да изляза от тоалетната.
На прах споменах, че не пия, защото ми се вижда по-добре да изям една консерва риба тон с множеството ползи за организма, отколкото просто празни протеини.
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » пон мар 21, 2022 11:48 am

Защо ти са 150 гр протеини на ден? Колко мускули имаш? Колко си висок? Аз приемам 90 гр протеини и имам мускули и съм 181 см висок, изобщо не съм дребен, че да ми стига малко количество протеин. Излишните протеини разболяват бъбреците и се изхвърлят чрез урината.
Не искаш на прах. На прах веган протеинът, когато е комбиниран като моя, с протеин от ориз, грах и коноп, съдържа перфектния аминокиселинен профил и по нищо не отстъпва от животинския и не дразни стомаха по никакъв начин.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Frape
Регистриран: нед юли 03, 2011 8:29 pm

Мнение от Frape » пон мар 21, 2022 12:25 pm

nikolai kamburov написа:
пон мар 21, 2022 10:02 am
90гр са достатчни за кого? Нима няма разлика в метаболизма на 22г момче и 50 годишен мъж? Дай по-сериозно!
А протеинът от боб, леща и тн не се усвоява напълно, като аминокиселини не може да достигне това на месото. Причиняват ти подувания на стомаха. Имат не малко токсини и трябва да се киснат по 12 часа минимум. Почти всеки ден ям бобови, но ако искам да си набавя 50гр протеин от тях, трябва да изям 2 пълни ама пълни чинии с боб. После няма да изляза от тоалетната.
На прах споменах, че не пия, защото ми се вижда по-добре да изям една консерва риба тон с множеството ползи за организма, отколкото просто празни протеини.
:thumbup: :thumbup:
Както и да го мислиш,по-добър източник на протеин от яйца и месо няма(най-вече пилешкото).Ако искаш съвети Ники за качване на маса пиши на лично.
Аз гледам да приемам около 200-220г протеин дневно.
Последна промяна от Frape на пон мар 21, 2022 12:31 pm, променено общо 4 пъти.

zabravi
Регистриран: съб юли 31, 2021 7:16 pm

Мнение от zabravi » пон мар 21, 2022 12:26 pm

Освен ако нямаш проблеми с бъбреците, протеинът няма да ги "разболее".

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон мар 21, 2022 12:45 pm

Аз повече от 70-75 грама белтъчини на ден ям мнооого рядко, тоест това е горната ми граница. Засега все още мърдам :grin1: , ама де да знам, може и да се спомина скоро от белтъчно недохранване :dontknow: :laughm: ...

Frape
Регистриран: нед юли 03, 2011 8:29 pm

Мнение от Frape » пон мар 21, 2022 12:50 pm

Твоето е много малко :shock: ,Е и ти доколкото съм чувал си дребничък на ръст,хубаво е по 2гр протеин на к/телесно тегло.
Тоест ако си 60-65кг,ти трябват около 120-130гр на ден.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон мар 21, 2022 12:58 pm

Аз пък още от едно време, но и след това, съм чел за 1,2-1,5 грама на килограм, така че... :)

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » пон мар 21, 2022 2:52 pm

Stringmeteo написа:
пон мар 21, 2022 12:45 pm
Аз повече от 70-75 грама белтъчини на ден ям мнооого рядко, тоест това е горната ми граница. Засега все още мърдам :grin1: , ама де да знам, може и да се спомина скоро от белтъчно недохранване :dontknow: :laughm: ...
Важно е колко килограма си самия ти. :wink:
В старите учебници се смятаха 0,8гр брлтък на килограм за досататъчни за възрастен човек, за да поддържа тялото си. Новите препоръки са за 1гр на килограм. При спортисти, подрастващи, бременни, кърмещи, възстановяващи се от заболявания/операция и т.н. логично се препоръчва повече.
При здрави бъбреци има проучвания, че и 2-3гр на килограм не водят до щети заа организма. Все пак, ако няма да ставаш Рони Колман и ако не си професионален спортист таквиа количества са безсмслени според мен. Аз лично приемам по около 1,5гр на килограм и ходя на фитнес без да си давам кой знае колко зор, смятам че е ОК.
Относко печенето скара - и преди е ставало върпос, че от загарянето по повърхността се отделят вещества, които са доказани канцерогени.
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон мар 21, 2022 2:56 pm

Шест полезни ефекта на бананите за човешкото здраве
09.03.22
Редовната консумация на банани подобрява зрението - както през деня, така и през нощта, пише „Eat This, Not That“.

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » пон мар 21, 2022 9:22 pm

wilkosz написа:
пон мар 21, 2022 11:48 am
Защо ти са 150 гр протеини на ден? Колко мускули имаш? Колко си висок? Аз приемам 90 гр протеини и имам мускули и съм 181 см висок, изобщо не съм дребен, че да ми стига малко количество протеин. Излишните протеини разболяват бъбреците и се изхвърлят чрез урината.
Не искаш на прах. На прах веган протеинът, когато е комбиниран като моя, с протеин от ориз, грах и коноп, съдържа перфектния аминокиселинен профил и по нищо не отстъпва от животинския и не дразни стомаха по никакъв начин.
Защото целя развитие на тялото си. Винаги съм бил с малки кости, слаб и висок. В пубертета станах пълен, но в 12 клас бях 60кг клечка. Никога не бях тренирал нещо през живота си и нямах никаква мускулна маса. За сметка на това трупах мазнини в университета и във втори курс бях 80кг. Реших да променя това.
Вече над година се храня здравословно и спортувам. Като ядях повече и тренирах, нищо не ставаше. Даже отслабнах още и от 75кг, станах 72кг. Сега ям още повече въглехидрати и мазнини, увеличавам и протеина следователно. Спазвам баланса между трите и за целта има много удобно приложение, което смята клориите спрямо моите кг цели. То ми ги показва толкова.
Тренирам както Сашо. Без зор, но само вкъщи. Имам варикоцеле и Хашимото и ниско кръвно и гледам да не вдигам тежести във фитнеса. Най-вероятно затова и слабея въпреки 3000-те калории, които приемам дневно…заради Еутирокс ( :dontknow: ).
За да не се напрягам твърде много дъня лицеви опори и това е. Не целя мега релефно тяло, а просто оформено и с повече маса. И най-вече да бъда здрав. 150гр протеин не са много. Много ще са ако ги изям без почти никакви въглехидрат и мазнини и ще ми увеличи много киселиността в кръвта и урината. Ако изям и 200гр протеин, но с голямо количество въглехидрат и мазнини, нищо няма да стане. Ще се балансират и просто ще качваш кг.
А това на теб да ти стигат 90гр протеин ок. Може да имаш бавен метаболизъм вече. Което е напълни ок спрямо годините ти.
Ето Фрапе като фитнес любител дъни яко протеин и виж как стават нещата…
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср мар 23, 2022 11:59 am

Живей бързо, умри млад? Или живей студен, умри стар?
23 март 2022
Китайски изследователи откриват, че телесната температура оказва по-голям ефект върху продължителността на живота, отколкото скоростта на метаболизма.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт апр 05, 2022 12:40 pm

Ваксина спира "зомби" клетките, причиняващи болести на стареенето при мишки
Като Нощта на живите мъртви, но на молекулярно ниво.
17 декември 2021
Японски изследователи са изпробвали ваксина върху мишки, която изглежда предотвратява натрупването на "зомби" клетките, които обикновено се свързват със стареенето и някои заболявания. Макар че може да е трудно да се нарече тази разработка „ваксина срещу старостта“, ваксината в крайна сметка може да се окаже полезна за превенция на определени заболявания, свързани с възрастта.

Стартъп фармацевтична компания смята, че е близо до лек за старостта
16 декември 2021
Когато остаряваме отслабват мускулите ни, избледнява паметта ни, ставите ни болят, появяват се болести като рак или диабет. Смятаме, че това е неизбежно.
Не така мисли 35-годишният Джеймс Пейер. Той иска да докаже, че възрастта е като полиомиелит или туберкулоза. Тези и други инфекциозни заболявания някога бяха голям бич на човечеството, докато не бяха разработени ефективни ваксини или лечения.

Искате да забавите стареенето? Да, но отговорът няма да ви хареса (видео)
12 юли 2021
Според ново изследване може да има изненадващо ефективен начин за мъжете да увеличат продължителността на живота си, но това изисква доста сериозна промяна в тялото им, което може да не се хареса на никого.

:laughm:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср май 11, 2022 5:35 pm

Остаряване в добро здраве чрез правилно хранене
11 май 2022
Промените в хранителния режим може да бъдат един от най-ефективните начини за предотвратяване на заболяванията сред застаряващото население на Европа.

Отговори

Върни се в “Здравословно хранене, поддържане на форма”