НЕ! на зависимостта ни от Съветска Русия! (2021-...)

Твърде много хора претендират, че разбират от политика, а дали наистина е така?
Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет май 06, 2022 12:58 pm

Едно изключително смислено включване на Даниел Смилов! :clap: :clap: :clap:

Глашатаите на Путин, които карат България да е объркана и безпосочна
05.05.2022
Проблемът на България са не само откритите путинофили. Глашатаите на путинофилски тези са далеч по-широка група. Ето основните им идеологически лъжи, които карат днешна България да изглежда объркана и безпосочна.
Българското “путинофилство” е определена политическа идеология, която залага на руското имперско евразийство, отрича европейската либералната демокрация, ЕС и НАТО, и се стреми да вкара България максимално плътно в руска орбита. В България има много руски икономически интереси, остатъци от Държавна сигурност на комунистическата държава и сътрудници на съветски и пост-съветски служби, които заедно спокойно могат да поддържат жив пламъка на путинофилството. Но проблемът не е в тези познати фактори, а в желанието и усърдието, с което уж про-европейски партии и политически играчи раздухват откровено путинофилски тези.

През последната седмица точно тези идеологеми – за войната в Украйна и спирането на газа от Русия – станаха не само доминиращи, но и изместиха всички други теми. Парадоксалното е, че техни основни говорители станаха не открито путинофилските партии, които целят излизането на България от ЕС и НАТО и пришиването ѝ към руския шинел, а президентът Румен Радев, БСП, ГЕРБ и ИТН. Радев и Корнелия Нинова заеха путинофилски позиции почти по целия спектър: от оръжието за Украйна и характера на конфликта там, през руския газ, та чак до Северна Македония. ГЕРБ се отличи основно по темата с газа, а заедно с ИТН и по македонската тема. ...

И още едно мнение, без пряка връзка с горното:

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » пон май 09, 2022 11:32 am

Aaaaaaaaaa, линейкa зa Caшо Cимов :laughm:

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » пон май 09, 2022 12:09 pm

Направо е срам и позор за българската нация, че има хора като този Сашо, които мислят по този абсурден и плосък начин! Като за начало корените за ВСВ и нацизма се коренят в несправедливите договори след края на ПСВ. Подобни несправедливостти се случват и в момента и то до нас и върху нас - Украйна, Северна Македония...

4uk
Регистриран: пет май 10, 2019 1:02 pm
Контакти:

Мнение от 4uk » пон май 09, 2022 7:50 pm

Да не забравяме вината на днешното ОФ(ПП, ИТН, ДБ), с чиито неистови усилия Ал.Симов е депутат, партията му съуправляваща, Муньо е президент, Круела е икономически министър и вицепремиер и фактически определят външната и икономичическа политика на България.
Как пък никоя от другите партии не каза, че е за даване на оръжия да Украйна и това е нейна червена линия, от която няма да отстъпи!
Ами защото са прикрити кремълски подлоги - по делата им ще ги познаете, думите им са за заблуда на вярващите в Дядо Коледа!
"Да, ама, понеже, обаче - тъкмо захапахме кокала, той е толкова сладък, а и толкова кремълски ченгета инвестираха в идването ни на власт - на "дорбите" им го лапаме доброволно, а "лошите" си ни порят отзад без да питат. Изгодите от властта обаче са наркотик и оправдават всякакви други унижения или гузна съвест(какво беше това?). С един подпис правим приятелите си в търговията, енергетиката и газовия бизнес милионери, за сметка на балъците-гласоподаватели! А защо да са милиони, като може да са милиарди - най-важното качество на парите е тяхното количество! Ако вземеш по 150 лв. от всеки българин е точно милиард. Бълха го ухапала народа,.... а ние няколко пъти!?"
Ако в последната година покупателлната ви способност е намаляла, ще ви напомня, че нищо не изчезва в природата, само преминава от един джоб... в чужд!

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » пон май 09, 2022 7:56 pm

4uk написа:
пон май 09, 2022 7:50 pm
Как пък никоя от другите партии не каза, че е за даване на оръжия да Украйна и това е нейна червена линия, от която няма да отстъпи!
Е, как? Христо Иванов намекна за излизане от управлението при провалено гласуване на тяхното предложение, но после се отметна. :grin1:
БСП си тежи на мястото за разлика от останалите неориентирани в коалицията. Съответно и тяхната позиция надделява.
"Прост съм и ми е лесно." Бойко Борисов

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт май 10, 2022 10:18 pm

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср май 11, 2022 5:27 pm

Потребителски аватар
Leberkez
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » ср май 11, 2022 5:59 pm

Бабикяна да се еве у дебелио гъз.

Интересно как не говореше тези неща, когато беше основен организатор и разпевчик на т.нар "всенародни" протести, подтикнати от Радев и финансирани от разни честни хора.
Интересно как не говореше тези неща, когато в два поредни парламента беше "от един отбор" със същите тези, които сега критикува бясно и върху които е тръгнал да си гради кампанията, барем някой се излъже пак да го вкара в парламента с другата свиня Мара Мисса и ортака му адвокат.

И докато доста хора вече са забравили, че такива като него и Гошо Тъпото от Видин са били отявлени гербаджии и на хранилка при Баце до преди 7-8 години, преди да станат заклети врагове на статуквото, то позицията им в един отбор с тези, срещу които сега сипят жлъч, бе само преди година и няма как толкова бързо да се забрави, при все че наистина имаме много къса памет.

Ей, ама много интересно как всички ги осеняват някакви прозрения и започват някакъв катарзис, точно след като ги изплюе шайбата. Предполагам е просто съвпадение. :grin1:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср май 11, 2022 6:06 pm

Велики доводи на обективен мъдрец, няма що, направо да ти се прииска да си скъсаш дипломите :laughm: ... Не ми се задълбава на плиткото, но само ще спомена, че и аз през 90-те на практика бях доста голям русофил :laughm: ... И какво следва от това, на базата на "консерваторската" теория за човешкия живот и развитието на личността, че трябва да бъда точно такъв доживот, само защото съм бил такъв на 20 и няколко години ли? :-? :stup:

P.S.: И не че нещо, но позволи ми все пак да знам малко повече за "истинските" разбирания на Бабикян от теб, все пак през 2020 г. съм бил с него на над 100 протеста :deal: и всеки път много внимателно съм слушал какво говори и как се изказва, включително и между редовете ;) :deal: ...

Потребителски аватар
Leberkez

Мнение от Leberkez » ср май 11, 2022 6:35 pm

Stringmeteo написа:
ср май 11, 2022 6:06 pm
Велики доводи на обективен мъдрец..
Нито са ми велики доводите, камо ли да съм мъдрец, но да - смея да кажа, че съм къде-къде по-обективен от теб. ;)
Stringmeteo написа:
но само ще спомена, че и аз през 90-те на практика бях доста голям русофил :laughm: ... И какво следва от това, на базата на "консерваторската" теория за човешкия живот и развитието на личността, че трябва да бъда точно такъв доживот, само защото съм бил такъв на 20 и няколко години ли? :-? :stup:
Защо ли не съм изненадан? Апропо, това обяснява може би сериозните ти симпатии към типажи като Женята Дайнов, Иво Инджев, агент Сашо и останалата сволочь, която ни спускаш всеки ден. То и те така са били едни, па сега са най-големите ястреби.
И да ме извиняваш, ама 20 и няколко години е пределно зряла възраст, че да имаш относително солидна ценностна система, най-малко по оста добро-лошо, особено ако Русия е в уравнението, защото там рязка промяна, на практика, не е имало.
Да допусна ли какви симпатии си имал към периода 87-88год или? :grin1:

Stringmeteo написа:
P.S.: И не че нещо, но позволи ми все пак да знам малко повече за "истинските" разбирания на Бабикян от теб, все пак през 2020 г. съм бил с него на над 100 протеста :deal: и всеки път много внимателно съм слушал какво говори и как се изказва, включително и между редовете ;) :deal: ...
Той да не ти е говорил на ушенце бе, готин? Нали е говорил пред няколко стотин до към 2-3 хиляди заблуденяка всяка вечер и задачата му е била да повярват на това, което говори, че да изглежда площада максимално наситен с хора?

Ето това ти е проблемът на теб. Ти винаги прибързваш да вярваш на добре звучащи, на хартия, захаросани приказки и кухи лозунги и основно на база на тях си формираш мнението за някого, като после, с цел да оправдаеш собствения си избор, пред самия себе си, напълно забравяш да гледаш действията и оставаш сляп за тях и завърташ плочата "вие защо биете негрите"? Не за Бабикян, генерално говоря. И ако за 20 и няколко години, някак си, може да ти е простено да проявиш подобен наивитет, то на 50г възраст, ако правилно смятам, не говори много добре за теб, колкото и да се пенявиш и да се мъчиш да ни убеждаваш в обратното.

Неведнъж тук си ни чел лекции на нас тъпите, как за политика не е препоръчително да се вкарва фенщина, а взе, че излезе, че точно ти си най-големият фен сред нас. Така че спри да гледаш на нещата, като на стражари и апаши или игра на фунийки в квартала и може да ти се избистри погледът в някакъв момент.

Oтносно самия Бабикян - тук дилема няма.

Думи+действия от 2020-а, до 2021-а есента VS думи+действия на същия, към днешна дата.
Освен ако не се опиташ да ме убедиш как Арман наистина (подобно на теб през 90-те) е бил заблуден по линия на Радев преди две години и сега рЕзко е прогледнал. :laughm:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср май 11, 2022 8:02 pm

Поптодорова: Борисов отиде да брани руската енергийна зависимост в САЩ. Очакванията към Петков са по-големи
10.05.2022
2019 г. Бойко Борисов проведе разговори с Доналд Тръмп и тогава медии съобщиха, че бившият премиер е убедил тогавашния американски президент България да работи с руски газ и да не се нарушават договорките. Ако имаме 90% зависимост и сме отишли във Вашингтон да я пазим, каква диверсификация договаряме? Годината е 2019 г., Крим се е случил. Всички определят Русия като заплаха. Борисов определя визитата си като успех. Очакванията от срещите на Петков във Вашингтон са по-големи.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср май 11, 2022 11:26 pm

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет май 12, 2022 12:03 am

Трайчо Трайков коментира бомбата с 480 млрд. куб. м.: Трябва да проучим можем ли да добиваме газ у нас
11.05.2022
“Когато аз станах министър тази възможност все още се проучваше от предходното правителство. До момента, в който стана голямата драма със шистовия газ и ”Шеврон”, те не скриха, че ще използват фракинг технология, за да добиват газа в своята област”. Това коментира бившият екоминистър Трайчо Трайков след като в последните дни отново се заговори за българските газови залежи.

Според мен даже и само информацията за наличните количества на наша територия, без значение дали веднага ще се започне инвестиране в добиването им, или не, би била изключително полезно оръжие за нас. :deal: Ама зависими от Путин "държавници" като Борисов няма как да имат топки даже и само за подобно "хладно" оръжие срещу Русия, камо ли за нещо по-сериозно :dontknow: ...

Хиновски: В България има големи залежи на газ, това плаши монополиста "Газпром"
10 май 2022 07:44
"България може да стане енергийно независима", категоричен е експертът
...
„Има задълбочен анализ на голяма американска компания за залежите на газ в България. Този геоложки доклад е укриван от 2011 г. Според цифрите към 2011-а България има залежи от газ, възлизащи на 480 милиарда кубични метра, които биха ни стигнали за 150 години. Тези цифри са в диапазона на оптимистичната прогноза”, посочи той.

По думите му запасите от синьо гориво са в района на Чирен. „Въпросът е защо от 2011 г. тези резултати притесняват голяма част от геополитическите лобита в България и в света. През 2012 г. приемаме меморандум за забрана на шистовия газ. Това според мен не е случайно”, посочи Хиновски.

„Тези проучвания сме ги поръчали ние. Те са започнали през 2007-2008 г. и са приключили през 2011-а. Те показват, че в Етрополската формация, Северозападна България, има залежи на газ. Забраната за добив на шистов газ идва от много по-високо ниво. Лично аз смятам, че това са интереси на монополиста, който внася газ до момента – „Газпром”. Защото той е много притеснен от тези цифри”, подчерта енергийният експерт.

Според него протестите срещу шистовия газ в Добруджа преди години са били за заблуда и отклоняване на вниманието от Етрополската формация. „Цифрите в доклада са за хидравличен фракинг. Отправи се искане за конвенционален добив към същата компания, изготвила първия доклад. И тя ревизира данните. В добива на шистов газ вече не се използват химикали, което беше основното притеснение. Въпросът е, че ние не си знаем ресурсите”, коментира още Хиновски. И призова да бъде отменен мораториумът, който спира всички проучвания.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб май 14, 2022 8:57 pm

Потребителски аватар
Leberkez

Мнение от Leberkez » съб май 14, 2022 10:10 pm

В Рига онзи ден на тези, които са протестирали ПРОТИВ махането на техния МОЧА, са раздавали билети:

Изображение

:grin1:

Отговори

Върни се в “Политика”