УКРАЙНА - между Запада и Русия. ВОЕННАТА ИНВАЗИЯ НА ПУТИН В УКРАЙНА - ЧАСТ 2 ("Прегрупиране") (04.2022-...)

Твърде много хора претендират, че разбират от политика, а дали наистина е така?
Потребителски аватар
SKYLINE
Регистриран: пет ное 21, 2008 12:40 pm

Мнение от SKYLINE » пет май 13, 2022 5:38 pm

Иначе и Русия и Китай бяха гола вода до преди 20 години(Русия още е) - Русия продава нефт и газ и си въоръжи армията.Това им е постижението.Китай си отвори пазара за заводи и фабрики - после много кражби на патенти и технологии от запада и сега вече произвеждат много- но го взеха наготово.Пак благодарение на запада.(аз товаря често китайски коли , дето тука не сме ги чували и са 1 към 1 ама на 100% копие на европейските, само че боклуци)А там разликата е че всичко е много контролирано и централизирано - напрактика нов модел - пазарен комунизъм.Демек пак предприемачеството и свободите са много много по ограничени от запада.И е кофти модел.И има супер строг контрол камери през 20 метра в целия град.Работниците са ботове там и ги гърчат много.Тия като товарят колите при нас , един стои и им вика , да бягат , супер екплоатация....и спринтират по палубата...за първи път като го видях това....се зачудих...викам пожар ли има ко става....за кво бягат тия, вместо да си вървят нормално....направо ти казвам тежки спринтове :lol: щото имат някакъв таргет.Ограничен интернет достъп , а ве комунизъм си е.Е е кое да подкрепя аз от 3те?

4uk
Регистриран: пет май 10, 2019 1:02 pm
Контакти:

Мнение от 4uk » пет май 13, 2022 7:20 pm

И в Русия и Китай можеш да имаш бизнес и да го развиваш само с държавно разрешение. Реши ли държавата, че не си й политически лоялен - край на бизнеса ти! Повод ще си измислят и държавните институции ще те занулят, може и в затвора, ако се репчиш! Путин и Си измислят за пред народа някакви нови имена на новите диктатури, но си пак си остават робски - "руски свят", "нов път", "стар камшик" и прочее - гражданинът им обаче е само обект и никога субект спрямо държавата!
Оттам нататък нищо друго няма значение! :flourish:

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » пет май 13, 2022 7:26 pm

Frape написа:
пет май 13, 2022 4:47 pm
не знам защо имате такова впечатление за мен,но не и мразя руснаците,както 80% от пишещитв тук... :dontknow:
Ето оттук тръгва огромного неразбиране и съответно насъскване и разделение между хората.
Просто не се прави разлика между круши и ябълки.

Никой тук не мрази руснаците - нормалните такива, които работят, борят се с живота, хранят си семействата и си плащат сметките.
Аз самият, в лично качество, лошо от руснак не съм видял. Е, малко са надменни и нахакани, но аз поне и това им прощавам. И ние да бяхме руснаци, бихме се държали по същия начин. Те не са виновни, че - от най-ранна детска възраст - системно им е набивано в главите колко са велики, огромни, могъщи и се върти светът около тях.

Обаче имаме всички основания да изпитваме неприязън към тях, по чисто геополитическа линия. Пак да подчертая - не към нормалния руснак, а към държавата Русия.

Първо, Русия (под всичките ѝ форми на съществуване) никога не е имала интерес от силна и могъща България. Навярно поглед.инфо или Петър Волгин биха имали малко по-различно мнение, но обективната историческа справка показва друго. Да, да, да, знам как ще ми се опонира тука - че сме яли л**ната и на запада, което е факт, апропо и няма да го оспорвам, но става дума за това, че ние трябва да изберем страна и абсолютно рационално да решим кое е по-доброто. А на този въпрос, отговорът е категоричен: Западът е по-добрата опция. Хайде, нека и така да го формулираме - по-малкото зло.

И да - естествено, че западът не е това, което беше преди 10-15 години, но продължава да бъде по-добрия цивилизационен модел, към който трябва да гравитираме.

Ние тук затва се дразним на бояджийка като Макса, който храчи запада и венцеслави Русия, ама си натиска гъза баш в Запада и се прави на чукнат. Или си мислиш, че би могъл да направи същите огромни спестявания, с които неотдавна се похвали, ако бачкаше същата професия в Русия?

И любимата ми друга опорка: българите трябва да симпатизираме на Русия, понеже сме били много сходни народи.
Съгласен съм, факт е. Ние сме изключително идентични по език, религия, кухня, манталитет, традиции, каквото се сетиш. Явно обаче тази близост никога не е пречела на кремълската върхушка системно да иска да ни пробие отвътре и да ни засмуче в орбитата си.

А засмукване в руската орбита означава да сме като Беларус, Казахстан, Армение, Грузия, Узбекистан и т.н.

АМи не - по-добре да сме от отбора на Полша, Унгария, Прибалтийските страни или Чехия.

В заключение - зарежете личните си симпатии и антипатии и се отървете от емоцията, когато говорите на такива теми. Гледайте рационално на нещата.

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » пет май 13, 2022 9:04 pm

От кога Грузия е "засмукана в руска орбита" :-?
Там САЩ и Турция наливат пари от 15 години, за да откъснат Грузия от руско влияние. Всичко им е по-благоустроено от 12-годишния Тиквенистан.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
Leberkez
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » пет май 13, 2022 9:46 pm

Русороби, спите ли?

Днес видях някакъв катил у фейса бе пуснал някаква публикация в "Блиц" (за много от вас до неотдавна бе герберска медия, но отскоро почнахте да го цитирате през ден), че преди няколко дни, в центъра на Варшава, шайка пияни украинци са се закачили с минаващо местно момиче, при което младо момче се притичва на помощ на момичето, след което те го пребиват от бой, а единият вади нож и го наръгва. Полският младеж, часове по-късно, е починал в болницата.

Искам сега да дойде някой тук и да ми обясни как заради петима, пияни на кучета, украински олигофрена, трябва да си вадим изводи за нация от 40+ милиона.

Айде бе, спите ли? :buble:

Aha
Регистриран: чет яну 14, 2010 10:27 am

Мнение от Aha » пет май 13, 2022 11:04 pm

Само глупак не може да разбере, че това е свързан свят и едни без другиго не можем. В Мерцедеса и Айфона има повече руски суровини отколкото може и да предположим.
Последна промяна от Aha на съб май 14, 2022 6:42 am, променено общо 1 път.

Aha

Мнение от Aha » пет май 13, 2022 11:12 pm

Leberkez написа:
пет май 13, 2022 9:46 pm
Русороби, спите ли?

Днес видях някакъв катил у фейса бе пуснал някаква публикация в "Блиц" (за много от вас до неотдавна бе герберска медия, но отскоро почнахте да го цитирате през ден), че преди няколко дни, в центъра на Варшава, шайка пияни украинци са се закачили с минаващо местно момиче, при което младо момче се притичва на помощ на момичето, след което те го пребиват от бой, а единият вади нож и го наръгва. Полският младеж, часове по-късно, е починал в болницата.

Искам сега да дойде някой тук и да ми обясни как заради петима, пияни на кучета, украински олигофрена, трябва да си вадим изводи за нация от 40+ милиона.

Айде бе, спите ли? :buble:
Крива логика: STRAW MAN или подмяна на аргумента

Четвъртият епизод от поредицата „Крива логика“ е за често срещан похват, чрез който може да се унищожи всяка смислена дискусия. При него нашият аргумент се подменя. Противникът представя собствен аргумент, който обикновено звучи сходен на нашия аргумент. Само че подмененият аргумент е различен от нашия и обикновено е лесен за оборване.

И когато насрещната страна обори измисления си аргумент, опитва да заблуди и себе си, и публиката на спора, че е оборила нашия аргумент.

https://www.otizvora.com/2020/02/11559/ ... a-argumen/

Вземи да се пообразоваш малко, недей да вкарваш твоите фантасмагории в устите на други хора!

Потребителски аватар
Leberkez

Мнение от Leberkez » пет май 13, 2022 11:17 pm

Светльо,

съжалявам, ако си се припознал в моето обръщение по-горе.
Наистина, грам никого не визирах. Беше по-скоро общо такова.

И да ме извиняваш, ама, до момента, каквото си поствал в тази тема, е откровено про-руско, колкото и да се правиш.
Не, че има нещо лошо като цяло, ама не върви да го играеш неутрален, на фона на това, което пишеш.

Мерси за съвета за образоването. Ще проуча какви са възможностите да си довърша средното, че в десети клас трябваше спешно да изляза от даскало и да паса патките и козите на дядо. :thumbup:

Aha

Мнение от Aha » съб май 14, 2022 6:38 am

Грешиш, съжалявам и руснаци, и украинци за това че ги вкараха в месомелачката. И едните, и другите са жертва на собствената си незрялост и откровена глупост дори. Не съм про Западен, не съм и проруски настроен, познавам много хора и от единия, и от другия лагер. Има всякакви хора. Правя разлика между народ и политическа класа, стремя се да изкарам най-от горе общочовешкото. Убийствата на хора в каквато и да е ситуация, било в мирно време, било по време на война е осъдително и неприемливо, като единствения път към мира е самият мир. Войната трябва да спре на секундата. Друг въпрос е дали страните желаят това.

Съжалявам за думите си, за необразоваността ти, извинявай за което! Приеми извиненията ми.

Потребителски аватар
Leberkez

Мнение от Leberkez » съб май 14, 2022 5:45 pm

:flourish:

Aha

Мнение от Aha » съб май 14, 2022 7:10 pm

Хубаво, политиците ни са оръфляци, които се кланят и лижат чужди подметки. А германците как търпят тоя украински орк да им държи такъв тон? Те какви са тогава, техните политици
Ако зависеше от мен бих изритал веднага и Митрофанова и тукашния укро посланик наглец, и Мустафата. А такъв нагльо като Кулеба нямаше да позволя да кацне на наша земя!

Ако Митрофанова ни е унижила, как можем да наречем това което ни причини Мустафата с Кирчо, Кокорчо, Бойкикев, Слафчо, Тошко Африкански и техния кумец, господин празнословец а Радев?

Всичко друго е лицемерие, мекушавост, безидейност, слагачество и мъзмантийство и вредно за България!

Потребителски аватар
Leberkez

Мнение от Leberkez » съб май 14, 2022 8:01 pm

И какво толкова е наглял Мускаленко? В тази ситуация има едно ясно разграничение, а именно страна-агресор и страна-жертва.
Мускаленко и Кулеба са висши държавни служители на страната-жертва в конфликта и като такива, е повече от нормално да се опитат да направят всичко възможно, за да помогнат на страната си, включително и с риск някой да ги набеди за нахални.

Херото, какво за нея? Да, мнозина подозират, че американското посолство дърпа конците у нас, но към момента няма как да се докаже и всичко е в сферата на спекулациите, докато Мутрофанова най-нагло и неприкрито си се държи като гернерал-губернатор, вкл. и доста преди да започне войната.

Aha

Мнение от Aha » съб май 14, 2022 8:08 pm

Leberkez написа:
съб май 14, 2022 8:01 pm
И какво толкова е наглял Мускаленко? В тази ситуация има едно ясно разграничение, а именно страна-агресор и страна-жертва.
Мускаленко и Кулеба са висши държавни служители на страната-жертва в конфликта и като такива, е повече от нормално да се опитат да направят всичко възможно, за да помогнат на страната си, включително и с риск някой да ги набеди за нахални.

Херото, какво за нея? Да, мнозина подозират, че американското посолство дърпа конците у нас, но към момента няма как да се докаже и всичко е в сферата на спекулациите, докато Мутрофанова най-нагло и неприкрито си се държи като гернерал-губернатор, вкл. и доста преди да започне войната.
Това са приказки за наивници, извинявай. Подозрения имало само....

Пожар с бензин ли ще гасиш? Значи двама братя като се бият, вместо да се опиташ да ги разтървеш, ще им дадеш оръжия? И докъде според теб ще стигнат? Ако не мога да ги разтърва и искат да се избият, ще се отдръпна и ще им кажа - ваша воля, каквото искате правете, но аз помагач на убийци няма да ставам. За две хиляди години, нищо не сме научили, барем патки и овци да можехме да пасем ама и това забравихме. Много учени станахме, но безчовечни и глупави. Сори, това е положението.

Потребителски аватар
Leberkez

Мнение от Leberkez » съб май 14, 2022 8:25 pm

Джийзъс....ето това за двамата братя и огъня с бензина са две от топ опорките, които се въртят в медийното пространство и биват бълвани всеки ден от проруските "анализатори", както и по телевизията на БСП и Волен вече два месеца.

Запазил съм си един ФБ пост на мейла от началото на месец май, мисля, че е удачно да го копирам тук. За жалост, забравих името на човека, който го беше пуснал, така че ще е просто текст:
Още опорки на путинистите, за да не изпращаме оръжие за Украйна:
1.Нямаме за даване оръжие, защото и за нас няма;
2.Ще се въвлечем във войната и Путин ще почне да ни мета бомби и ракети;
3.Няма да дадем оръжие, защото ние сме за мир между народите, а не за война;
4.Огън с бензин не се гаси;
5.Даването на оръжие означава удължаване на войната, а Русия трябва да победи преди парада на 9- ти май;
6.Путин заявява, че Украйна няма история и държавност, защото нейната история и държавност са руски, а Украйна и украинския народ са измислени от Ленин и Хрусчов;
7.Украинците са си виновни, защото Путин каза, че са „нацисти, фашисти и наркомани“;
8.Украинците трябваше да посрещнат руснаците и кадировците с народни танци и песни, с букети цветя, с хляб и сол и да са им вечно благодарни, че са отишли на крака да ги освободят, да ги омиротворят и да ги денацифицират.

После трябва да обявят 24-ти февруари за „Ден на свободата“ и за национален празник на Украйна. А след това, в центъра на Киев да издигнат 45-метров паметник с надпис: „На руско-чеченската армия освободителка от признателния украински народ.“
:grin1: :grin1:

Aha

Мнение от Aha » съб май 14, 2022 8:31 pm

Върни се на горния ми пост за кривата логика: STRAW MAN или подмяна на аргумента. По-добре патки да беше пасял, честно.

Айде със здраве!

Отговори

Върни се в “Политика”