ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ПОДОБРЕНИЯ В САЙТА

Накратко: тук е мястото за всякакви критики (включително за бъгове), забележки, идеи и препоръки относно текущото съдържание на сайта и какво може да се реорганизира (промени, добави, махне и т.н.) в него. А ако някои от идеите се окажат наистина много добри и най-вече - осъществими... ;)
Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » вт ное 23, 2021 6:57 pm

Ако линка го има в сайта, моля да бъда извинен, но ако липсва е хубаво да има препратка накъде където е възможно......

https://effis.jrc.ec.europa.eu/apps/eff ... forecasts/

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт ное 23, 2021 8:59 pm

Пооправих малко линковете за дългосрочни прогнози долу на десния панел... те реално повечето бяха тотално изфирясали де :laughm: ...

Потребителски аватар
meteo fen

Мнение от meteo fen » вт ное 23, 2021 9:42 pm

:thumbup: :thumbup: ,Благодаря

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » пет ное 26, 2021 9:21 pm

Имам предложение към Стринг да се направи един раздел с име примерно: "Дискусии на шизофреници, параноици, аутисти и хора със страхови неврози, биполярни афективни разстройства и друг психични отклонения и личностни разстройства". Половината форум е задръстен от тотално неадекватни мнения.
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

Потребителски аватар
meteo fen

Мнение от meteo fen » пон дек 13, 2021 3:06 pm

Имам още едно предложение, нека има и линк към https://www.wetteronline.de/ , много по добро е от сегашния линк към Weather online, определено е в пъти по-подробно, заслужава си! Има е 14 дневна прогноза, а картата е много добра, само един проблем има, на немски е.... :D

https://www.wetteronline.de/

Потребителски аватар
meteo fen

Мнение от meteo fen » пет мар 25, 2022 10:50 am

Предлагам да се обособи специален раздел за реклами, като това което виждам, че някой опитва да се рекламира в повече от един раздел и то безплатно....не му е мястото така си мисля, но нека админа да реши, той все пак е собственик на сайта и решава как да се работи тук. Аз просто давам мнение. Иначе както е тръгнало ще се появят и други и ще пльосват каквото си искат където си искат, колкото пъти искат.....предполагам, че и други хора от форума не биха имали нищо напротив да се правят реклама, аз също бих искал да го направя, но се въздържам от това.
Макс написа:
чет мар 24, 2022 4:57 pm
Рефинансиране на кредит от Макс Кредит
Макс Кредит предлага рефинансиране на кредити от 150 лв. до 3000 лв. Кандидатствайте за рефинансиране на кредита си тук - https://www.maxcredit.bg/landingpages/r ... -na-kredit
Последна промяна от meteo fen на пет мар 25, 2022 1:11 pm, променено общо 1 път.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет мар 25, 2022 11:11 am

Този Макс вече има бан, разбира се, и повече няма да рекламира никъде, а досегашните му 3 или 4 мнения ще бъдат изтрити. :deal:

Бял облак
Регистриран: пон май 11, 2009 9:03 am

Мнение от Бял облак » вт юни 21, 2022 12:36 pm

Стринг, що не добавиш Димитровград и в тази таблица?
Има норми.

А като гледам архивите има материал за подобни норми и за още няколко пункта като София, Мусала, Сандански, Разград, Варна, Бургас... общо взето повечето :) Норми за 1991-2020 имам предвид.
Крайно време е и при средните мин/макс да имаме норми и да се ориентираме как се движат нещата и по тези показатели.

Бял облак
Регистриран: пон май 11, 2009 9:03 am

Мнение от Бял облак » пон юли 04, 2022 1:15 am

Стринг, дали би могло да се измисли някаква визуализация на розата на вятъра? :) Има доста станции с добри ветрови данни, та... Подневно, за избрани периоди, месечно, годишно.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон юли 04, 2022 7:44 pm

Бял облак написа:
пон юли 04, 2022 1:15 am
Стринг, дали би могло да се измисли някаква визуализация на розата на вятъра? :)
Би могло да се направи и може би няма да е много трудно, след като се уточнят параметрите. В частност, трябва да се уточнят интералите на скоростта на вятъра, които да се отчитат за всяка от... да кажем 16-те посоки. Иначе е още по-лесно да се направи роза само по посоките, но не съм сигурен дали тя ще е достатъчно смислена и казваща нещо :hmm: ... Кои станции визираш, автоматичните любителски ли?

Истината обаче е, че в момента основно продължава да ме човърка невъзможността да намеря смислено определение за наличие/липса на снежна покривка, на базата на което да могат да се броят обективно дните със снежна покривка (след което да мога да оправя бройките на дни със снежна покривка примерно за периода 2000-2021, евентуално и с малка корекция на данните в бюлетините). :dontknow: Защото, както отбелязах тук, в бюлетините на НИМХ е доста голям хаос в това отношение, надявам се, че поне в старите годишници се е процедирало поне малко по-стройно :dontknow: ...

В краен случай, ако не намеря нищо смислено, може да процедирам, като дни с покривка под 0,5 см (тоест 0 см) да не се броят, а дни с над 0,5 см (тоест 1 и повече) да се броят винаги, даже и с покритие под 50%, наистина вече не знам как е правилно, за да бъде смислено и сравнимо с миналите методики цялото начинание :dontknow: ...

Отговори

Върни се в “Подобрения в сайта. Мнения и предложения”