КАК СЕ ОТСЛАБВА ЗДРАВОСЛОВНО (Вредните диети)

Предполагам всеки е чувал и има представа какво включва понятието "здравословен начин на живот". Или греша? :)

Модератор: mmirro

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » пон юни 20, 2022 7:01 pm

Да, скирът е супер храна в Исландия, национално богатство в тяхната кухня с хилядолетна традиция. Междудругото инфлацията сериозно удари скира, мож би и заради голямото търсене у нас последните години цената му допълнително скочи. За една година цената му вече стана два пъти по-висока :wink: Но не мога да се лиша от него, идеален заместител на изварата е. От изварата редовно се запичам, докато със скирът нямам никакви проблеми. Качествен протеин в добри количества. Правя го на салата с краставички и домати и различни видове сирена в него и става много добро. Но може да се комбинира с всичко. Мисля да го пробвам с маслинова паста. Предполагам, че със зеле, моркови и царевица, имитирайки салатата с майонеза също би се получило нещо много добро. :wink: За закуска с ядки , мюсли и мед, чия е също мнофо добър вариант. Много гъвкав продукт с много висока хранителна стойност определено. За спортуващи особено е чудесен източник на протеини.

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » пон юни 20, 2022 8:31 pm

Скирът струва 1 евро за кофичка 500 гр в Германия, но никога не го купувам, защото е вреден, а е вреден защото е от мляко.
Преди 10 г след тренировка изяждах 2 кофички извара в Германия, за да си набавям протеини, и боледувах и получавах възпаления. Точно от гнойните клетки във всички млечни продукти. След като спрях да ги ям тези млечни неща, спрях да имам оплаквания.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
ASENOV

Мнение от ASENOV » пон юни 20, 2022 8:38 pm

350 гр. в Лилд е 3,49лв. Иначе миналата година в Лилд скирът беше 1,99 до 2,29лв , като правеха промоции до 1,29лв. В Кауфланд 500 гр. натурален скир е 3,79лв в момента. В Германия миналата година каква му е била цената?

wilkosz

Мнение от wilkosz » пон юни 20, 2022 10:13 pm

В Лидъл миналата година беше 90 или 95 цента. Сега не намирам онлайн колко е в Лидъл. Като ходя в магазина ще видя. Онлайн сега намирам Скир в Реве, това е по-скъп супермаркет с голям асортимент. Там е 1,59 евро.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » вт юни 21, 2022 9:36 am

Скирът и изварата станаха много скъпи в България. Направо вече прекалено! Хапвах ги заради белтъците, но се губи смисълът, защото скирът гони 4лв, а изварата на Олимпус (която ми е най-вкусна) гони 10лв на кг. Това е супер висока стойност за продукт, който по принцип изхвърлят и миналата година беше 3лв за кг. Имат средно по 10-15гр протеин на 100гр, което е добре.
Пилешките гърди са 13-15лв за кг. Но и за 10лв има на промоции. Ама в 100гр месо има 30гр протеин. А не 10гр…Рибата тон е 2лв…за жалост трябва да се яде рядко.
За обезмасления скир също съм чувал, че е вреден, но си признавам, че не знам научно обосновано защо е така. И дали е вярно.
Пак хапвам извара и скир, но рядко и наблягам на пилешко, риба, яйца и кисело мляко. Най-леко се чувствам от него и на ден ям по 2 кофички. Близо 30гр протеин.
В крайна сметка за протеинова диета най-изгодно ще излезе да си вземеш на прах. @Асенов. Бухай с лъцижата по няколко дози и ще ти излезе двойно по-евтино.
Истинска подигравка е цената на храната в България. Всичките ми приятели в западна Европа купуват по-евтина храна там. Нищо че заплатите им са няколко пъти над нашите.
Също бях се зачел в някакво задълбочено проучване, при което високопротеинова диета с малко въглехидрати понижава тестостерона и води до по-лоши фитнес резултати. Повече въглехидрати с повече мазнини и умерено количество протеин беше оптималната среда според това проучване. Под умерено количество не мога да цитирам точни данни, но беше мисля 1,2-1,4гр на кг.
Иначе наистина храната е много важна за цялото здравословно състояния и визията на човек. Аз без фитнес, без тежести и с едни умрели лицеви опори, които правя чат пат…няма как да се нацепя. И не съм. Обаче с много качествено хранене вече поне година, успях да заменя мазното с мускул и да изглеждам много по-спортно. Питат ме какво спортувам, от колко време ходя на фитнес и тн, което за човек, който не ходи и е бил супер слабичък…си е голям комплимент.
Така че Асенов, помисли дали диетата ти е оптимална за възрастта и активността ти.
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

wilkosz

Мнение от wilkosz » вт юни 21, 2022 9:39 am

Изварата, която ядях преди 10 г в Германия, там се казва Кварк и струваше 52 цента на 500 гр. Направо без пари. Сега обаче гледам струва повече от двойно по-скъпо 1,39 евро.
Просто си купувайте протеин на прах в големи опаковки и така най-евтино ще си набавяте протеини.

misacho
Регистриран: вт ное 09, 2010 9:09 am

Мнение от misacho » вт юни 21, 2022 9:47 am

Най-добре е ако можете сами да си подквасвате мляко, както правя аз. Поддържаме по 10 буркана компотени с кисело мляко постоянно. За Олимпус( сливенските каракачани) съм чувал лоши неща за начина им на производство на млечните им продукти.

wilkosz

Мнение от wilkosz » вт юни 21, 2022 7:46 pm

Днес видях колко струват нещата. Скирът 500 гр. натурален струва 1,49 евро, а изварата 1,39 евро.

Потребителски аватар
ASENOV

Мнение от ASENOV » вт юни 21, 2022 8:20 pm

Е,аз вземам протеинов бар 45 гр, от които 22 грама са протеин. Струва 2,20лв.С протеиновите прахове не съм запознат. Преди много години повече от 15 съм вземал , но с доста въхлехидрати в тях и дори напълнях от него. Кой знае какви боклуци слагат вътре.

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm

Мнение от lancelot » вт юни 21, 2022 8:37 pm

Аз лично спрях да взимам витамини под формата на хапчета. От няколко месеца си правя смутита, като си експериментирам състава.
Чувствам се супер. Вчера качих Алеко по Стената до Черни връх за 40 минути, като имах и запас. Не е велико време, но за любител е доста добре. Предвид и че съм 84кг и 1.80см.
Смутито:
Сутрин> Спирулина на прах, червено цвекло на прах, спанак на прах, матча на прах, чия, арония 100% концентрат 100мл, банан, 200 гр. кисело мляко 3.6%
Това се смесва в блендър и става около 400-450мл течност и ми е закуската.

Вечерта преди лягане пия още 50-70мл арония концентрат с малко вода.
При тежки походи в планинаната и натоварване взимам магнезий на хапче.
При нужда хапвам и FlapJack барчета с протеин и въглехидрати.
Откакто съм в тоя цикъл съм в много добра форма, вече 2-3 месеца. Даже и свалих 2кг мазнини и качих 1-1.5кг мускул.
Be an encourager. The world has plenty of critics already.

wilkosz

Мнение от wilkosz » вт юни 21, 2022 8:58 pm

ASENOV написа:
вт юни 21, 2022 8:20 pm
Е,аз вземам протеинов бар 45 гр, от които 22 грама са протеин. Струва 2,20лв.С протеиновите прахове не съм запознат. Преди много години повече от 15 съм вземал , но с доста въхлехидрати в тях и дори напълнях от него. Кой знае какви боклуци слагат вътре.
Веган-протеините, които аз купувам, съдържат само чист протеин. Такъв си вземам от години, био и натурален без никакви подсладители, многокомпонентен, без соя, но с всякакъв друг веган протеин. Следните протеинови компоненти съдържа: грахов, тиквени семки, ориз, коноп, бадемов, слънчогледов, сусамов, от ленено семе, от чия. Дава най-пълен аминокиселинен профил, сравним с този от животинските протеинови шейкове. 25 евро за 1 кг истински протеин без боклуци и при това био.
https://www.volksshake.de/produkt/volks ... 006-1000g/

Потребителски аватар
ASENOV

Мнение от ASENOV » чет юни 23, 2022 7:52 pm

И аз си взех изолат протеин, изчистен почти без мазнини и въхлехидрати и почвам да бухам по две дози на ден-48грама протеин. 100-120гр. протеин от храната заедно с тези 50 близо 170гр на 65кг тегло и продължавам с режима да видим какво ще стане. Междудругото днес съм на първите две дози и усещам по-голям прилив на енергия. Явно едно време съм бухал конценрат с въхлехдирати и мазнини уж да качвам маса, а то стана ебати омазняването и затова съм напълнял. :roll:

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » чет юни 23, 2022 9:09 pm

ASENOV написа:
чет юни 23, 2022 7:52 pm
Явно едно време съм бухал конценрат с въхлехдирати и мазнини уж да качвам маса, а то стана ебати омазняването и затова съм напълнял. :roll:
Ако си натурално трениращ, качването на мускулна маса и мазнини върви ръка за ръка. Не би трябвало това да те притеснява. Т.нар. рекомпозиция(да поддържаш едно тегло и да променяш съотношението мускул/мазнина в полза на мускулната маса) е мъчително бавен процес и до голяма степен е невъзможно при нисък процент мазнини(какъвто подозирам, че поддържаш). От един момент нататък кантарът не върви ли нагоре не ставаш по-силен. Изключение е, ако си с наднормено тегло от прекомерна подкожна мазнина. Ако си дебел е възможно да сваляш тегло и да градиш мускул.
ASENOV написа:
чет юни 23, 2022 7:52 pm
И аз си взех изолат протеин, изчистен почти без мазнини и въхлехидрати и почвам да бухам по две дози на ден-48грама протеин.
Никога не съм разбирал какво толкова специално намират хората в протеина на прах. За мен три големи яйца превъзхождат една доза протеин, пък бил той и в най-чистата му форма - изолат. :dontknow:
"Прост съм и ми е лесно." Бойко Борисов

wilkosz

Мнение от wilkosz » чет юни 23, 2022 9:27 pm

Има много голям смисъл в протеина на прах. Много лесно приемаш необходимата доза. Изпиваш го. Практично е. След тренировка трябва бърз протеин, а това е само протеиновия шейк. Ако се набухаш с една чиния боб за протеини, ще мине време докато се усвоят, през което време гладните ти мускули веднага след тренировката няма да получат необходимата им доза протеин. По фитнесцентровете в Германия всички си носят протеиновия шейк готов във фитнеса и си го изпиват веднага след тренировка.

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » чет юни 23, 2022 10:04 pm

По т.нар. post-workout protein window вече съм писал и няма да се повтарям. Само ще спомена, че храносмилането е бавен процес. :wink:
"Прост съм и ми е лесно." Бойко Борисов

Отговори

Върни се в “Здравословно хранене, поддържане на форма”