БЕЖАНЦИТЕ ОТ ВОЙНАТА В УКРАЙНА - ситуацията у нас (и по света)

Твърде много хора претендират, че разбират от политика, а дали наистина е така?
Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » пет юни 03, 2022 2:03 pm

Лошото е, че тази мантра за хотелите щеше да е валидна даже в по-голяма степен ако ГЕРБ бяха на власт, вероятно щеше да има малка разлика с облажилите се от парите на ЕС, но не голяма. Просто хотелиерското лоби доста добре си изигра картите и прибра солидна сума пари в сезона когато хотелите им със сигурност не генерират приходи. А, че можеше да се разпределят много по-ефективно парите е извън всякакъв спор. Но нали знаете максимата, че пари при пари отиват.... :flourish: , а бедният ще си остане беден и гладен и от него ще се вземе....

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » пет юни 03, 2022 2:35 pm

meteo fen написа:
пет юни 03, 2022 2:03 pm
Лошото е, че тази мантра за хотелите щеше да е валидна даже в по-голяма степен ако ГЕРБ бяха на власт
А още по-лошото е, че ГЕРБ не са на власт и няма как да си измиете ръцете с тях, както за сто други неща, с които се провалихте с гръм и трясък за има-няма половин година време. Тъпо, а? :grin1:

Абсолютен и тотален провал по линия на бежанците на малоумните променкаджии и присъдружния им планктон от другите партии и както и разни стрингове по медии и соц.мрежи да го въртят и сучат, категоричният резил няма как да се прикрие, още по-малко пък да се препише на предишните. ;)

Всъщност, ако не бяха стотиците доброволци, щеше да е още по-голяма какафония.

За Киретата бе важно да използват личната трагедия на хората, за да приберат едни пари от ЕС, от които само малка част отидоха по предназначение, както и да си завъртят далаверата с конкретни мутри от големите хотели по морето.

В резултат постигнаха това, че след три месеца война, успяха да настроят не само българите срещу украинците, които пляснаха на първа линия по курортите, ами и самите украинци по между си, т.е тези, които караха по-скромно, да хейтят сънародници, които ги огря да са на първа линия.

Пълна, 100%-ова управленска импотентност. Всъщност, наистина ми е трудно да се сетя за едно-едничко позитивно управленско нещо, което тези мошеници са направили за шест месеца.

4uk
Регистриран: пет май 10, 2019 1:02 pm
Контакти:

Мнение от 4uk » пет юни 03, 2022 3:48 pm

Цялата им работа е такава - некъдърна и през куп за грош. Щом се знаеше, че на 01.06. украинците трябава да напуснат хотелите, то седмици преди това, трябваше да е ясно къде ще бъде преместен всеки един и той да бъде информиран. Не да ги карат в Елхово на бетонен плац с напечени железни фургони, където да припадат.
Същата работа е с електронното здравеопазване при докторите - на 31.Май им съобщиха, че от 01.Юни заработва нова електронна системата при джипита и специалисти,...но се оказа, че тя не е тествана достатъчно, не работи и създаде пълен хаос, който още не е оправен. Много лекари преглеждаха, но не можеха да регистрират прегледите си в системата, нито да пуснат изследване или направление за консултация. Всички направления излизаха "за гинеколог", даже и при счупен крак! :grin1: Много лекари си пуснаха отпуска, защото каквото и да изработят, ако то не е надлежно въведено в уникалната "нова система", то няма да им бъде платено. А то не може да се въведе, системата не позволява - цака и лекари и пациенти!!! Касата спести няколко милиона тези дни! В други страни пациентите щяха да заведат дела за отказана медицинска помощ!?
Ако сега имаше избори, управляващата коалиция сборно би получила под 1% от медицинското съсловие! :flourish:

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед юни 12, 2022 6:57 pm

Веселин Данев, който пръв настани 7000 бежанци от Украйна в хотелите си
"Искаше ми се държавата малко да научи от това, което правихме ние", каза бизнесменът
12 юни 2022
Веселин Данев е собственик на голяма верига хотели по Българското Черноморие - основно в Несебър, Златни пясъци и Слънчев бряг. Завършва право в Софийския университет и магистратура по право в Йейл, както и стопанско управление в Станфорд.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон юни 13, 2022 11:00 am

По Северното Черноморие бежанци се устройват успешно на работа
Украинците работят в хотели, интервюта се правят ежедневно
13.06.22 в 10:54
С началото на летния туристически сезон и масовото търсене на работна ръка по Черноморието стотици украински бежанци намират възможност за професионална реализация. В курорта "Албена" с трудови договори са 30 от настанените 1 000 украинци. Подадени са други около 120 заявления и скоро предстои назначаването на още хора.

Стоян Николов:
3h

Оня ден, на Панаира пред НДК-то на културата, дойдоха един младеж и една девойка. Имаше доста хора и те изчакаха търпеливо да си наприказвам дивотиите пред тях и да им разпиша книги.

Ако имате дори и бегла представа за мен, знаете, че не съм най-чувствителният човек на света. По-скоро съм върл темерут.
Оказа се, че са украинци. От Харкийв. Не се оплакваха. Тук са от двайсе и три дена и са разбрали за акцията ми за събиране на средства за бежанците от войната на орките.

Като казвам "младеж и девойка", имам предвид около 25-годишни. След като изчакаха половин час да се занимавам с другите диванета, заговориха. Бавно, уважително, на удивително правилен български.

Казвам това последното, защото всички руснаци, които познавам и живеят от десетилетия в България, категорично отказват да говорят български. Правят го с един нарочен акцент, за да покажат, че са дошли от "необятная" и заслужават нещо си там, защото искали излаз на топло море, пък ние сме били средство да им се получи, ама са го маскирали под други мотиви.

Момчето и момичето ми казаха хубави думи на чист български. Просто поискаха да ми стиснат ръката и да ми благодарят за подкрепата ми за Родината им. Аз им казах, че и Русия бих подкрепил, ако някой агресор я нападне и най-странното беше, че те се съгласиха съвсем искрено, без да показват и капка злоба. Казаха, че руският народ страда не по-малко от техния.

Когато си стиснахме ръцете и си тръгнаха, се почувствах тъпо, защото трябваше да си сложа слънчевите очила, за да се видя с новите посетители на щанда ми, а бях забравил слънчевите си очила. И досега не знам къде са. Познайте защо исках да си сложа слънчевите очила. Ако не познаете, сте питекантропи.
https://www.facebook.com/stojantorlaka/ ... 3fzgYGgSol

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон юни 20, 2022 9:18 pm

44% от украинците, започнали работа у нас, са в хотелиерството и ресторантьорството
20.06.22 в 10:55
До миналата седмица има данни за 5 600 сключени трудови договори с получили временна закрила у нас.
В статистиката не влизат наетите на граждански договори или на изпитателен срок.

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » ср юни 22, 2022 12:06 pm

Stringmeteo написа:
пон юни 13, 2022 11:00 am
По Северното Черноморие бежанци се устройват успешно на работа
Украинците работят в хотели, интервюта се правят ежедневно
13.06.22 в 10:54
С началото на летния туристически сезон и масовото търсене на работна ръка по Черноморието стотици украински бежанци намират възможност за професионална реализация. В курорта "Албена" с трудови договори са 30 от настанените 1 000 украинци. Подадени са други около 120 заявления и скоро предстои назначаването на още хора.

Стоян Николов:
3h

Оня ден, на Панаира пред НДК-то на културата, дойдоха един младеж и една девойка. Имаше доста хора и те изчакаха търпеливо да си наприказвам дивотиите пред тях и да им разпиша книги.

Ако имате дори и бегла представа за мен, знаете, че не съм най-чувствителният човек на света. По-скоро съм върл темерут.
Оказа се, че са украинци. От Харкийв. Не се оплакваха. Тук са от двайсе и три дена и са разбрали за акцията ми за събиране на средства за бежанците от войната на орките.

Като казвам "младеж и девойка", имам предвид около 25-годишни. След като изчакаха половин час да се занимавам с другите диванета, заговориха. Бавно, уважително, на удивително правилен български.

Казвам това последното, защото всички руснаци, които познавам и живеят от десетилетия в България, категорично отказват да говорят български. Правят го с един нарочен акцент, за да покажат, че са дошли от "необятная" и заслужават нещо си там, защото искали излаз на топло море, пък ние сме били средство да им се получи, ама са го маскирали под други мотиви.

Момчето и момичето ми казаха хубави думи на чист български. Просто поискаха да ми стиснат ръката и да ми благодарят за подкрепата ми за Родината им. Аз им казах, че и Русия бих подкрепил, ако някой агресор я нападне и най-странното беше, че те се съгласиха съвсем искрено, без да показват и капка злоба. Казаха, че руският народ страда не по-малко от техния.

Когато си стиснахме ръцете и си тръгнаха, се почувствах тъпо, защото трябваше да си сложа слънчевите очила, за да се видя с новите посетители на щанда ми, а бях забравил слънчевите си очила. И досега не знам къде са. Познайте защо исках да си сложа слънчевите очила. Ако не познаете, сте питекантропи.
https://www.facebook.com/stojantorlaka/ ... 3fzgYGgSol
Питекантропи сме, но ще познаем. Защото на очите ти са се появили сълзи, защото си чувствителен педе...човек.

Отговори

Върни се в “Политика”