Една среща от сърце към сърце

На пръв поглед различни области, но мисля, че в действителност имат обща нишка и са доста свързани помежду си...
wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Една среща от сърце към сърце

Мнение от wilkosz » ср сеп 19, 2007 9:16 pm

На мен както и на още мнозина българи предстоеше пътуване до Белград, където гостуваше нашия учител Шри Шри Рави Шанкар, където той щеше да изнесе лекция, да проведе йога занятия и Крия, да проведе лични срещи с учениците си.
И така дойде дългоочаквания с трепет ден на нашето отпътуване 15 септември 2007 г. За мен това беше пътуване от сърце към сърце. Една среща с моето Аз във формата на учителя. Щях да го видя за трети път в този живот. Сутринта отпътувахме от София, групата от България е доста добра, вече доста силна, и внушителна. Някои познавах, с други се запознах сега. Като цяло енергията на групата беше добра. Отпътувахме организирано с цял автобус и доста коли. Привечер пристигнахме и се настанихме в Хотел "Праг" в центъра на Белград. На достъпна цена и с включена закуска без луксове, които са пък последното, което ни вълнува сега, но приличен. Вечерта направихме една разходка из центъра. Нощен Белград не ни изкушаваше, погрижихме се да си легнем навреме към 22 ч., защото на другата сутрин започваше най-хубавото. От 8 ч. в спортна зала "Пионир" започнахме да се събираме последователи от всички краища на Европа. Общо имаше 500 човека. Оказа се, че след хърватите които бяха най-голямата група, и сърбите като домакини, ние българите се наредихме след тях като една от най-многобройните групи, бяхме 70 човека. Освен нас, имаше от Полша, Босна, Унгария, Словения, Беларус, Русия, Гърция...Та в 8 ч. в неделя сутринта започна сатсанга с песни на санскрит, така да се каже за подгрявка Полето на залата беше докрай изпълнено с участници. Гуруджи дойде към 9 ч. Посрещнахме го...ще видите как на клиповете След традиционното спонтанно общуване между нас и него започнаме упражнения под негово ръководство, от просто раздвижване през асани и пранаями и пеене на Ом, до основната техника Сударшан Крия-чрез дишане под задавания от него ритъм на Со-Хам и медитация. След края на целия комплекс Гуруджи каза, че първо ще се срещне с нас българите като една от най-внушителните групи. В типичния си игрив и шеговит стил обаче той лекичко ни финтира и минавайки през нас отиде първо при хърватите, които май го изкушиха с розите, които всеки от тях му беше приготвил за подарък Този момент съм го заснел на видео, Шри Шри мина точно пред мен. След това дойде при нас, поговорихме, мнозина се добраха и до прегръдка с него и ръкуване, а после отдели внимание и на всяка от останалите групи. Никой не остана незабелязан. Това е той, непосредствен и топъл човек, жив пример за това как излъчвайки безусловна любов автоматически привличаш околните като с магнит. Това беше и едно от посланията му по време на тази среща. А именно че човек излъчва каквото чувства, ако сме в стрес заливаме околните със стрес, ако сме в мир даряваме мир на другите, ако изпитваме любов, и другите я усещат и получават. Друго послание беше да даваме пример на другите, да бъдем добри, да чувстваме принадлежност с целия свят, да служим на целия свят и да не се делим. Идеята за всемирно общо семейство се реализира успешно. В Белград бяхме всички близки, независимо от езиковите бариери, любовта, принадлежността и приятелството не се нуждаят от думи. Срещите с Гуруджи в залата продължиха до 12 ч. на обяд. След това до 17 ч. цял следобед имахме разходки из забележителностите на Белград, видяхме крепостта, парка, разхождахме се край брега на реките, до мястото където се вливат Сава и Дунав една в друга. Ето символиката-всяко нещо се стреми към единство, след това те ще се влеят и в океана... Белград е наистина един уреден и приятен европейски град. Вечерта от 18 до 20 ч. в Домът на синдиката в Белград се проведе и последното в програмата мероприятие с Гуруджи. Голямата зала беше препълнена докрай. Обявено беше като лекция, но Шри Шри няма навика да провежда лекции с предварително определена и готова тема. Той просто пита за какво искаме да говори. Спонтанно. Предлагаш темата и знанието протича чрез него. В случая говорихме за любовта, страха, смисъла на човешкия живот, службата за другите, показа ни някои техники за релаксиране и очистване от напрежението в очите например след работа с компютър и за още доста неща. В един момент попита има ли хора, които имат болки някъде в тялото, неколцина вдигнаха ръце. Тогава той един по един помоли да се изправят и премахна болките им. Аз нямах болки не можах да проверя дали става. После направихме 20 минутна ръководена медитация. А за десерт прекрасни песни на санкрит. Така приключи този прекрасен незабравим ден, всеки се насочи към родните места с благодарност в сърцето и с радост. Всеки разпали малко светлина в душата сред тъмнината на света. Моят мотив беше връщане в своя център и повече вдъхновение за духовна работа. Стана. Освен него получих още много, и разбрах-отивайки без очаквания получаваш повече. Всички сме в духовна връзка, всички сме близки, никой не е отделен или чужд. Затова трябва отново и отново да правим добро и да празнуваме живота, защото животът е дар. В тези дни видяхме какво представлява безусловната любов в действие. Пожелахме си до нови срещи.
Снимки:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=174015
Видео:
Гуруджи минава при българската група и отива при хърватската:
http://www.youtube.com/watch?v=OS7ydfK2n_E
Гуруджи при нас българската група:
http://www.youtube.com/watch?v=wq9sImBoLWo
Посрещането му вечерта:
http://www.youtube.com/watch?v=0PfIxTLjIYw
Възпламеняваща песен на санскрит, наистина един празник:
http://www.youtube.com/watch?v=5lTNSZJUqPI
Знание от Гуруджи-7 нива на нашето съществуване:
http://www.youtube.com/watch?v=LU7fOUSdvKA

Потребителски аватар
Weatherman
Регистриран: вт дек 12, 2006 1:20 pm

Мнение от Weatherman » ср сеп 19, 2007 11:52 pm

Interesno putuvane. :) A tozi Shri Shri Ravi Shankar nqma li da poseti i Bulgariq, shtom ima tolkova mnogo posledovateli tuk ?

wilkosz

Мнение от wilkosz » ср сеп 19, 2007 11:59 pm

Ще я посети естествено :wink: Той не ходи заради броя на последователите, в Сърбия са по-малко. Но отиде там, както и в Косово, за да урежда междуетническите конфликти. Той е силен в изглаждането на конфликти чрез мирни средства, чрез диалог между страните, състраданието и хуманността си. Номиниран е за Нобеловата награда за мир. Трябваше да пристигне в София около 20 септември, но отложи идването за друг път. Все пак пътува почти всяка седмица някъде по света и не може да огрее навсякъде. Но ще дойде.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср май 16, 2012 11:17 am

Нов рекорд на Гинес поставяме утре с 333 гайди

Всъщност, днес ще бъде. И не са важни гайдите, а... гуруто (на някои ;) ). Преди 2 години, от чисто любопитство, решихме да прежалим по 10 лева с една позната за сеир, наблюдаван от последния ред на зала 1 на НДК и често казано... не бяхме впечатлени особено (меко казано :grin1: ), вероятно защото подходихме сеирджийски... мда, само заради това е било така, като се замисля, няма съмнение :laughm: ...

wilkosz

Мнение от wilkosz » ср май 16, 2012 12:00 pm

Я, ама ти ходи ли в НДК преди 3 години беше?
Аз им коментирах това за 333-те гайди във фейсбук, ама те ми изтриха коментара и започнаха да се опитват да ми запушват устата. :laughm:
Истинската духовност не е суетна и не се стреми да вдига шум за себе си с рекорди на Гинес...Те тези 333 гайди са типично Шришри-ски, той обича да поставя планове с грандомански цифри, които последователите му да се чудят как да изпълнят...Вкарали са се в някакъв странен филм, и са се самозабравили. Момчето, което ми изтри коментара е прекъснало следването си в университета и се е отдало изцяло на това учение...щото е по-лесно да научиш няколко дишания и да броиш 1,2,3,4...вдишай, издишай...вместо да учиш наука...Съсипва си бъдещето!
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » ср май 16, 2012 12:58 pm

Бребре)
Последният коментар все едно аз съм го писал) :thumbup: :grin1:

wilkosz

Мнение от wilkosz » ср май 16, 2012 2:31 pm

Той самият нищо не е учил, а биографията му е преправена така, че да вдъхва доверие, но е непроверима и всъщност няма никакви дипломи, защото нищо не е завършил..."На 17 годишна възраст вече изучил ведически и традиционни науки и има докторска степен по физика"...А годината на основаване на организацията преди 10 години се водеше 1982, пък от 3 години изведнъж стана 1981 г... :green: :nono:
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

wilkosz

Мнение от wilkosz » чет май 24, 2012 3:15 pm

Има 38 минутен запис от лекцията с Шри Шри в София.
Момчето, което превежда е спало вкъщи, като е идвало да прави курсове и не е имало къде другаде...За разлика от мен, остана вярно...
Ето сатсангът с гуру
:D http://www.youtube.com/watch?v=HUExpkGv ... ture=share
До преди няколко години да дойде в България ми беше мечта...
Всъщност това е в Боровец по време на курса. Сатсангът е отворен за всички, а като свърши момчето каза "които са на курса да останат". Т.е. които не са си платили за курс трябва да напуснат. Любовта е безусловна чудесен лозунг разбира се, но условието да бъдеш обичан не само на сатсанг са парите... :nono: :dontknow: :green:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт юни 19, 2012 11:23 am

България под звуците на гайди и с рекорд на Гинес

Опитът за поставяне на световен рекорд с гайди на Гинес се състоя на 16 май

Е, ако не друго, поне са записали рекорд за "Гинес" :laughm:

wilkosz

Мнение от wilkosz » вт юни 19, 2012 2:23 pm

E то нали това беше най-важното, да се вдигне шум по някакъв начин, с което да си направят реклама. Събрали гайдари пенсионери и ученици от музикални училища гайдарчета и с чужда пита помен правят...Грозна работа. :green:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон авг 01, 2022 12:52 pm

Шри Шри Рави Шанкар: Себелюбието е враг на щастието
Стресът ни прави нещастни, казва той
31 Юли 2022

Не ме трогва особено много и това си е :dontknow: , сигурно нямам нужните рецептори за правилно детектиране на мъдростта му :laughm: ... Точно същото впечатление ми остави и преди доста години, когато придружих "великодушно" :D една мадама на негов гастрол в НДК...

"Ако всеки мисли за другия, светът ще бъде по-добро място"
Шри Шри Рави Шанкар: От всяка криза и хаос излиза нещо добро
Каквото и да правим с гняв, накрая съжаляваме, казва индийският духовен водач
01.08.22 в 13:11

wilkosz

Мнение от wilkosz » пон авг 01, 2022 2:27 pm

Охо ходил си на негова лекция на живо :grin1:
Той си е намерил нишата със стреса и си говори общо взето едни и същи неща от години. Не че не са верни. Верни са. Но ти го виждаш такъв, според това, дали си на неговата вълна или не си. Преди като бях сериозен последовател, всяка среща с него беше с много силно негово излъчване. След като вътрешно се затворих за това учение поради определени причини, но въпреки това ходих на негови мероприятия през 2011 и 2016 г. по веднъж. Тогава не бях впечатлен от абсолютно нищо, и не усетих никакво негово излъчване.
На мен ми е интересно какво е мнението му относно измислената пландемия и инжекциите. :hmm: :dontknow:

Отговори

Върни се в “Философия. Религия. Езотерика. Астрология”