ДЪЛГОСРОЧНИ (месечни, сезонни) ПРОГНОЗИ - пролет-лято 2022

Тук всички със що-годе сносен опит в прогнозирането на времето (или в четенето на чужди прогнози :D) могат да обсъждат предстоящи (евентуално де:) ) събития на атмосферната сцена. А останалите пък могат да четат и питат ;)...

Модератори: Radoslav Petkov, Бял облак, ncuxap, Hristo Chipilski, angilari

bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » чет юли 21, 2022 10:01 am

Помисли: имаме градус и половина в плюс спрямо нова класическа норма (до 2020) в споменатата прогноза и разлика от 91-2020 спрямо 60/90 от друг градус-градус и половина. Сега прочети пак какво си написал ти и какво - аз. И кой е напълно прав. Каква ще е (при реализация на тази прогноза) аномалията спрямо 6090.

За мен единственият интересен въпрос, извън казуистиката на безсмислен и безнадежден спор с криофили, е колко мека ще бъде ШЕСТАТА поредна мека зима. Да, има вероятност да не е мека - 10-ина процента.

yavor_zhekov
Регистриран: чет юли 31, 2014 4:02 pm

Мнение от yavor_zhekov » съб юли 30, 2022 12:23 am

Излезна месечната за август

https://m.dir.bg/weather/novini/ochakva ... alko-mesta

Общо взето прогнозират горещ край на лятото и много сухо време, моите очаквания са продължителните и изморителни жеги да продължат и през първата половина на септември, но има време.
"Страхът е просто състояние на ума, а състоянията на ума подлежат на контрол и насочване" - Наполеон Хил, Мисли и забогатявай..

Потребителски аватар
grum
Регистриран: нед май 17, 2009 7:11 pm

Мнение от grum » съб юли 30, 2022 1:50 pm

До 15-ти октомври ме устройва да продължи лятото , естествено не в този вид сега , но да кажем сутрин 12-15 градуса , на обед 27-30

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт авг 02, 2022 11:33 am

Прогнозата от Красимир Стоев с ТВ видео :deal: ...

Жеги и бури през август

Отговори

Върни се в “Прогнози за времето”