КАК СЕ ОТСЛАБВА ЗДРАВОСЛОВНО (Вредните диети)

Предполагам всеки е чувал и има представа какво включва понятието "здравословен начин на живот". Или греша? :)

Модератор: mmirro

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » пон авг 01, 2022 10:59 pm

След 2 седмици на диета по около 2000ккал дневно (при среден енергораздох около 2650) съм отслабнал с 0,6кг първата седмица и 0,7кг втората седмица. Ям всичко без никакъв глад. Единственото неудобно е, че трябва да си теглиш и смяташ на телефона всичко изядено, но ако човек иска да сваля определено това е най-добрия начин.
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

king_montana
Регистриран: ср юли 01, 2020 12:49 pm

Мнение от king_montana » вт авг 02, 2022 1:45 pm

Аз съм в другата крайност - колкото и да ям все съм си слаб. Пробвах какво ли не ама не напълнявам кой знае колко.

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » вт авг 02, 2022 5:23 pm

King, така си мислиш. Пробвай като Сашо. Купи си електронна кухненска везна. Сложно е обаче. Защото ако ядеш готови манджи от вкъщи трудно се смятат поотделно нещата. И все пак ако много се надъхаш и искаш да успееш, може. Аз лично съм си мислел, че ям много, но това изобщо не е било вярно.
Ако поддържаш тегло при 2000 калории дневно, пробвай с 2500 на ден. След месец пробвай с 3000 на ден. Тренирай. Ще видиш как ще наддадеш. Няма как да ядеш месеци наред повече отколкото изгаряш и да няма ефект. Ето Сашо още от първата седмица сваля.
Както и той е казал, измерването на храната и поддържането в слаб калориен дефицит е най-доброто за отслабване. Не се стесняваш какво да ядеш, не правиш убийствени диети. Просто вместо 100гр сирене ще изядеш 75гр, вместо 200гр пържола, 150гр. Условно казано. Но за такива тънки сметки си трябва кантарчето. И ефект ще има!!!
Аз лично бях много доволен като си смятай храната, защото в рамките на предстоящия месец можех да прогнозирам колко кг ще бъда при определено количество ядене. Вече не меря, защото ми омръзна… :)
Иначе аз все повече се чудя дали да не започна да тренирам както си трябва. Защото не го правя поради последен стадий варикоцеле. Според мен инструкторите във фитнесите трябва да са запознати и с такива състояния. При определено медицинско състояние какво да може да тренираш и как. Примерно като имам варикоцеле мога ли да правя лежанка, мога ли да правя клекове с големи тежести, мога ли да правя бицепсови сгъвания и тн и тн…тези неща аз откъде да ги знам. Те висят там по цял ден и показват как да тренираш с правилна фирма…сорри ама това го има и в нета.
До момента тренирам само лицеви опори и то все по-рядко. Откакто станаха горещините кръвното ми е все 100 на 55, 100 на 45, при което ми е и много апатично и изнемощяло. Няма сол, няма вода, няма храна. Нищо не ми помага и все си пада така…
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

king_montana
Регистриран: ср юли 01, 2020 12:49 pm

Мнение от king_montana » вт авг 02, 2022 6:04 pm

Да, ще пробвам. Но и така се чувствам много добре. :)

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » вт авг 02, 2022 6:26 pm

След като изчистих излишното,вече ям всичко с наблягане на протеините. Приемам около 2500кал. и съм в лек излишък без съботите и неделите. Вече качвам.Не се лишавам от нищо,освен от лайна естествено. :buble:

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » нед авг 07, 2022 10:14 am

wilkosz написа:
вт юни 21, 2022 8:58 pm
ASENOV написа:
вт юни 21, 2022 8:20 pm
Е,аз вземам протеинов бар 45 гр, от които 22 грама са протеин. Струва 2,20лв.С протеиновите прахове не съм запознат. Преди много години повече от 15 съм вземал , но с доста въхлехидрати в тях и дори напълнях от него. Кой знае какви боклуци слагат вътре.
Веган-протеините, които аз купувам, съдържат само чист протеин. Такъв си вземам от години, био и натурален без никакви подсладители, многокомпонентен, без соя, но с всякакъв друг веган протеин. Следните протеинови компоненти съдържа: грахов, тиквени семки, ориз, коноп, бадемов, слънчогледов, сусамов, от ленено семе, от чия. Дава най-пълен аминокиселинен профил, сравним с този от животинските протеинови шейкове. 25 евро за 1 кг истински протеин без боклуци и при това био.
https://www.volksshake.de/produkt/volks ... 006-1000g/
И аз си взех био грахов протеин 80 гр. белтъчини/100гр.. Става като боза като се смеси с вода. Страхотен е на вкус. Ще го пия 2 седмици и ще споделя резултати. Ако ми хареса, има вариант да си поръчам 1кг за 30лв, но няма да е био.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон авг 08, 2022 5:13 pm

Проблемът със затлъстяването при децата представя в книгата си “Тихо! За това не се говори” Десислава Христозова
03.08.22
"Тихо! За това не се говри" е дебютната книга на Десислава Христозова, журналист с над 20-годишен опит, автор и влогър с YouTube канал „Деси, къде си”. Тя е приела за своя мисия да говори открито за затлъстяването като заболяване, за да се обърне внимание на тази световна пандемия и вместо да се мълчи от неудобство, хората да бъдат информирани за рисковете и последствията от нея.

Изображение

Отговори

Върни се в “Здравословно хранене, поддържане на форма”