ТЕКУЩИ ДАННИ (и снимки) ЗА ЕВРОПА, СРЕДИЗЕМНОМОРИЕТО И РУСИЯ (2022)

Фактически данни за времето в страната и света, интересни явления, текущи уеб-камери, препратки към информация в Интернет и медиите, отнасяща се за времето в момента.

Модератори: Radoslav Petkov, Бял облак, ncuxap, Hristo Chipilski, angilari, ASENOV

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » ср юли 20, 2022 11:34 am

В 10 ч в Хамбург е вече +30. На всеки 3 часа се повишава с по 3 градуса. През нощта има тропична, спах гол на отворено и не ми беше студено. Това не се случва всяко лято. Днес е екшъна тук :shock:
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

wilkosz

Мнение от wilkosz » ср юли 20, 2022 11:48 am

Хоппа, намерих и статия за проблемите с тези мигранти точно на това място! Тя е от 2020 г: :deal:
На зеления плаж има проблеми от години. Местните жители се чувстват тормозени от големи семейства с арабски вид. Те обичат да използват свободното зелено пространство директно на Балтийско море. Досега никой не се е осмелявал да го каже открито. Първо Dr. Александър Фласбарт от Зелените говори за гражданство в четвъртък за първи път за „големи семейства с миграционен произход и очевидно малко пари“, които ХДС и ГСДП вероятно не искат да имат в Травемюнде.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

wilkosz

Мнение от wilkosz » чет юли 21, 2022 11:18 pm

Този път разкарването на жегата не беше толкова драматично. Днес се получи приличен летен ден с максимум +26 и доста слънце след обяд, след което се разви буря с гръмотевици и се изля приличен порой, който успя да намокри и под гъстите дървета.

simovremeto
Регистриран: ср яну 03, 2007 10:05 am

Мнение от simovremeto » нед юли 24, 2022 1:02 pm

Вече 8 ден съм близо до Дионисио на 5 км от Неа Мудания и за първи път въздуха минава 31 градуса. Става въпрос за самия бряг, къщата е юточно на морето. През седмицата трудно минаваше 27, 28. Жената умря от студ :laughm:. Водата миналата неделя беше 29.3, после падна на 26 заради ъпуелинг със северен вятър и след сряда плавно се повишава. Вчера удари пак 29, а днес ще изметя най вероятно 30. Иначе сутрин винаги е с 2.5 градуса по студена от привечер. Тая нощ имаше и екваториални 25 градуса. Иначе цените не са мръдна ли спрямо началото на юли, като плодовете и зеленчуците са леко надолу. По заведенията е с 50 цента до 1 Евро по скъпо от Волос, но тук е по курортно с доста чужденци по селата основно балканци. Добре, че съм далеч от населените места. За четирима кръчмите ни излизат между 42 и 55 Евро до момента, като наблягаме основно на прясна морска храна. За мен всичко е супер и ми е мега кеф и спокич.

wilkosz

Мнение от wilkosz » нед юли 24, 2022 11:02 pm

След два гадни есенни дни с оловносиво небе, пронизващ океански северозападен вятър и +17 градуса максимални, днес като на шега перна +30 и си беше слънчево. Утре ще е още по-горещо около +34 иии още следобяд естествено към 16-17 ч. температурата ще срине на обичайните +20. Няма шанс да се задържат тридесеттаци. Все са по топлите адвекции в челото на циклоните и после следва бърз срив и връщане на гадния атлантик.
Първо бях на езеро да плувам, а после изкачих за първи път единствения връх в северен Хамбург - Мюлберг, висок 79 метра. И дори той е изкуствен, както се разбира и от името му. Мюл означава боклук. Там са складирани разни строителни материали, а сега вече е с естествена растителност и почва. Не си личи, че е изкуствен. Е на това му викам нещо, що не вземат да направят един такъв мюлберг, висок 400-500 метра :-? Тогава ще лови доста снегова в тилните части на циклоните през зимата. :wink: :roll: :grin1:
Тогава ще започне да ми харесва да живея тук. Те всъщност строят небостъргач, който ще е висок 230 метра. В работата правих изследване на шума и замърсителите във въздуха, които биха стигали до него. На покрива като нищо може да си трупа сняг, докато долу ще си вали дъждец.
От върха се вижда центъра с небостъргачите и върховете на църквите.
Изображение

Изображение

Изображение

simovremeto
Регистриран: ср яну 03, 2007 10:05 am

Мнение от simovremeto » пон юли 25, 2022 8:07 am

И докато в Бг май не валя масово, то тук се изсипаха 4 мм с много силни гръмотевици. Водата преди да завали беше 26.7, сега след дъжда ще видя колко е.
Пак е толкова.

wilkosz

Мнение от wilkosz » пон юли 25, 2022 8:19 pm

Днес Хамбург перна +33 градуса, но тази буря, която ме намокри на връщане от работа, рязко пресече жегата и срина на 20 градуса, колкото ще остава и следващите дни. Не може да се задържи повече от 1-2 дни жега тук. Веднага я пресича. Все пак това беше рядък случай на пълноценна лятна буря с порой и гръмотевици. Това е като слязох на гарата в градчето ми. Всичко удобно като инфраструктура, влака, стоянката за колелета, моето блокче е точно отсреща зад тези, които се виждат, съвсем близо. Не трябва да вървя пеша и не трябва да гоня автобус. Там се вижда автобус 374, един от трите линии, които се движат в градчето и около него.

wilkosz

Мнение от wilkosz » пон авг 01, 2022 9:44 am

Равномерни есенни обложни дъждове снощи цяла вечер нон стоп. Много равномерно разпределени по 7-9 мм :grin1:
http://alfa.kachi-snimka.info/vij2021.p ... 36220e.png

wilkosz

Мнение от wilkosz » ср авг 03, 2022 10:41 am

В събота ще съм в Будапеща. Избягвам на косъм в хубавото време. Там ще е +36 и слънчево. Докато в съседните Чехия, Словакия и Австрия ще е студ с дъжд и 17 градуса.
Изображение

wilkosz

Мнение от wilkosz » чет авг 04, 2022 4:17 pm

В момента е кръгло +38 в градчето ми. Макар да са единични дни, вече за пореден път чупим българските температури от воле. :grin1:

wilkosz

Мнение от wilkosz » съб авг 06, 2022 1:03 pm

Тази сутрин от 7 до 11 ч. влакът ми стоя на гарата в Острава Чехия, и през цялото време валя противен студен есенен дъжд. Е*аси гадното лято. Добре, че в България такова време през август е невъзможно.
Иначе 10 часа закъснение вече. Катастрофа. Разходката в Будапеща се оразходи :twisted:

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » нед авг 07, 2022 1:26 am

Не знаех че в Европа се случват такива сериозни закъснения без някакви видими сериозни причини. Какво се случва?
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

wilkosz

Мнение от wilkosz » нед авг 07, 2022 2:53 pm

Ами явно нещо се случва. Накрая станаха общо 11 часа закъснение. Трябваше да пристигна в Будапеща в 8:20 сутринта, а пристигнах в 19:25 ! :-?
Не знаем каква е причината. Тръгнахме навреме от Берлин в 18:43 в петък. В Полша влязохме към 20 ч. Сутринта се събуждам в 7:30 и вместо вече да сме в Унгария гледам навигацията показва че сме още е Полша. Вече бяха станали 5 часа закъснение само от нощта. Влакът закова на Острава и не тръгва. Нямало локомотив. Къде отиде нашият? По едно време тръгна и се върна и продължи още часове да стои. Чакахме два вагона от Варшава да ги прикачат на нашия влак. После пак направи същия номер, и пак се върна.
След това стигна Бреслав пак Чехия, и там стоя още два часа, въпреки че имаше локомотив. Толкова 11 часа да не намерят решение. Другите влакове си идваха и веднага заминаваха, само нашия карък стои. Явно първото закъснение в Полша е повлякло след себе си още поредица проблеми. Иначе влаковете и в Полша и Чехия са като западни, чисто нови, и гарите лъщят, ние и след 50 години няма да имаме БДЖ в такова състояние. А спалния вагон, в който бях, имаше безжичен интернет през цялото време и беше унгарски вагон на унгарските железници.
Може и да в от ваксините. Във ваксинираните държави такива проблеми заваляха каро дъжд, в румънския влак всичко в точно и след малко пристигам в Букурещ по разписание. И там са слабо ваксинирани като България и нещата вървят по план.

Отговори

Върни се в “Фактически данни за времето”