Край на пандемията от COVID-19? (03.2022-...)

Предполагам всички са чували нещо по темата за "световната конспирация на фармацевтичните компании" (или просто за мизантропската, крайна комерсиализация) по въпроса около "болестоопазването". И някой да не е чувал нищо, тук е мястото да се говори за подобни неща... но основно просто за болести, разбира се :) ...

Модератор: mmirro

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » пет авг 05, 2022 2:19 pm

„Връщането на мacкитe на закрито показва, че нещата продължават по план. Първо беше в транспорта. Имаше само тиха съпротива. Знаете много добре как се сварява жабата. Нагорещявате бавно и тя не се усеща да изскочи.
В нашето общество се случва същото. Бунтарите не приемаме, останалите просто свикват. Навикът е ужасно нещо. Никой не става нарочно алкохолик или зависим от тютюн и наркотици. Формира се постепенно. Така е и с мързела. Днес няма да ида на тренировка, ще наваксам утре.
Харесва ми хоум офиса, ставам по-късно за работа. Скатавам повече, храня се по-редовно, никой не ме гледа дебелея ли. Комфортът убива мотивацията, желанието за развитие.
Учителите отбиват номера с онлайн обучение и не ги „дразнят малките гадове". Децата израстват алиенирани и безпросветни. Не учат, не общуват, забравят да го правят или дори не го научават.
Macката е символ. На cтраха, бездушието и безправието. На тoтaлитapния подход. На прехода към съвременен poбски модел. Разбирам защо cвeтовният eлит ни разглежда като презряни плeбеи и пoдчoвеци. Защото ние охотно прегръщаме cтраха, мързела и вредните навици.
Най-големите крепители на poбството не са рoбoвлaделците, а рoбите с някакви привилегии. Помнете го... Време е да решите какъв свят искате за децата си!"
~ Тодор Беленски ~
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет авг 05, 2022 4:21 pm

Проф. Николай Витанов: Максимумът на Covid вълницата мина, вървим надолу
05.08.22 в 14:50
"Мерките срещу разпространението на Covid-19 вършат работа в София, пречупва се трендът на нарастване и се очаква намаляване. До около 14-15 август се очаква София да излезе от жълтата зона и да се върне в зелената."

И това е точно заради мерките, въведени вчера, да, напълно разбрах. :grin1: ОК, в няколко региона на страната има някакви "мерки" още от преди... десетина дни или по-малко? :hmm: :laughm:

wilkosz

Мнение от wilkosz » ср авг 10, 2022 9:51 am

Хм вчера докато бях на спато на Дружба, изведнъж почувствах силна отпадналост в краката. И започнах да кашлям. Едва се прибрах, като слязох от влака в Шумен вечерта, започнах да треперя неконтролируемо от изтощение. После вдигнах и температура, а днес имам и главоболие, и разбитостта в краката остава силна. Тестът е негативен, но може още да е рано за положителен.
Е тва вече е карък, баш през отпуската. Анулираг Мусала и влака.
Иначе не е нищо особено,като грип само че по-добро общо състояние. За два три дни ще ми мине ако е ковид.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » ср авг 10, 2022 10:09 am

Не бих го опреличил на каръщина, а на най-логичното се случи. Десетки часове по гари и влакове. Ако беше хванал самолет или с кола щеше да е по-добре.
Иначе сегашният щам се кара по-тежко от Омикрона, но по-леко от Делтата. Следвай предписанията на лекарите и не се тревожи. :) След ковид последствията и възстановяването са много важни. За тях също има препоръки от лекари.

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » ср авг 10, 2022 3:48 pm

Доста интересно. Силно ваксинирани страни като Австралия, Нова Зеландия, Япония в момента са в страхотен бум както на случаите, така и на смъртните. Австралия и Нова Зеландия отбелязват най-много смъртни от началото на пандемията, а пика тепърва ще идва. Или там върлува нов доста агресивен щам, или ваксините наистина оказват вредно влияние на хората. Определено това са много тревожни данни.

Потребителски аватар
itmpm
Регистриран: нед окт 16, 2011 5:06 pm

Мнение от itmpm » ср авг 10, 2022 4:04 pm

Ковид си похапва сладко сладко антиваксърчета - дървени философи. И още ще има, чакаме зимата. Та ше видим за тези 'вълници'.

wilkosz

Мнение от wilkosz » ср авг 10, 2022 4:40 pm

Щом през лятото има такава сеч сред ваксинираните, каква ли драма ще е за тях като дойде зимата. Даже е страшно да си помисли човек

Потребителски аватар
pulipet
Регистриран: пет юни 07, 2019 7:44 pm

Мнение от pulipet » ср авг 10, 2022 7:40 pm

преебаните в акция :flourish:

4itatel
Регистриран: съб мар 21, 2020 11:36 pm

Мнение от 4itatel » ср авг 10, 2022 8:05 pm

wilkosz написа:
ср авг 10, 2022 4:40 pm
Щом през лятото има такава сеч сред ваксинираните, каква ли драма ще е за тях като дойде зимата. Даже е страшно да си помисли човек
Кой не е слушал в часовете по география, в Австралия и Нова Зенландия в момента е Зима :flourish:

Иначе какво се изненадвате, по бачкащите във Пфайзер сами си казата, че има сериозни проблеми с ваксините и че естествения имунитет е много по-добър

:wink:
Последна промяна от 4itatel на ср авг 10, 2022 8:26 pm, променено общо 1 път.

wilkosz

Мнение от wilkosz » ср авг 10, 2022 8:08 pm

В Германия и Португалия обаче си е лято. :wink:
Иначе кашлицата е рядка и много мека. Главоболието беше водещото оплакване, целия ден карах без хапчета, привечер взех един парацетамол и то спря.

Потребителски аватар
itmpm
Регистриран: нед окт 16, 2011 5:06 pm

Мнение от itmpm » ср авг 10, 2022 9:29 pm

Смахнати! :buble:

wilkosz

Мнение от wilkosz » чет авг 11, 2022 7:02 am

Днес вече тестът е положителен, две ярки черти. Най-после прихванах ковид, вероятно от влака от Германия през Будапеща. И не е нищо тежко. Днес вече нямам температура. Главоболието почти изчезна. Разбитостта в крайниците още я има. Като цяло само един ден му беше връхната точка. Много по-леко е от грип, когато имунната ти система е здрава и не си инжектиран с тея гадости.

Потребителски аватар
Weatherman
Регистриран: вт дек 12, 2006 1:20 pm

Мнение от Weatherman » чет авг 11, 2022 10:28 am

Въпросът е защо го прихвана? Нали само ваксинираните боледували? Сигурен ли си, че "нацистите" не са те инжектирали тайно, без твоето знание? :hmm: :grin1: :grin1:
Реалист.

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » чет авг 11, 2022 10:37 am

wilkosz написа:
ср авг 10, 2022 9:51 am
Хм вчера докато бях на спато на Дружба, изведнъж почувствах силна отпадналост в краката. И започнах да кашлям. Едва се прибрах, като слязох от влака в Шумен вечерта, започнах да треперя неконтролируемо от изтощение. После вдигнах и температура, а днес имам и главоболие, и разбитостта в краката остава силна. Тестът е негативен, но може още да е рано за положителен.
Е тва вече е карък, баш през отпуската. Анулираг Мусала и влака.
Иначе не е нищо особено,като грип само че по-добро общо състояние. За два три дни ще ми мине ако е ковид.
Не, няма да ти мине за 2-3 дни, макар, че си късметлия и Омикрон версията е по-лека от предишната, но се подготви поне за седмица със симптоми и то ако полагаш усилия със нужните витамини и организма ти е силен, следващата седмица ще се изчистваш, но бавно.....

wilkosz

Мнение от wilkosz » чет авг 11, 2022 10:46 am

Ще ми мине и още как. Вече тръгна на подобрение.
Прихванал съм го защото досега не съм го карал и не съм имал имунитет. Сега вече ще имам и то натурален и повече няма да се заразявам, за разлика от инжектираните, които се заразяват отново и отново и го карат тежко и дълго.
На обяд отивам на ПСР тест, на английски, за да си извадя в Германия документ за преболедувал.

Отговори

Върни се в “Медицинско-лекарствени раздумки”