ПРОМЯНАТА

Твърде много хора претендират, че разбират от политика, а дали наистина е така?
weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

ПРОМЯНАТА

Мнение от weather_master » ср авг 31, 2022 1:21 pm

Не намерих подобна тема и реших да създам тази, която е посветена на новата реалност. Идеята ми е всеки тук да споделя впечатления, за да добиваме представа на къде вървим.
Аз днес си взех бюрек в мола и останах шокиран че беше 6лв. През 2017 лятото същия беше 2.70лв. През 2019-та, когато се върнах от САЩ беше 3.50лв и ми се струваше скъпо. Вече е 6лв. А баницата е 3.15лв.
Както вчера споредих охладено пилешко филе Росо в Била вече е 19.90лв за кг. Сирената масово са над 22лв за кг. Спомням си как през 2017 бяха около 10лв за кг.
Олиото вече е около 6.50лв. През 2017-та беше около 3лв, като по-хубавите отиваха към 3.90лв.
Последна промяна от weather_master на ср авг 31, 2022 1:25 pm, променено общо 1 път.

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » ср авг 31, 2022 1:25 pm

Във Враца баниците са 2 лева.
Сиренето по 15 лева.
Кашкавалът е над 20 лева.

4uk
Регистриран: пет май 10, 2019 1:02 pm
Контакти:

Мнение от 4uk » ср авг 31, 2022 2:54 pm

Качествените, разфасовани, узрели български сирена станаха 20-25 лв. в Кауфланд, а качественият кашкавал 30-35+ лв.
На витрина има и по-евтини неща, но там сухото мляко е преобладаващо като изходна суровина и ги избягвам.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср авг 31, 2022 4:28 pm

weather_master написа:
ср авг 31, 2022 1:21 pm
... посветена на новата реалност ...
По-голяма идиотщина не успя ли да формулираш?! :-? Или колкото по-катаклизмично се представя ситуацията, толкова повече идиоти ще паднат в обятията на деградатите-дебили-мутри ГЕРБ, докато припадат... от тъпота и "шок" :grin1: , си мислят подобни на същите идиоти. :dontknow: ОК, аз нямам нищо против тази тема, за която не съм убеден, че е за този раздел, но нека, обичам да се забавлявам, броейки... идиоти :grin1: , още по-лесно ще е така, със специална тема :popc: ;) ... :tv:

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » пет сеп 16, 2022 7:10 pm

Интересно ми е до къде ще стигнат резултатите от про-инфлационната политика на Промяната. Това скоро ще стане нарицателно.
Вчера гледам че киселото мляко Елена 2% вече е 1.66лв. Само до преди 10-11 месеца беше 1.05лв. Аз ли не мога да смятам или говорим за увеличение от над 60%! Сирената в София вече масово са над 20лв за кг. Всичко е зверски нагоре и още ще се вдига. Тази зима ще е страшно.
Като говорим за идиотщини на Промяната ето е и най-голямата. В София не можело парното и топлата вода да се вдигнели много заради социалния ефект. Ами от вече година софиянци живеят без да си плащат енергия нацяло. И какъв ще е резултата? Някой трябва да плати сметката и това ще е цяла България! Бедните хора от СЗБ, от селата, от малките градове ще плащат топлото на най-богатият град в България. Виждате ли къде е идиотщината и тъпотията? Сега над 1млрд лв. пари от данъците на хората ще отидат за топлото на софиянци. А правилното беше да се вдигне парното до реалната му цена и да се помогне на пенсионерите и на бедните групи. По този начин сигурно щяха да се похарчат едни само 500млн. лв. Останалите 500млн. лв можеше да ги дадат за детски градини, здравеопазване, пътища. Отделно допълно събраните 500млн лв от по-заможните щяха да намалят инфлацията, защото по-малко щеше да се потребява.
Разбирате ли защо лявото управление на ПП е отровно за България. За тези никой нормален не трябва да гласува.

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » пон сеп 19, 2022 7:20 pm

Кое не е тaкa? :deal: :deal: :deal:

Отговори

Върни се в “Политика”