Българските курорти и туристически услуги

...

Модератор: Weatherman

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » пон мар 14, 2022 1:46 pm

Мизерия беше като цяло. Бяхме в една стая в частна квартира, тоалетната беше навън в двора и по време на дъжд съм ставал нощем да излизам. Освен това в леглата имаше бълхи. Нямахме осигурена храна, скитахме се по центъра да търсим какво и къде да ядем. Ядяхме предимно хот дог, аз махах кренвирша и ядях само хлебчето с лютеницата. Един път след обяд в един ресторант, през нощта сестра ми и майка ставаха с разстройство, ядоха пиле с ориз, пилето е било развалено. Баща ми не дойде с нас, той винаги е бил контра и особен, също като мен. :laughm:
Времето беше гадно, не ставаше за басейн, скучаехме. Аз имах да чета за лятото Чичо томовата колиба, толкова ми беше досадно, майка ме караше следобяд да чета. Един път взехме автобуса, качихме се на Юндола, но пак заваля дъжд и духаше ужасно и просто се преместихме на отсрещната спирка да чакаме автобуса за връщане. Беше втората половина на август 1984, а тогава по правило си настъпваше есента вече. Пътувахме с теснолинейката. За да стигнем до вечерта, тръгнахме рано сутринта от Шумен, сменяхме на Комунари, Карнобат и Септември.
На езерото Клептуза бяха малкото приятни мигове, защото карахме водно колело. За тогава си беше нормално езерото. А сега не. Едно дете тогава падна в езерото, майка каза "виж това дете как се е навело над водата, сега ще падне, майка му не го пази" и в следващия момент то наистина падна и едва не се удави. Това го помня много ясно.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » пон мар 28, 2022 5:14 pm

Морето отива на кино пак тази година.......

https://www.24chasa.bg/novini/article/11230812

misacho
Регистриран: вт ное 09, 2010 9:09 am

Мнение от misacho » пон мар 28, 2022 8:32 pm

meteo fen написа:
пон мар 28, 2022 5:14 pm
Морето отива на кино пак тази година.......

https://www.24chasa.bg/novini/article/11230812
Няма страшно. Тези мини от плувец не могат да се активират :lol:

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет юни 30, 2022 2:31 pm

Песимизъм за сезона на юг, ръст в цените между 10 и 30% спрямо 2021 г.
30.06.22 в 10:49
"Цените засега са 15-20% увеличени. Надяваме се за летния сезон някои цени да спрат да растат и да изкараме. Дори не се надяваме на някаква печалба, ние се надяваме да не бъдем на минус", коментира хотелиерът Веселин Налбантов от Слънчев бряг.

:hmm:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет юли 07, 2022 12:12 pm

РЗИ-Варна: Морето по варненските плажове е с отлично качество на водата
07.07.22 в 08:00
Отлична оценка на качеството на морската вода постави Регионалната здравна инспекция във Варна за 23 плажа от Златни пясъци до Обзор, отчитайки последния мониторинг от 20 и 21 юни т.г. Това обяви в предаването „Новият ден“ доктор Веселина Божилова, началник отдел „Държавен здравен контрол“ в РЗИ-Варна. Качеството на морската вода и във варненските градски плажове също е отлично и хората без притеснение могат да се къпят в морето, каза още д-р Божилова.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср юли 13, 2022 6:11 pm

Ръст на туристите в София
13.07.22 в 13:45
77% ръст на туристите бележи София за първото полугодие на 2022 г., в сравнение със същия период на 2021 г. Това съобщи заместник-кметът на направление „Европейски политики, международна дейност и туризъм“ Ирина Савина.

Не знам какво могат да търсят туристите в тази кочина :dontknow: :laughm: ...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон юли 18, 2022 12:46 pm

Чуждестранните приключенци пристигат у нас най-вече за конни преходи и трекинг
България е истинска находка за любителите на орнитологични турове
18.07.22 в 10:29
Ръст спрямо миналата година на чуждите гости, които пристигат не за да отдъхват на Черноморието, а за да преживеят приключение сред българската природа, отчитат туроператори.

wilkosz

Мнение от wilkosz » пет юли 29, 2022 12:53 pm

Истински ужас, мислех да ходя на Созопол, отщя ми се поради ужасите в кухните на ресторантите по черноморието.
Проверка на екип на NOVA по летните курорти показва, че ресторантите край морето са препълнени, но и в кабинетите на гастроентеролозите също има наплив от пациенти. Защо може да се сблъскаме с недобро качество на услугите по морските ни курорти. Темата коментираха юристът Мария Шаркова, икономистът Евгений Кънев и музикантът Дани Милев в предаването “Пресечна точка”.
https://www.vesti.bg/bulgaria/koshmari- ... eo-6148299
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет авг 18, 2022 5:29 pm

97% ръст на чуждестранните туристи по Южното Черноморие
18.08.22 в 15:46
Най-голям - 60 на сто, е ръстът на полските туристи. Последният чартърен полет за туристическия сезон е планиран за 31-ви октомври

Пак нещо са объркали сметките :laughm: ...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср авг 31, 2022 6:06 pm

Българското Черноморие: когато руснаците ги няма
08.08.2022
"Жега, пясък, море - и много руснаци. Доскоро това беше есенцията на българското Черноморие. Руснаци притежават хиляди имоти тук. Но тази година ги няма." Три чуждестранни издания с впечатления от Черноморието

wilkosz

Мнение от wilkosz » чет сеп 01, 2022 9:46 am

Доста удобно би било на агендата да няма руснаци, но уви има си. На Созопол чух много руснаци. Идват с полети през Истанбул. По-скоро източноевропейци почти нямаше. През 2018 гъмжеше от поляци, чехи в Созопол. Западът ги уплаши с войната в Украйна и ги изгони от България. :deal:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет ное 17, 2022 11:32 pm

Холандското селище в Поморие затвори, 500 души остават без работа
17 ноември 2022 в 19:24
Огромният хотелски комплекс "Сънсет Ризорт" в Поморие, известен в града като "Холандското селище", няма да работи през следващия летен сезон, съобщи на среща с представители на туристическия бранш кметът Иван Алексиев.

Изображение

Отговори

Върни се в “Икономика”