Световно футболно първенство - КАТАР 2022

Тъй като, както се оказва, има доста футболни запалянковци тук, явно е добре да има отделен раздел за целта...

Модератор: Radoslav Petkov

Кой ще стане световен шампион?

Анкетата завърши на пон ное 21, 2022 8:21 pm

Франция
3
25%
Испания
1
8%
Англия
1
8%
Германия
2
17%
Нидерландия
1
8%
Аржентина
1
8%
Мексико
0
Няма гласове
Хърватия
0
Няма гласове
Бразилия
1
8%
Португалия
1
8%
Швейцария
0
Няма гласове
Уругвай
0
Няма гласове
Друг(Катар,Сърбия,Дания, Белгия)
1
8%

Общо гласове: 12

kerry
Регистриран: съб сеп 14, 2019 3:35 pm

Мнение от kerry » ср ное 23, 2022 8:06 am

За мен Франция са големия фаворит. За тях гласувах и в анкетата още при създаването и. Сега гледам вече сме трима

Втория съм аз. :)

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » ср ное 23, 2022 8:14 am

Австралия са смешен отбор, не се заблуждавайте. Само като чух какви имена играят в този отбор. Леки играеше в Инголщад, когато изпаднаха от втора в трета лига, а Ъруин играе в Санкт Паули, които са във втора лига. Франция още не е играла срещу сериозен отбор.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » ср ное 23, 2022 8:21 am

Разбира се, рано е за прогнози и не винаги най-силният отбор печели първенство.
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

misacho
Регистриран: вт ное 09, 2010 9:09 am

Мнение от misacho » ср ное 23, 2022 6:36 pm

Оформя се и вторият фаворит за шампион-Испания. Германия допусна същите грешки като Аржентина вчера или обявяват някакъв бойкот. :dontknow: Според мен ще инкасират 3 загуби. Испания другия мач няма да ги бави.

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » ср ное 23, 2022 7:16 pm

Не съм гледал немците, ама като слушам не са били толкова зле, въпреки загубата. Това са първи мачове и така се засилва интригата още повече. Не се знае нищо какво ще стане следващите мачове. Германия може да играе като на финал с Испания и да си вземе трите точки, да не бързаме да ги отписваме рано-рано.

wilkosz

Мнение от wilkosz » ср ное 23, 2022 7:24 pm

Да се махат тези политически подлоги!
Германия днес претърпя срамна загуба от Япония. Нещо подобно може да се случи, когато спортът се политизира от нацията на възмутените моралисти. Футболистите трябва да играят, ако е възможно по такъв начин, че тяхната нация да печели. Но в страна, в която „нация“ вече е мръсна дума сред червено-зелените леви либерали, фокусът е другаде – върху връзването и затварянето на устата. Футболистите имаха политическа поръчка и искаха да носят превръзки на ръцете с цветовете на дъгата. ФИФА за щастие им забрани това театро. След което разиграха истинска драма и реваха колко нехуманна била ФИФА. Първо преди получиха спусната задача да налагат черни и мюсюлмани в националния отбор. Поради мултилулти истерията. След това започнаха да налагат жени съдии на футболни мачове за мъже. След това спуснаха и квота за жени коментаторки на мъжки футбол, за да нямало дискриминация. Наредиха мургави модератори на новините и студийните програми, за да внушат, че да си мургав германец е нормално. Въпреки ужасно ниското им ниво. Въведе се и джендъро-коректна реч в обръщенията, да не би някой да бъде дискриминиран. Същевеременно две години 30% неваксинирани бяха грубо дискриминирани и изключени от социалния живот, но на никого това не се стори нередно? Писна ми от постоянното спускане и изпълняване на политически поръчки във всички сфери на живота и обезличаване на германската култура, традиции и гордост. Писна ми от двойния морал. Писна ми от постоянното сочене с пръст колко недемократични били други държави, но за тоталитаризма в собствената им държава си затварят очите! Напълно заслужено наказание е тази загуба за държава, чиято идентичност беше съсипана от идиоти! Германия е мъртва духовно и морално.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
blue
Регистриран: чет авг 27, 2009 5:59 pm

Мнение от blue » ср ное 23, 2022 7:57 pm

ИСПАНИЯ МАЧКА :clap:
Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш!
Стивън Кинг

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » ср ное 23, 2022 8:30 pm

Вероятно ще играят поне полуфинал....

wilkosz

Мнение от wilkosz » ср ное 23, 2022 9:31 pm

Германия си заминава още в неделя след загубата от Испания. Няма да липсва на никого този политически послушен отбор от мекотели. Френския вратар отказа да носи лента, показа се мъж, но германците всички клекнаха.

4itatel
Регистриран: съб мар 21, 2020 11:36 pm

Мнение от 4itatel » ср ное 23, 2022 10:00 pm

wilkosz написа:
ср ное 23, 2022 7:24 pm
Да се махат тези политически подлоги!
Германия днес претърпя срамна загуба от Япония. Нещо подобно може да се случи, когато спортът се политизира от нацията на възмутените моралисти. Футболистите трябва да играят, ако е възможно по такъв начин, че тяхната нация да печели. Но в страна, в която „нация“ вече е мръсна дума сред червено-зелените леви либерали, фокусът е другаде – върху връзването и затварянето на устата. Футболистите имаха политическа поръчка и искаха да носят превръзки на ръцете с цветовете на дъгата. ФИФА за щастие им забрани това театро. След което разиграха истинска драма и реваха колко нехуманна била ФИФА. Първо преди получиха спусната задача да налагат черни и мюсюлмани в националния отбор. Поради мултилулти истерията. След това започнаха да налагат жени съдии на футболни мачове за мъже. След това спуснаха и квота за жени коментаторки на мъжки футбол, за да нямало дискриминация. Наредиха мургави модератори на новините и студийните програми, за да внушат, че да си мургав германец е нормално. Въпреки ужасно ниското им ниво. Въведе се и джендъро-коректна реч в обръщенията, да не би някой да бъде дискриминиран. Същевеременно две години 30% неваксинирани бяха грубо дискриминирани и изключени от социалния живот, но на никого това не се стори нередно? Писна ми от постоянното спускане и изпълняване на политически поръчки във всички сфери на живота и обезличаване на германската култура, традиции и гордост. Писна ми от двойния морал. Писна ми от постоянното сочене с пръст колко недемократични били други държави, но за тоталитаризма в собствената им държава си затварят очите! Напълно заслужено наказание е тази загуба за държава, чиято идентичност беше съсипана от идиоти! Германия е мъртва духовно и морално.

А вече осигуряват ли безплатни сексуални услуги на мургавите мюсюлмани? За тези от десният бряг млади германки, за тези от лявата страна на барикада може и не токова млади български имигранти? :grin1:

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » чет ное 24, 2022 10:31 am

Емигрант в Германия е фрустриран как можело да се наемат на работа нечисти германци, иронията не може да бъде по-голяма. :laughm:

Иначе, в поста на Макс има доста истини, но пък, ако толкова не го кефи, винаги може да иде в Могучая и там да печели. :lol:

Германия, от доста време, не е етнически еднородна страна, това е трябвало да го знаеш, преди да ходиш да живееш там.

Иначе, мен грам не ме вълнува политическата част на темата в случая. Това, което ме вълнува, е да не виждам дълго време по телевизора си глуповатия фейс на Томас Мюлер. Хайде, в неделя дано Испания качи на самолета този надменен и арогантен сбирщайн.

P.S A, да, за следващия Мондиал, пак да си сложат Мануел Нойер на вратата. Ще бъде само на 40г.

wilkosz

Мнение от wilkosz » чет ное 24, 2022 6:58 pm

Това за квотите не е тайна, четох го в една статия още преди 2 години, че на Льов се е удало да внедри в националния отбор футболисти с имиграционни корени. По телевизията модераторите не мога да ги трая, и те водят пропаганда от политиката и нямат неутрална позиция, освен това са посредствени и нагли. Утринния екип на сутрешния блог МОМА са иранката Дуня Хаяли и турчинът Митри Сирин. Родителите му са гастарбайтери от 60-те години от Турция. Ужасни са, като видя, че те са на смяна, изключвам.
А Мануел Нойер е гей, шушука се в германския интернет, че е време да се разкрие, а не да играе политически игрички.

Потребителски аватар
ASENOV

Мнение от ASENOV » чет ное 24, 2022 7:23 pm

Да им имаме проблемите на германците си пожелавам пък аз. :grin1:
Ние за сметка на това сме тъпи и бедни.

Бог Роналдоо ГОООООООООООООООООЛ 1-0 :thumbup:

pathfinder
Регистриран: нед юли 18, 2010 8:54 pm

Мнение от pathfinder » чет ное 24, 2022 7:27 pm

Е няма такава дузпа...срамна история ала Роналдо!!!

Потребителски аватар
ASENOV

Мнение от ASENOV » чет ное 24, 2022 7:58 pm

Бог Роналдо вкара голя и записа нов рекорд. А сега се подвизава и като треньор от резервната скамейка. Велик! :grin1:

Отговори

Върни се в “Футбол, спорт изобщо”