УКРАЙНА - между Запада и Русия. ВОЕННАТА ИНВАЗИЯ НА ПУТИН В УКРАЙНА - ЧАСТ 3 ("Контраофанзива") (09.2022-...)

Твърде много хора претендират, че разбират от политика, а дали наистина е така?
raptor
Регистриран: вт юни 17, 2008 7:05 am

Мнение от raptor » вт ное 22, 2022 2:10 pm

Бисмарк, като си почнал, вземи сметни и п3 - с руснаци. Щото постоянно пребиваващи у нас са около 100 Хил, с имоти са няколко стотин хил., част от тях не се занимават с много чисти дейности, поне няколко такива знам.

Потребителски аватар
Rafet Sokolic
Регистриран: нед авг 30, 2015 11:35 pm

Мнение от Rafet Sokolic » вт ное 22, 2022 3:46 pm

bismarck написа:
вт ное 22, 2022 1:54 pm
Аха, пак алабализми. Да дестилираме и какво имаме като сух остатък: освен българи, цигани и примерно, бежанци в кавички, своя принос към престъпността пълноценно дават и украинците. Т е имаме престъпност П1 без и престъпност П2 с украинци. Лесна задача: кое е по-голямо П1 или П2? ) И стига ми отговаря вече, виждаш, логиката не е на твоя страна. Аз поне ще го сторя, не ми се спори с радиоточка. По някое време.
Логиката не била на моя страна 😂😂😂👌Не извъртай темата, логично е когато влязат няколко десетки/стотин хиляди души да се вдигне престъпността.
Но твоята логика брутално куца относно факта, че щом в София са обрали инкасото с кола с украински номера /крадени според полицията/ то домните крадци от Бургас са извършителите и на грабежа в София защото и те са украинци. 🤣🤣🤣
Евала, машаллах, бисмиллях защо седиш в дир, трябва да те назначар за шеф на следствието, разкриваш престъпления с размах 😎
"Безсмъртен е този, който прави добро"- Босненска поговорка

bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » вт ное 22, 2022 4:00 pm

Да не извъртаме темата, правилно (нататък не съм чел, че са алабализми) и да отговорим на простия въпрос, без извъртане: П1 или П2? :buble:

Потребителски аватар
Rafet Sokolic
Регистриран: нед авг 30, 2015 11:35 pm

Мнение от Rafet Sokolic » вт ное 22, 2022 8:16 pm

bismarck написа:
вт ное 22, 2022 4:00 pm
Да не извъртаме темата, правилно (нататък не съм чел, че са алабализми) и да отговорим на простия въпрос, без извъртане: П1 или П2? :buble:
Отговорил съм ти на въпроса в предния си пост
Rafet Sokolic написа:
вт ное 22, 2022 3:46 pm
Логиката не била на моя страна 😂😂😂👌Не извъртай темата, логично е когато влязат няколко десетки/стотин хиляди души да се вдигне престъпността.
Но твоята логика брутално куца относно факта, че щом в София са обрали инкасото с кола с украински номера /крадени според полицията/ то домните крадци от Бургас са извършителите и на грабежа в София защото и те са украинци. 🤣🤣🤣
Евала, машаллах, бисмиллях защо седиш в дир, трябва да те назначар за шеф на следствието, разкриваш престъпления с размах 😎
"Безсмъртен е този, който прави добро"- Босненска поговорка

misacho
Регистриран: вт ное 09, 2010 9:09 am

Мнение от misacho » вт ное 22, 2022 11:29 pm

"Спрете украинизацията": Не всички поляци приемат украинците с отворени обятия
Никой не ги ще. По-скоро поляците ще са доволни на една капитулация на Украйна, че да се опитат да дръпнат малко територии :wink:
https://dnes.dir.bg/svyat/sprete-ukrain ... i-obyatiya

Потребителски аватар
itmpm
Регистриран: нед окт 16, 2011 5:06 pm

Мнение от itmpm » ср ное 23, 2022 12:30 am

Европа ще помогне на украинците да се отърват от тази напаст рашистка. САмо този педераст унгареца е много съмнителен, но ще му се случи и на него случка.

4uk
Регистриран: пет май 10, 2019 1:02 pm
Контакти:

Мнение от 4uk » ср ное 23, 2022 3:45 am

Аз съм живял по време на "тоталитарната държава" и виждам, как тя бавно и подмолно се опитва да се върне в постмодерен вариант. Както някога "невидимите" сили ни дресират(респектират?), кои са правилните и неправилните хора, кои са правилните и неправилните мисли, кои са правилните и неправилните държави! По време на социализма не съм се сблъквал с никой служжител на държавна сигурност, но всички имахме изграждено още в семейстото "възпитание"(т.е. автоцензура), че някои политически неща не трябва да се дискутират, камо ли да се наричат с истинските им имена! "Управляващата партия" има "правилното" мнение и всички останали са "грешни" - точка,... инакомислието се наказва! И не войната сега е повода за такова развитие - тя само ще ускори процеса! В Европа, САЩ, Канада, Австралия този процес напредна много по време на пандемията.У нас пък стана особено забележим с успешия, но нещестно завършил опит да ни се представят Киро, Асен, протестърския "елит", партиите им, като споходила ни божия справедливост и откровение! Ако си млад, наивен и без политически и исторически спомени, задължително ще успеят да те излъжат! Това, че сме в протовостояние с тоталитарни държави, като Русия и Китай, не е повод и ние да се превръщаме в такава!? За радост в застаряваща България, доста хора помнят предишните фалшиви месиии и разпознаха поредните! Не им се получи - чакаме да ни промотират следващите! :flourish:
Последна промяна от 4uk на ср ное 23, 2022 8:47 am, променено общо 2 пъти.

raptor
Регистриран: вт юни 17, 2008 7:05 am

Мнение от raptor » ср ное 23, 2022 8:03 am

От друг форум:
Обикновен лаик » 22 Ное 2022, 22:50
raptor написа: ↑22 Ное 2022, 16:46
На тия просто не им пука, както бях писал по назад, дори милион да станат жертвите - убити, ранени, осакатени, никой няма да се трогне.
Мне, не мисля, че е така, много по-лошо е. Ще се гордеят. Както сега неудържимо се гордеят с огромните жертви, които са понесли от немците във ВСВ. И с открито пренебрежение говорят за далеч по-малките загуби, понесени от западните съюзници - демек, те не са водили "истинска война". "Истинска" е само когато положат със стотици хиляди и милиони от зле обучената си и зле командвана войска. Ще кажете - да, ама това е само при условие, че победят. Да, така е, но те, разбира се, ще победят. Диктаторските режими никога не губят - те вървят от победа към победа чак до момента, в който съответният велик баща на нацията не бъде извлечен от някоя кална дупка и окачен на въжето; а понякога дори и след това. Ето малко от речта на Саддам Хюсеин след първата Война в Залива, с която той по радиото поздравява нацията с победата, докато западната коалиция изхвърля тежко разгромената иракска армия от Кувейт: "Днес нашите героични войски ще напуснат Кувейт... Сънародници, аз аплодирам вашата победа! Вие устояхте срещу 30 държави и злото, което те донесоха тук. Вие, доблестните синове на Ирак, се изправихте срещу целия свят. И спечелихте... Днес специални условия налагат иракската армия да се оттегли. Но с нас остават надеждата и решителността в душите и сърцата ни... Колко сладка е победата!“
raptor написа: ↑22 Ное 2022, 16:46
Тотално деградирала нация
Уви, да, тотално. Четох някъде из темите с какво недоумение Бушмена пишеше за познатите му руснаци, с които има вземане-даване по служба - колко приятни и направо готини хора са, а освен това отговорни и съвестни професионалисти, каквито рядко може срещнеш. Как е възможно те да са от тая същата деградирала нация?! От нея са, от нея са. Нали никой не си мисли, че милионите немски нацисти на ставане и лягане са пили кръв на младенци и са се хранели изключително със живи хора. Не, в ежедневието те са били напълно нормални, много от тях приятни и интересни, добре образовани и отговорни в отношенията си с околните, съвестни в работата си и компетентни в професията. Архитектите и инженерите, които са проектирали и строили концлагерите, са вършили това с нужната отговорност и стремеж да изпипат заданието по най-добрия начин. Този, дето почувствал умиротворение и задоволство, когато открил че Циклон Б е най-подходящ и отговаря максимално добре на спецификациите, си е легнал с чувство на добре свършена работа. Защо това е така? Защото не са разбирали и не са чувствали тежката морална деградация, до която ги е довел нацизмът. Както не я чувстват и онези приятни руснаци. В това е злокобната сила на пропагандата. В пълното заличаване на границите между добро и зло, в тоталния морален релативизъм, в който те потопява. Войната е мир, истината е лъжа. Човек се превръща в чудовище, но не му порастват рога и копита. Пак си е същия. Точно затова всичко е толкова зловещо - включително и защото е трудно да се повярва в него. Но това е истината - руската нация в огромната си част е деградирала до самото дъно, а останалите не са много далеч от него. С русофилството е същото. То винаги е било девиация, но в сегашните обстоятелства е ужасяващо морално падение, което нищо не е в състояние да оправдае.

doncho
Регистриран: нед апр 10, 2011 2:49 pm

Мнение от doncho » ср ное 23, 2022 8:16 am

Вярно се изказва лаика :thumbup:
Игнорирайте идиотите, те са неспасяеми.

vanevski
Регистриран: съб юни 08, 2013 2:55 am

Мнение от vanevski » ср ное 23, 2022 11:44 pm

https://www.youtube.com/watch?v=O4aTvZECXjk

Мариопул-надеждата не е изгубена...

Изображение

vanevski

Мнение от vanevski » чет ное 24, 2022 1:51 am

doncho написа:
ср ное 23, 2022 8:16 am
Вярно се изказва лаика :thumbup:
Изображение

Потребителски аватар
itmpm
Регистриран: нед окт 16, 2011 5:06 pm

Мнение от itmpm » чет ное 24, 2022 11:11 am

Светогледът на колективния руски президент Владимир Путин се основава на три основни параноични идеи, първата от които е, че в света цари законът на джунглата, силният винаги е прав, "слабите са бити" и човек трябва " победи първи", а всички приказки за демокрация, международно право и права на човека са блъф, необходим само за отслабване и "изяждане" на врага.

Втората параноична идея е илюзията за преследване, тя се състои в твърдението, че западните страни и на първо място САЩ са вечният враг на Руската федерация, пише руският социолог Игор Ейдман във Facebook .

„Искат да ни отнемат властта, за да управляват сами племето ни и да го ограбват вместо нас. И искат да направят децата ни хомосексуални, за да прецакат племето не само морално, но и физически. Украинците са част от нашето племе, което премина на страната на врага и сега ни заплашва“, описа втората налудничава идея експертът.[
Според него третата параноична идея е заблуда за величие.

"Западът унищожи СССР, възползвайки се от слабостта на съветските лидери. А ние сме силни, ще възстановим велика сила, ще доминираме навсякъде, където са управлявали руските царе и генерални секретари. Това е нашата джунгла и само ние имаме право да управлява тук”, обясни експертът каква е същността на третата луда идея.

Ейдман добави, че колективът на Путин също вярва, че на Запад има перверзници и слаби, западните държави са в упадък и е дошло времето за Руската федерация - нейните власти ще станат най-готините и влиятелни в света.

Според социолога е невъзможно да се договорим за нещо с носителите на подобна "идеология".

Експертът смята, че само санитарите, въоръжени не само с хапчета и спринцовки, могат да ги успокоят.

/quote]
https://www.unian.net/world/igor-eydman ... 54588.html

vanevski

Мнение от vanevski » чет ное 24, 2022 10:28 pm

Херсон.
Местните започват да разказват своите истории за руската окупация и военните престъпления на рашистите.

Текстът е много, замених някои думи, за да не ме баннат отново (бел. автора)…

🔹 Аз съм доброволец. Но те искаха да помагам на хората от името на русия. Дойдоха при мен и намериха бродиран шеврон на Въоръжените сили. Те не можеха да повярват, че едно обикновено украинско момиче толкова много обича родината си и армията, че държи шеврон у дома. Хвърлиха ме в затвора, държаха ме 3 седмици в мазето - биха ме, разпитваха ме, измъчваха ме с електрошок, късаха ми ноктите. Те казваха, че да обичаш Украйна е лошо, а русия е тук завинаги.

🔹 Тя беше учителка. руснаците се опитваха да я принудят да преподава в училище по тяхната програма. Тя отказа. И затова те я държаха две седмици и половина - биха я жестоко, измъчваха я - поливаха дрехите й с вода, а след това пускаха ток... Късаха й ноктите с клещи... Счупиха й капачките на коленете…

🔹 Дойдоха с готови списъци. Дойдоха при една позната за нейния съпруг. А той загина на Антонивския мост... Затова я принудиха да разкопае гроба, за да го докаже. Сложиха я на колене и започнаха да стрелят около нея... Дадоха й 2 часа да направи акт за смърт на съпруга си. Не е успяла навреме - как я биха на гроба на мъжа й…

🔹 Племенникът ми беше отведен в мазето, беше бит, измъчван, шокиран с електрошок…

🔹 Непрекъснато довеждаха/отвеждаха някого в затвора. Много коли идваха от моргата, защото хората бяха измъчвани до смърт. Хората бяха бити, изтезавани, жените бяха изнасилвани. Далеч от затвора се чуваха нечовешки писъци... В близкия магазин поискаха да пуснат музика, за да не се чуват истерични писъци…

🔹 Тези, които успяха да излязат живи от стаята за мъчения - се кръстеха и бързо бягаха...

🔹 Търся моя приятел, който беше отвлечен още на 1 юни. Държаха го тук. руската пропаганда направи репортаж за него, че то е помагал на партизаните…

🔹 Дойдох да намеря мой служител, инженер... Доведоха го тук... И мен ме взеха от вкъщи през нощта, заведоха ме в офиса ми - там ме биха, разпитваха, измъчваха. Разбиха офиса, каквото не можаха да отнесат, го счупиха... Изхвърлиха ме близо до къщата със заплахи, че пак ще дойдат…

🔹 Докараха дядото само по гащи, с вързани ръце на гърба. Трудно слизаше от Камаза, крещяха му и после го удариха с приклад по главата…

🔹 Видях от прозореца на апартамента, как довеждаха хора, как жестоко ги биха и измъчваха. През лятото беше голяма жега, отваряхме прозорците за проветряване и оттам се чуваха нечовешки писъци…

🔹 Видях, как изнасяха награбеното - перални, хладилници, телевизори, компютри, извадиха пейка от парка, откраднаха детско влакче…

И има хиляди такива истории!

Източник: Ігор Захаренко

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет ное 24, 2022 10:31 pm

От къде е взето това, някакъв линк? :hmm:

vanevski

Мнение от vanevski » чет ное 24, 2022 11:16 pm

Stringmeteo написа: