АНАЛИЗИ около актуалната вътрешнополитическа ситуация (2022-...)

Твърде много хора претендират, че разбират от политика, а дали наистина е така?
doncho
Регистриран: нед апр 10, 2011 2:49 pm

Мнение от doncho » вт ное 08, 2022 9:54 am

Голямото надлъгване трябва най-сетне да спре

"Те не да способни дори да говорят помежду си, поради което разговорите текат през медиите или с помощта на посредници, и изглежда изобщо не се понасят, поради което способността им да работят в полза на България е сведена до минимум, ако въобще съществува."

"Изглежда са забравили, че са в сградата с надпис "Съединението прави силата" не за да се обичат и не за да разчистват стари политически сметки помежду си, а за да служат на своите избиратели - сиреч на българите, които са им делегирали правото и отговорността да решават съдбините на държавата."

https://www.dnevnik.bg/analizi/2022/11/ ... e_da_spre/
Игнорирайте идиотите, те са неспасяеми.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон ное 14, 2022 10:40 pm

4uk
Регистриран: пет май 10, 2019 1:02 pm
Контакти:

Мнение от 4uk » вт ное 15, 2022 9:38 am

Абе, не знам колко голяма е вероятността Пулев някога да стане премиер или президент, но е по-голяма от вероятността Киро или Асен да станат! Не се върза народът на тръшкането на последните, че само те могат да оправят България, защото другите били "маскари"!? И какво стана, те същите - газови посредници вдигащи цената с 30% и договаряне на танкери на 4 очи без търг. Вервайте ми, аз съм най-честния човек - даже на жена си не изневерявам!? :grin1: На последните избори паднаха с 5% , а на следващите с още 5, а ако им заведат дела на Киро и Асен за газа, току виж паднали с 10%. А зад тях - експертна и бюджетна пустош,..да не кажа вакуум! :flourish:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон ное 21, 2022 7:21 pm

"Ако Явор Божанков беше останал в правната комисия, връщането на хартиената бюлетина нямаше да мине"
Петър Витанов: БСП не може да бъде "златен пръст" на едно управление
"Да не се допуска разделянето на България от Румъния и Хърватия за влизането в Шенген"
20.11.22 в 12:56

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт ное 22, 2022 11:13 pm

Методи Андреев в "ДЕНЯТ с В.Дремджиев", 22.11.2022
Методи Андреев: #ГЕРБ, #ДПС и #БСП са рецидивисти в купуването на изборите. Трите партии имат един и същ генезис - #БКП - на много места те управляват заедно и целят да запазят своята власт, затова местните избори са изключително важни. Радев иска президентска република. Той има нужда от силен ГЕРБ, за да противодейства в НС за съставянето на правителство. #Борисов не желае да управлява през зимата, затова ще има предсрочни избори през пролетта по правилата на "Хартиената коалиция", които ще осигурят за нея по-добри позиции. Необходима е консолидация на #реформаторските сили.

Калин Янакиев в "ДЕНЯТ с В.Дремджиев", 21.11.2022
проф. Калин Янакиев за словесният дуел #Радев - #Иванов (откъс от него тук) , лицемерието към войната в Украйна и писмото на българите там до властта в България. Надявам се, че ако #Борисов направи една мърлява коалиция на #ГЕРБ с #ДПС и #БСП, това ще му донесе няколко месеца временно връщане към парите на познатите схеми, но и трите партии ще се сринат избирателно. Обнадежден съм, че #ДБ и #ПП са чули най-честия възглас "Заедно" на протеста в петък пред НС. Общото явяване може да бъде проветряването на обществото

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » ср ное 23, 2022 12:04 am

Специален поздрав за Стринг! :lol: :lol:

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » чет ное 24, 2022 11:26 am

Волгин да не е станал гербер? Доста ласкаво се изказва за Бойко Борисов и неговото управление. До средата на интервюто го хвали колко е по-добър от Кирил Петков и Асен Василев. :grin1:
"Прост съм и ми е лесно." Бойко Борисов

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет ное 24, 2022 11:41 am

Краставите магарета... ;)

Потребителски аватар
Leberkez
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » чет ное 24, 2022 11:48 am

Victus написа:
чет ное 24, 2022 11:26 am
Волгин да не е станал гербер? Доста ласкаво се изказва за Бойко Борисов и неговото управление. До средата на интервюто го хвали колко е по-добър от Кирил Петков и Асен Василев. :grin1:
Има ли база за сравнение? Убеден съм, че сборен кабинет от този форум ще е по-добър от Петков/Василев. A Волгин, когато не говори за външна политика, където залитанията му са дразнещи, си е доста слушаем. :lol:

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » чет ное 24, 2022 12:26 pm

Бащицата е титан на мисълта пред двамата месии. С техните икономически виждания, ако направят още един мандат в управлението, поне половината ставаме гербери. Както СДС на изборите през 1997-а след катастрофалното управление на БСП.
"Прост съм и ми е лесно." Бойко Борисов

Потребителски аватар
Leberkez

Мнение от Leberkez » чет ное 24, 2022 1:11 pm

Именно де, ама тука неколцина облъчени разбирачи, в секундата, в която някой си позволи критика срещу "новите", моментално става гербер.
Ебаси извратената форма на комунизъм в третата декада на XXI-и век. :lol: Включително и ти, и Скайлайн, дето бяхте сред най-острите критикари на Баце. Даже Явор, който е формален член на ДБ, също получи подмятания, че бил станал гербер. За какво говорим изобщо?

Самият Карбовски - мисля, че лятото някъде беше- гостува точно на Волгин в радиото и си призна, че е гласувал за ПП миналата есен, но те тотално са се провалили. Нарече ги прахосници на надежда или нещо от сорта.

4uk
Регистриран: пет май 10, 2019 1:02 pm
Контакти:

Мнение от 4uk » чет ное 24, 2022 7:14 pm

Неадекватната оценка за собствената значимост и за заобикалящата действителност преследва ДБ от десетилетие, но при ПП свръхценностните себеусещания достигнаха гротескни и психопатични размери. ПП-ДБ така и не разбраха, че никаква власт не са спечелили, а им бе подарена временно от сбирщина задкулисни икономически, политически и геополитически играчи в името на борбата им за оцеляване или по-добро позициониране в една нова власт. Плановете на тези играчи изобщо не предвиждат ПП-ДБ да имат собствена икономическа и геополитическа воля, без да е одобрена от "дарителите"! И веднага след като проявиха непослушание бяха свалени от власт! И не ги свали ГЕРБ, а коалиционните им, медийните и електоралните им "партньори" и "спонсори"! Единственият им шанс да останат във властта и да реализират собствени политики, бе коалирането с ГЕРБ, при ясно договорени общи цели - тогава никой нямаше да може да ги свали 4 години! Това не се случи, което означава, че или са твърде зависими или твърде глупави. Не виждам принципни причини тук, защото, къде е принципа ДСБ да се коалира с БСП, а да не може да се коалира със сестринска партия от ЕНП. Мисля, че най-вече лични емоции и големи ЕГОта попречиха да случат нещата!?
Понякога човек няма дори втора възможност да поправи грешното си решение, а виждаме, че някои разчитат, че ще и се даде и 3-ти и 4-ти шанс! Небъдна работа!! Ако 3 пъти не си успял да отключиш врата с конкретен ключ, то няма да я отключиш и на 100-тния опит със същиия ключ! Ами вземете пробвайте с друг ключ от връзката, бе олювци - и гласувалите за вас вече ви се смеят!? :grin1:

stratega
Регистриран: пон окт 10, 2011 12:33 am
Местоположение: София, ж.к. Борово/с. Логодаж, 15 км. западно от Благоевград, 695 м.н.в.

Мнение от stratega » чет ное 24, 2022 8:27 pm

Victus написа:
чет ное 24, 2022 12:26 pm
Бащицата е титан на мисълта пред двамата месии. С техните икономически виждания, ако направят още един мандат в управлението, поне половината ставаме гербери. Както СДС на изборите през 1997-а след катастрофалното управление на БСП.
С тези либерални дивотии и икономическата си политика, Василев и Петков отровиха възможността за истинска промяна и бягство от онзи пагубен модел на управление по време на ГЕРБ. По-евтино ще ни излезе Бойчето да изнудва хората и да краде, отколкото социално-икономическата политика на Подмяната.

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » чет ное 24, 2022 10:25 pm

Аз като ви казвах, че това с продължаваме промяната ще стане точно като 800-те дни на царя, вие не ми вярвахте. Само Куит и Стринг са още с розовите очила. Иначе това разделение в обществото беше изкуствено наложено от мафията зад Радев и ПП. Но ПП здраво се осраха и вече тази същата мафия не ги иска. :laughm: В процес е повторно промиване на мозъци този път в полза на ГЕРБ и срещу Промяната.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет ное 25, 2022 12:44 am

Иван Христанов в "ДЕНЯТ с В.Дремджиев", 24.11.2022
Иван Христанов: Когато получихме молба да помогнем и да осигурим възможност да настаним #бежанците в базите на Министерство на Земеделието, аз като зам.министър, веднага откликнах. Българският народ е съпричастен към хората, които са в #беда.
Бяхме изненадани, защото когато влязохме във властта, установихме , че най-лошите ни очаквания са много добри. Държавата не беше подготвена! Поставихме България на достойно място на #картата.
Иска ми се да подчертая, че Бойко #Борисов държи България в #шах. Това е политическа #импотентност. Тях не ги интересуват интересите на България.
Ако погледнете Народното събрание, ще видите, че “Алфата” е #ДПС и #ГЕРБ и #БСП се съобразяват с тях.
Все повече като гледаме събитията последните месеци, виждаме лицето на Корнелия #Нинова и маската за #евроатлантически лидер. Всъщност виждаме едни хора, които безцеремонно са готови да торпилират #демокрацията. Шансът е в хората, гражданите на България.
#София заслужава една #кандидатура с обща подкрепа.

Иван Бакалов в "ДЕНЯТ с В.Дремджиев", 23.11.2022
Иван Бакалов за това как може да бъде спрян #Путин и терористичната му война в #Украйна, за #Лукойл, поведението и обещанията на служебното правителство, наглостта на #ГЕРБ и #Борисов в енергийната тема, възможността да бъде съставено от #ПП и #ДБ правителство на малцинството. За сензационната Владетелска шийна гривна на хан #Омуртаг, украсена с 25 златни медальона - негови и на баща му хан #Крум които разкри пред e-vestnik #нумизматът и експерт по #антики Митко Станков, който живее във Виена.

Отговори

Върни се в “Политика”