ИКОНОМИКА, ФИНАНСИ, БИЗНЕС (разни) (2021-...)

...

Модератор: Weatherman

Потребителски аватар
SKYLINE
Регистриран: пет ное 21, 2008 12:40 pm

Мнение от SKYLINE » нед яну 22, 2023 9:18 am

Мда пазарите са 80% психология и емоция и само 20% логика

bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » нед яну 22, 2023 10:54 am

Стринг, ако прочетеш внимателно какво съм написал, изобщо нямах предвид "пирамидалната" част, а инвестиционната, носеща малък (в срв с цената на инвестицията), но редовен доход. Да речем, ако наемът за десет години изплати имота (златното инвестиционно правило от класическия икономикс, което е един от най-меродавните инструменти за определяне дали нещо е балон или не - ако срокът стане 20 или дори 30 години - сори, да балон е! При акциите това безпогрешно показва, че става дума за класически, мегаяк, огромен балон, но стадото вижда как вече 10 или 12 години акциите растат и си мисли, че това ще продължи вечно!))
Ако някой тъпунгер е купил, при това на кредит, с цел да спечели от непрекъснато растящата цена на имота, проблемът е негов, да, естествено, че това ще работи до време или по някакъв начин при малка до умерена инфлация. Ако стане галопираща или хипер - я работи, я не.
:dontknow:

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет яну 26, 2023 5:34 pm

https://www.facebook.com/julian.voynov/ ... SfTnnXjvHl

bismarck написа:
нед яну 22, 2023 10:54 am
Стринг, ако прочетеш внимателно какво съм написал, изобщо нямах предвид "пирамидалната" част, а инвестиционната, носеща малък (в срв с цената на инвестицията), но редовен доход. Да речем, ако наемът за десет години изплати имота (златното инвестиционно правило от класическия икономикс, което е един от най-меродавните инструменти за определяне дали нещо е балон или не - ако срокът стане 20 или дори 30 години - сори, да балон е! ...
Да, мен точно това ме дразни млко в повече при тази "инвестиция" - че голяма част купват имота не за да живеят в него или да го дват под наем, а... защото цената му расте :laughm: ... А иначе, май в момента при доста имоти въпросното съотношение е по-близо до 20+ години, отколкото до 10 ;) , но... може и преценкта ми да не е много точна :hmm: ...

bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » чет яну 26, 2023 7:14 pm

Не, този път преценката ти е по-скоро точна : )

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет яну 27, 2023 12:37 pm

Швеция откри най-голямото находище на редки метали в Европа
С него Старият континент може да стане независим от Китай
12 януари 2023 г.
В северната част на Швеция е открито най-голямото известно находище на редки метали и почви в Европа. Това съобщи шведската държавна минна компания LKAB, която експлоатира желязна мина в Кируна. Според съобщението са открити над един милион тона метали.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед фев 05, 2023 1:26 am

Жена инженер от Швейцария дошла в завод у нас заради по-висока заплата
Електроиндустрията е износител №1 на България за шеста поредна година
02 февруари 2023 13:48
Една от най-високотехнологичните индустрии у нас – електроиндустрията, е отрасълът с най-голям принос в износа на България за шеста поредна година. Това съобщи пред журналисти Орлин Димитров, изпълнителен директор на Българската асоциация на електротехниката и електрониката (БАСЕЛ), който цитира данни на Евростат за 2021 г.

Отговори

Върни се в “Икономика”