ПРЕДСРОЧНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2022 (02.10.) (РЕЗУЛТАТИ) - маньоври, анализи, прогнози. Пазарлъците за правителство

Твърде много хора претендират, че разбират от политика, а дали наистина е така?
4itatel
Регистриран: съб мар 21, 2020 11:36 pm

Мнение от 4itatel » съб яну 21, 2023 11:35 pm

quittr написа:
съб яну 21, 2023 9:14 pm
Заявките са за обедение на ПП и ДБ, което в сегашната ситуация е правилно и може да доведе допълнителен анти-ГЕРБ
Я ми обясни как точно ПП и ДБ в коалиция ще активират анти-ГЕРБ вот, стана ми много интересно? Причината заради която се коалират, че ПП-то щяха да се около 10-те процента, а ДБ я вътре, я вън. Сега може да хванат заедно 15%, но за сметка на това ще се избият помежду си за листа и постове след това. То колко коалици ще станат ПП -то ползват партия Волт, ДБ-то са 3-партии т.е. ще имаме коалиция от 5 партии с процент по-малко от ДПС или Възраждане :grin1: . Но ми е интерсно как и какъв ще е този анти-ГЕРБ вот, които ще активират заедно и защо не могат да го активират отделно? Интересно ми е ти като човек различен от "средния българин" (друг е въпроса в коя посока :wink: ), да чуя по-подрбоно разяснение на тезата ти. Та накратко откъде ще дойде този анти-Герб вот и защото ПП–ДБ коалицията ще може да го активира, а партиите сами не?

doncho
Регистриран: нед апр 10, 2011 2:49 pm

Мнение от doncho » съб яну 21, 2023 11:58 pm

Не чакай отговор. Кютърчето като всеки тъпак е на нивото на баба Меца. Баба Меца казала "Наесен ще има много круши". Питали я "Откъде знаеш бабо Мецо?". Отговорила "Ами много ми се ядат". Желаното винаги е реалност за такива...
Игнорирайте идиотите, те са неспасяеми.

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » нед яну 22, 2023 12:57 am

:grin1: :grin1: :thumbup: :thumbup:

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » пон яну 23, 2023 3:15 pm

4itatel написа:
съб яну 21, 2023 11:35 pm
quittr написа:
съб яну 21, 2023 9:14 pm
Заявките са за обедение на ПП и ДБ, което в сегашната ситуация е правилно и може да доведе допълнителен анти-ГЕРБ
Я ми обясни как точно ПП и ДБ в коалиция ще активират анти-ГЕРБ вот, стана ми много интересно?
В България е пълно с хора, които ненавиждат Боко Тиквата (които по принцип не гласуват) и биха гласували и за магаре с реален шанс за първото място на изборите - справка Слави и ИТН. По този начин. Има и друга логика обаче, че гласуващи за ПП не харесват ДБ и обратно. И като добавим манипулациите с харитията, които се очакват - не се знае крайният резултат.
Ако зомбитата на ГЕРБ бяха хора с достатъчно логическа мисъл, щяха малко да се осъзнаят след заявката на ББ да управлява с ДПС и БСП. И да си направят някакви изводи от максимално директните (за дипломат) обвинения на американския посланик, въпреки че на думи рязко станаха големи евро-атлантици... :grin1: Те затова са зомбите, защото не възприемат. А захлебващите около олигахргичните кръгове също са доста, тях донякъде ги разбирам.
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » пон яну 23, 2023 5:09 pm

Няма нужда да харесваме някой - няма да се женим за тях, не сме тука Сещаш Се Кои от форума. Нормалният човек не харесва никой от политиците, защото знае, че са там за келепир. Номерът е да се избере по-малкото зло, точка.
Но за двуизмерен мозък е трудно да схване, че няма черно, няма бяло, има нюанси сиво. Някои работят задоволително, строят пътища, разбират се с Европа и Ердоан едновременно - ок, това е достатъчен минимум. Другите са очевидно малоумни аферисти, неспособни и едно изречение да вържат. Ако някой ги харесва, това е самоприсъда над него си.
За умнокрасивитета изобщо няма да споменавам, там е клиника.

Отговори

Върни се в “Политика”