ЕНЕРГИЯ ОТ ВЕИ, ЕНЕРГИЙНА ЕФЕКТИВНОСТ. ЕКОЛОГИЯ РАЗНИ

Тази тема също е доста популярна и няма нужда от много обяснения, струва ми се.
Потребителски аватар
мълния
Регистриран: ср ное 24, 2010 3:05 am

Мнение от мълния » вт яну 24, 2023 7:44 pm

Интересно къде и как ще гледат толкова скакалци, щурци и другата гад дето ще ни я пробутват, добре че не ям нищо от изброените с новите подобрители.

bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » пет яну 27, 2023 10:05 am

Ще намерят къде. Просто при тях ефективността - конверсията, единица храна, необходима за единица прираст на тегло в идеални, интензивни условия на отглеждане, е най-добра, достига до около 2. При прасетата е 4, ако не ме лъже паметта, при птиците - към 3 (по памет, но в тия рамки). При говедата е най-висока, 7 ли беше, 11 ли - може да потърси, който се интересува. Както има свинеферми, така ще направят бубоферми.
Трябва да сте наясно, че средният скот е тъпунгер и обича да е част от стадо.
Вижте айфоните: 5 до 20 пъти по-скъпи от аналози със същите параметри, но е "статус" (май асс).
Та след като телевизиите и медиите започнат да втълпяват на стадото как като набиват печени мухи и скакалци ще спасят планетата, вярвай ми, между 70 и 90-95 на сто от стадото ще прояде кайма от мухи и червеи. :deal:

Потребителски аватар
мълния

Мнение от мълния » пет яну 27, 2023 10:36 pm

Не знам, може пък и да е вкусно, на много места по света ядат такива твари, че и деликатес били.
Като проима в нашия супер скакалци и червеи мое и да се престраша да ги опитам, стига цената да е добра.
И не щото съм от стадото което гледа реклами по ТВ-то, просто от чисто любопитство.

bismarck

Мнение от bismarck » пет яну 27, 2023 11:38 pm

мълния написа:
пет яну 27, 2023 10:36 pm
Не знам, може пък и да е вкусно, на много места по света ядат такива твари, че и деликатес били.
Като проима в нашия супер скакалци и червеи мое и да се престраша да ги опитам, стига цената да е добра.
И не щото съм от стадото което гледа реклами по ТВ-то, просто от чисто любопитство.
Те 10-20 на сто от мъжете се праскат и през задния вход. Но не изпитвам никакво любопитство дали това е яко. :dontknow:
Но ти пробвай. Не, не развалям играта на думи, не задния вход, скакалците. Аз съм сигурен, че ще се въздържа.

Потребителски аватар
мълния

Мнение от мълния » съб яну 28, 2023 12:13 am

:beer: :beer:
Доообре.
Не се бях замислЯл за подобно сравнение, тогава си оставаме консервативни докрай.

Потребителски аватар
SKYLINE
Регистриран: пет ное 21, 2008 12:40 pm

Мнение от SKYLINE » съб яну 28, 2023 7:48 pm

След червеите и кърлежите на Стринг , добре дошли в 2030та
https://www.forbes.com/sites/worldecono ... eddc651735
:laughm:

Sometimes I use my bike when I go to see some of my friends. I enjoy the exercise and the ride. It kind of gets the soul to come along on the journey. Funny how some things seem never seem to lose their excitement: walking, biking, cooking, drawing and growing plants. It makes perfect sense and reminds us of how our culture emerged out of a close relationship with nature.

In our city we don’t pay any rent, because someone else is using our free space whenever we do not need it. My living room is used for business meetings when I am not there.
:grin1: :grin1: :grin1:

4itatel
Регистриран: съб мар 21, 2020 11:36 pm

Мнение от 4itatel » съб яну 28, 2023 9:32 pm

SKYLINE написа:
вт яну 24, 2023 7:32 pm
https://btvnovinite.bg/svetut/es-razres ... anite.html

Подготвят ни за зеленото бъдеще :lol:
Внимание, тази новина е руска хибридна атака !!!! Всички да залегнат :deal: :grin1:

Потребителски аватар
мълния

Мнение от мълния » съб яну 28, 2023 11:06 pm

Дали пък е хибридна атака, тва гледали го.

4itatel
Регистриран: съб мар 21, 2020 11:36 pm

Мнение от 4itatel » съб яну 28, 2023 11:14 pm

Май не схвана иронията, просто новитата за насекомите беше пусната в една друга тема и там я обявиха за безкруполна руска атака срещу ЕС.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед яну 29, 2023 12:25 am

Приятно ядене на скакалци и червеи (ларви :laughm: ) на всички (явни) навитаци по-горе, аз засега мисля да се въздържам, макар че може и да се окажат полезни за вкуса и питателността на някои отявлени боклуци (наричани за благозвучие "храни"), които много се харесват от тълпата напоследък :dontknow: ... :laughm:

bismarck написа:
пет яну 27, 2023 10:05 am
... между 70 и 90-95 на сто от стадото ще прояде кайма от мухи и червеи. :deal:
А ти знаеш ли, че и сега любимият ти добитък се тъпче със знайни и незнайни неща, само и само да достигне така лелеяния бърз прираст и да стига максимално бързо до софрата ти? Не, не говоря за химията, която се дава на килограм, говоря за "натуралната" храна, която се дава в добавка към зърнените деривати. :laughm: :deal: И сега е трудно да се задоволят нуждите на 8-милиардното гъмжило, то добре, че някои страни все още си падат или поне понасят леко (полу-)вегетаринството, защото иначе... :dontknow: Големите антиекологисти е добре да отчетете факта, че за да започнат всичките 8 милиарда да ядат месо в количества като най-много ядящите, да кажем 20-30% от населението, ще е нужно да се изсекат всичките останали гори и на тяхно място да се направят ниви и даже и в този случй не е сигурно, че площите ще стигнат. Дааа, сигурно може да се измислят някакви (полу-)изкуствени технолигии, за да се избомби още повече по изкуствен начини прирастът на добитъка, но... мноого силно се съмнявам, че това ще направи месото по-натурално, вкусно полезно и приятно за ядене спрямо сега. Е, да, химията и нейните несравними постижения (слава! :) ) винаги са насреща с по едно приятелско рамо, за оправяне на това, което (отдавна вече) не може да се добие с по-полезни методи :laughm: ...

Потребителски аватар
dacahyg
Регистриран: нед окт 17, 2010 10:08 pm
Местоположение: София,,Красна Поляна 2 и 3, Стрелбище, Студентски град, Дървеница, Бояна, язовир Пчелина.

Мнение от dacahyg » нед яну 29, 2023 12:30 am

Имам питане, по скоро молба, на вилата искам да сложа фотоволтаик , 4-6 киловата без батерия , предпочитам трифазна но може и моно. От ел котле и проточен бойлер трифазни минах на термопомпа и солар с бойлер от Рувекс , и съм ОК. Котлето беше 14 киловата и бойлер Сименс 21 киловата , като си миеш ръцете гасех тока на квартала :D сега за топла вода сметка ми е 20 лева за 10 дена. Но с фотоволтаиците ударих на камък , хубави сайтове а гаражни майстори, така да кажа,,, ако имате сериозни хора или сте доволни от някой ако сте слагали , драснете някой ред,,,,тук си правя експерименти, предстои ми цялата тази история на къща доста по голяма в която ще се живее постоянно!
Бръмча цял ден........

Потребителски аватар
мълния

Мнение от мълния » нед яну 29, 2023 2:24 am

Ето ти две теми по въпроса, мое да питаш каквото те интересува, стига въпросите да са конкретни ще ти отговорят.
https://forum.napravisam.bg/viewtopic.php?f=11&t=68096
http://www.e-kak.info/forum/viewtopic.php?f=423&t=8024

bismarck

Мнение от bismarck » нед яну 29, 2023 10:35 am

А ти знаеш ли, че и сега любимият ти добитък се тъпче със знайни и незнайни неща
:grin1:

Знам отлично, ако се позамислиш, защото голяма част от храната, която ям, се отглежда пред очите ми.
Няма значение какво яде добитъкът, важно е какво ям аз. Важното е добитъкът да не поема неразградими неприятни съединения, както и тежки метали. Иначе белтъкът има пълната свобода да си го набавя, както намери за добре.
Даже бъзикам жената, като събера няколко голи охлюва и ги хвърля на пилетат: всеки се превръща в едно хубаво яйце. :buble:
За насекомите - да не говорим, те са им неотразим деликатес, както се досещаш.

начинът да се отървен от това е да развием огромна листна площ и да започнем да фотосинтезираме. Но да ядем насекоми директно - не, мерси.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед яну 29, 2023 6:10 pm

ВЕИ могат да осигурят енергията за целия свят
29/01/2023 10:07
„Проблемът е горенето – когато горите нещо, това не решава проблема“, казва проф. Марк Джейкъбсън. Преподавателят от Станфордския университет е категоричен: светът може да добива 100% от енергията си от възобновяеми източници. И за това „не са необходими чудеса“.

bismarck

Мнение от bismarck » пон яну 30, 2023 10:35 am

Просто в облачни, безветрени дни и през нощта ще изпадаме в летаргия. :dontknow:

Отговори

Върни се в “Как да живеем екологично”