НАЙ-ЛЮБИМОТО МИ ВРЕМЕ (Искам времето да бъде...) (2018-...)

Е, във всяка област е пълно със смешки и куриози, както и със странни лични пристрастия, а какво остава за метеорологията... :-D

Модератор: Radoslav Petkov

Потребителски аватар
elenaRudolf
Регистриран: пет фев 08, 2013 9:35 pm

Мнение от elenaRudolf » нед яну 22, 2023 9:53 am

Абе като цяло с една дума пихме една студена вода с нашите виждания и вкусове/желания към климата и времето. :wink: :wink:
"Миналото е минало, а в бъдещето духат бъдещите ветрове..." /японска поговорка/

misacho
Регистриран: вт ное 09, 2010 9:09 am

Мнение от misacho » нед яну 22, 2023 10:19 am

Има си шанс за една виеличка с преспи за цяла Източна България другата седнмица. Време му е вече след толкова години :pray:

Plam
Регистриран: вт авг 16, 2022 12:17 pm

Мнение от Plam » нед яну 22, 2023 11:37 am

Ами явно трябва да си харесаме време от наличния асортимент! :) Иначе харесвам характерно време от всички сезони. Най-вече снежно през зимата, мартенско в ранната пролет, юни месец заради динамиката, да е спокойно и слънчево през октомври-ноември. Не харесвам втората половина на юли и особено август заради жегите и застоя.

Petko
Регистриран: нед мар 20, 2022 9:06 am

Мнение от Petko » нед яну 22, 2023 11:45 am

Аз не харесвам продължителни периоди със слънчево време и суша през есента, когато трябва да вали дъждец. Депресират ме :lol: Обичам да гледам как вали сняг, но ако не трупа направо се ядосвам. Също уважавам обилните дъждове през лятото :tzar:
Някои хора ходят в дъжда, други просто се намокрят.

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm

Мнение от lancelot » нед яну 22, 2023 11:57 am

Признак за здрава психика е ако човек харесва всички сезони и може да се наслаждава на всяко време тук и сега в настоящия момент.
Разбира се, хора сме, случват се неща в ежедневието и не може да сме перфектни. Понякога ни се иска едно време, друг път друго.
Аз от доста години си насочвам нагласата в насока да имам хоби и занимание през всеки сезон или време: слънце, жега, дъжд, сняг, мъгла и тн. По принцип не бих избирал любимо време, но бих се радвал ако всеки сезон има ясни проявления, зимата да е зима, пролетта пролет и тн.
Не ми допадат снегове през март и април в града, когато е време за пролет, както и пролет през зимата, макар второто да е по-приятно.
Тази умряла зима се скъсвам да тренирам навън, приятно и лесно е за разходки, удобно време. Винаги човек може да намери нещо подходящо и да не обвинява времето навън за личните си проблеми. :flourish:
Be an encourager. The world has plenty of critics already.

Потребителски аватар
SKYLINE
Регистриран: пет ное 21, 2008 12:40 pm

Мнение от SKYLINE » нед яну 22, 2023 12:21 pm

О това е абсолютно вярно , да се вглъбяваш във времето е признак на доста други проблеми...аз също се сцепвам да бягам и тренирам почти всеки ден по шорти и тениска навън...кеф е. Мразя потни и миризливи фитнес зали. Но ако усетя че има реален шанс за зима страстите се събуждат..почвам да следя редовно моделите ..така че не съм напълно нормален , това е ясно :grin1:
А едно от най-яките усещания е вече 24 часа преди корава обстановка, всичко е сигурно и навън е топло с висока облачност и прозиращо слънце... класическо затишие пред буря
Последна промяна от SKYLINE на нед яну 22, 2023 12:52 pm, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
lancelot

Мнение от lancelot » нед яну 22, 2023 12:23 pm

Идеален е примера Бъфало. Вали яко, трупа бързо, мега красиво е и след седмица няма и следа, после пак така и това е. :grin1:
Въпреки че у нас примерно ме кефят и солидните изстивания по дупките след снеговалеж, но за жалост това рядко се случва напоследък.
Иначе е готино като стане всички се събират и споделят емоцията от всяко кътче на страната, без топломаните, разбира се. :grin1:

Petko
Регистриран: нед мар 20, 2022 9:06 am

Мнение от Petko » нед яну 22, 2023 12:31 pm

Е, да и аз съм напълно съгласен с това :thumbup: За мен няма хубаво и лошо време. Времето е такова, каквото го чувстваш. Просто понякога емоциите надделяват и ясно си личи от форума при някои по-особени обстановки :D
Някои хора ходят в дъжда, други просто се намокрят.

Потребителски аватар
lancelot

Мнение от lancelot » пон яну 23, 2023 12:21 pm

Вчера половин София е била на Витоша. Хората търсят сняг и зима, водят децата да се кефят.
Всичко това води до хиляди автомобили и трафик в планината.
Тъжната работа е, че има само една кабинка Симеоново и това е. Всичко друго с годините едно по едно приключи.
Имаше Княжевски лифт, Драгалевски... горе също бая влекчета имаше...
Всеки път като говоря с някого възрастен планинар на тая тема и ми става куцо. Вместо да развиваме и създаваме, ние рушим. :thumbdn:

Windy
Регистриран: вт сеп 22, 2009 1:26 am

Мнение от Windy » ср яну 25, 2023 12:09 am

И аз ходих до морените в Неделя, тамън и да пробвам новата кола на заснежен път, но това беше само оправданието (никой в моето обкртъжение не обича сняг). Е, беше ми мега яко!!
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

misacho

Мнение от misacho » вт яну 31, 2023 8:51 pm

Сега е моментът, който ще прави суджуци и пастърми. Гледам моделите и ме радват. Първо подложих един Калвадос, а сега успокоявам с домашно вино и агнешко :drunk: :whol:

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » ср фев 01, 2023 8:16 pm

misacho написа:
вт яну 31, 2023 8:51 pm
Сега е моментът, който ще прави суджуци и пастърми.
Гледам, че явно имаш опит. Я тогава дай някой съвет как се предполага, че мога бързо и лесно да обеля суджук-подкова?
Понеже един съсед ми даде онзи ден и днес тръгнах да го беля, че да пия малко червено вино и обелих не повече от 1/4 от целия суджук, щото ме хвана нервата. :lol: Ако бях продължил, сигурно и към този нчас нямаше да съм приключил. Приницпно избягвам подобен род храна, ама викам си, айде, нали е домашен, та нека му дам шанс.

misacho

Мнение от misacho » чет фев 02, 2023 7:35 am

Намокри го с вода.

Отговори

Върни се в “Лично отношение. Mетео-смешки и... глупости”