ТРЕНИРОВЪЧНИ МЕТОДИКИ

Предполагам всеки е чувал и има представа какво включва понятието "здравословен начин на живот". Или греша? :)

Модератор: mmirro

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » пет ное 25, 2022 7:55 pm

Виктус, благодаря за съветите! Ще ги приложа. Саше, благодаря и на теб лично.
А за мускулната треска, да. Това го знам по принцип. Аз обаче увеличих калроиите и вече приемам по близо 3000 калории. С по около 150гр белтък, 100гр мазнини и 400 въглехидрат. Преди 2 седмици бях 72кг, сега съм 73кг. Тоест този калориен излишък действа за мен и по силата на мускулната си треска съдя дали съм тренирал яко. Знам, че научно не е обосновано при всички случаи, но това ми е някакъв ориентир. При по-леки тренировки не усещам нищо…
Поздрави и успех на трениращите!
Ами Асенов, какво стана с твоя режим?
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » пет ное 25, 2022 8:16 pm

Ами в момента ям всичко, не съм на режим. Но това, което целях от режима го постигнах, като не съм го качил обратно. Не е толкова лесно да се омазниш,ако се движиш и си активен. Но може да останеш с натрупани мазнини години наред, дори и да спортуваш, но без да спазваш хранителен режим. Номера е веднъж да се изчистиш. Поддържането после е лесно, стига да не спреш да спортуваш. Дори сега не бягам чак толкова много, но когато бягам гледам да е на гладно, понякога пия и Л-карнитин(сега нямам нужда). А това гори много потенциално мазнини. Ако спазвах само калоериен дефицит с разнообразна храна(както съм пробвал през годините), щях пак да загубя килограми, но в различни пропорции мускул-мазнини. Режимът с повече и предимно белтъчини в калориен дефицит се оказа успешен за мен, но всичко се индивидуално и ако при мен работи, не означава същото и за други хора. Дяволът се крие в детайлите. Дори тази вечер си хапнах към 150гр. щолен, ям сладко всеки ден уж по-малко, но понякога прекалявам, протеините съм ги понамалил, както казах храня се свободно в момента, но не съм качил мазно.

Frape
Регистриран: нед юли 03, 2011 8:29 pm

Мнение от Frape » пет ное 25, 2022 8:46 pm

nikolai kamburov написа:
пет ное 25, 2022 7:55 pm
Виктус, благодаря за съветите! Ще ги приложа. Саше, благодаря и на теб лично.
А за мускулната треска, да. Това го знам по принцип. Аз обаче увеличих калроиите и вече приемам по близо 3000 калории. С по около 150гр белтък, 100гр мазнини и 400 въглехидрат. Преди 2 седмици бях 72кг, сега съм 73кг. Тоест този калориен излишък действа за мен и по силата на мускулната си треска съдя дали съм тренирал яко. Знам, че научно не е обосновано при всички случаи, но това ми е някакъв ориентир. При по-леки тренировки не усещам нищо…
Поздрави и успех на трениращите!
Колко килограма беше преди да започнеш с тренировките?
Аз се движа около 92-93кг,не съм тренирал от седмица почти,доста тежко боледувам. От следващата живот и здраве започвам с пълни сили.
Когато започвах да тренирам бях 60кг(заради други причини) при височина 191см. :laughm:
ПС Иначе ако искаш да качваш мускулна маса,увеличи килограмите на тежестите и намали повторенията!
Примерно аз на лежанка правя 6х5 с 100кг и качвам до около 120кг.
Личният ми рекорд е 145кг. След всяка тренировка си имам мускулна треска. А и особено за гърдите и краката си е ген дали ще са големи или не,колкото и да ги тренираш. :wink:

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » пет ное 25, 2022 9:29 pm

Мисля, че имам хубав ген. Гърдите ми са добре, краката също. Просто си искат няколко години фитнес, за да се напомпят. Но като форми са ок. Аз почнах с 40кг лежанката в началото на ноември, но бързо набирам сила и вече правя с 60кг. Говоря за работните серии, а не за максове. Дано продължа в този дух. Иначе най-добре усещам cable fly…направо ми запарва гърдите, а го правя само с 5кг :)))
Иначе моят идеал от фитнеса е да направя по-мускулесто, но здраво тяло. Не целя само яка маса и мускули, а едно атлетично, оформено тяло. Като почнах тренировките бях 72кг, а сега 73кг. За 20 дена някъде 1кг нагоре. Не знам дали е ок или не. И все пак имам варикоцеле и Тиреоидит на Хашимотото, така че не съм на 100% пълноценен.
Също така не пия никакви добавки, бустери и тн. Карам го на яйца, пилешко, млечни, ядки и така правя протеина.
Да ви споделя едно предтренировъчно хапване, което на мен се отразява супер добре.
Оризов грис - 50 или колкото искате грама. 20-30гр черен шоколад с висока масленост (тоест какао). Една шепа горски плодове или каквито имате ама по-дребни така. И ако ползвате една доза протеин на прах. И за вкус ванилия и КАНЕЛА.
Слагате оризов грис и двойно на него вода в една дълбока купа, бам в микоровълновата за 3 минути. Той си набъбва сам и се цели консистенция на течно кремче. Слагате всичко останало и бъркате. Става супер балансирана храна и лично мен ме държи 2-3 часа с енергия!
Днес закусвах 6 яйца на омлет с една пиперка, филия хляб и портокал. Час по-късно почнах тренировката и след 15мин се прозявах и нямах сила. Трябват си яки въглехидрати преди тренировка явно…
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт апр 02, 2024 6:10 pm

Защо интензивните упражнения могат неволно да доведат до наддаване на тегло
Интензивните упражнения могат да накарат тялото да компенсира енергията, използвана по време на тази енергична дейност, като намали други форми на използване на енергия, което води до наддаване на тегло според проучване върху мишки
02 април 2024

Още по тази тема, все по-завързани стават нещата :hmm: ... Все си мисля обаче, че при всичките подобни изследвания трябва да се обръща подобаващо внимание не само на голата величина "телесна маса", а би било добре да се обръща по-голямо внимание и на структурата на съответната маса (мускули/тлъстини) :hmm: ...

Отговори

Върни се в “Здравословно хранене, поддържане на форма”