Предсрочни парламентарни избори 2024

Твърде много хора претендират, че разбират от политика, а дали наистина е така?
baiplamen
Регистриран: ср фев 22, 2012 7:06 am

Мнение от baiplamen » вт апр 02, 2024 11:43 pm

Методи Андреев е симпатяга, НО греши в три нещо:
1. ПП-ДеБъ никога няма да бъдат първи повече, ако няма АЛА-БАЛА - остава им верния жълтопаветен електорат, а другите, идеалистите отдавна им видяха мурафетите и ще ги отсвирят
2. ПП-ДеБъ за нищо на света не биха останали извън властта, защото ще се разпаднат, ако нямат власт; а и видяхме как скимтяха и се молеха на Боко да не бута правителството - първо го арестуваха незаконно и после му се подлагат, мазнят и му правят метани, молят го, извиняват му се
3. Същият умнокрасивитет има правителство вече 9-10 месеца и видяхме какво измъдриха - антиконституционни промени в конституцията, правен хаос, бъркотии и батаци навсякъде, калинки и парашутисти, 1 паметник не успяха дори да бутнат като хората, а го зае*аха полусъборен в центъра.

4itatel
Регистриран: съб мар 21, 2020 11:36 pm

Мнение от 4itatel » ср апр 03, 2024 7:35 am

На мен ми са много смешни въпросните "реформи в службите", това е "новата съдебна реформа" :laughm: Проблема на Петков и Атанасов с въпросните служби е че 100% имат компромати за тях и искат да ги сменят със свой хора. Като онов видео, което изтече как хваща Лена за задника ама много по-сериозни със сигурност. Иначе на средният българин му е знаете през къде кой стои начело на службите и по какъв начин това (не)определя живота му.

gero
Регистриран: съб сеп 23, 2017 6:50 pm

Мнение от gero » ср апр 03, 2024 9:39 am

На 60% от българите име все тая не само кой стои начело на дадена служба , но и кой въобще управлява държавата, затова и не гласуват.
А от работата на службите зависи дали ще има разледване и досъдебни производства срещу корумпирани политици. Е видя се, че няма, няма и да има скоро.
С добра дума и пистолет в ръка човек може да постигне далеч повече, отколкото само с добра дума.

doncho
Регистриран: нед апр 10, 2011 2:49 pm

Мнение от doncho » ср апр 03, 2024 1:18 pm

gero написа:
ср апр 03, 2024 9:39 am
На 60% от българите име все тая не само кой стои начело на дадена служба , но и кой въобще управлява държавата, затова и не гласуват.
А от работата на службите зависи дали ще има разледване и досъдебни производства срещу корумпирани политици. Е видя се, че няма, няма и да има скоро.
Върнахме се в началната точка. Народът е виновен, че не гласува за малоумни гъзоръки въздухари. Реформа на това, реформа на онова и всичко, което са сътворили са едни слонски купчини. Едни големи усти и нищо друго. Е... и задници.
Игнорирайте идиотите, те са неспасяеми.

baiplamen

Мнение от baiplamen » ср апр 03, 2024 5:16 pm

Не разбрахте ли, че "реформа" е дума-мантра в съвременния български език. Откакто се помня, само реформи правим и става по-зле. Това е целта - шараните да кълват, а ония да си живуркат. Чуете ли реформи, не вярвайте на съответиня политик. Съдебна реформа, реформа на службите... Извинявам се, никога не съм го казвал досега, но за 21 години лицето Христо Иванов не съм виждал в никой от българските съдилища, НИКОГА. Нито в София, нито в провинцията, поне аз. Представете си какъв юрист е, за да прави съдебна реформа този некадърник, вписал се е в адвокатската колегия за параван, плаща си таксите (гониха го 2 пъти за неплатени такси от колегията), но не е влизал в съдебна зала. Такъв се нарича адвокат по документи. ИМате приятели адвокати, съдии сигурно - питайте ги - този някой виждал ли го е в съдебна зала? Но да взима пари от Америка за България и Отворено общество - може този тарикат. Някой го беше нарекъл "правна нула". Ами точно така е. Боко също е виновен, Шишо - също, че бяха съучастници в конституционната реформа и я подкрепиха, а сега си късат дрехите... Но те с друга цел - то се знае, за да падне Бойкикиевия в курт-капана.

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София,Младост-1, н.в 603м; Габрово, кв. Палаузово, н.в. 419м.; с.Каравелово(общ.Карлово) н.в 387м.

Мнение от Leberkez » ср апр 03, 2024 5:43 pm

baiplamen написа:
ср апр 03, 2024 5:16 pm
Извинявам се, никога не съм го казвал досега, но за 21 години лицето Христо Иванов не съм виждал в никой от българските съдилища, НИКОГА. Нито в София, нито в провинцията, поне аз. Представете си какъв юрист е, за да прави съдебна реформа този некадърник, вписал се е в адвокатската колегия за параван, плаща си таксите (гониха го 2 пъти за неплатени такси от колегията), но не е влизал в съдебна зала. Такъв се нарича адвокат по документи.
Този е прочетена книга. Малко като човек успешно минал шофьорските курсове, но нямащ и 100 км стаж зад волана след това. Така че Христо е ясен в това отношение. Смешното е, че същите тези негови жарки симпатизанти години наред хранеха Деси Атанасова по линия на нейната експертиза, а и не само нея. И Дани Кирилов и още безчет усмиваха във времето назад.

А по повод това откъде прибирал пари - ами могъл, уредил се. Лично за мен, няма чак такава огромна драма тука.
Едно, че цялата им клика е съставена от такива хора, с етикети на пишман експерти и веещи фешън димпломи, второ, че ако не са те, ще са някакви други, т.е нишата винаги ще е запълнена и щом някой дава щедро, все ще се намерят и такива, които да получават и да се нагърбят с изпълнението на задачите, а неща като идеология, принципи и говорене - това е само за пред електората им.

Ето ти пример - очевидният полуидиот Явор Божанков стартира кариерата си от ДСБ като млад кадър, сетне скочи под полата на кака Корни, ден и нощ громеше запада, а към днешна дата е част от ПП и всеки ден громи Путин и Русия. И това, при положение че е само на 33-34г възраст. Смятай след още 15-20 години кариера колко още завоя може да вземе. :D
Демек, стигаме до мантрата "ако не ти харесват принципите ми, имам и други". Както и винаги има други идиоти, които ще гласуват и ще ме уредят (чрез гласовете си) на държавната цицка.

baiplamen

Мнение от baiplamen » ср апр 03, 2024 5:59 pm

Значи системата, Леберкез, е бъгната - или трябва рестарт, или нов хардуер - няма друго решение. Явор Божанков - жалка картинка, Дани Кирилов го бях забравил, не знам къде изчезна тоя олигофрен. Но нивото пада все повече и повече - помните ли Джеров, Любен Корнезов, Стефан Савов, Пирински - бяха много по-висока летва юристи, независимо как бяха оцветени. Деса Атанасова имаше 4 години опит като юрисконсулт в някакъв психодиспансер или кожно-венерически диспансер, не ми се рови. И става конституционен съдия - тук обаче жълтопаветниците направиха по-добър избор с Белазелков - поне той има някакъв стаж, кариера и име.
За прибирането на пари - да прибира, но да не участва в политиката и да не създава такива батаци. В САЩ има такъв закон - за чуждестранните агенти, за чуждестранните финансирания и т.н. И никой не смее гък да каже. Бойкикиев е субпасионар и е инсталиран, за да усили хаоса в държава, да прокара чужди интереси, а не българските национални интереси, той е проводник на глобалистките интереси и на съдебния хаос. В САЩ са потърпевши от това - жена съди еди кой си, че я е изнасилил преди 50 години, а друг, че я е ощипал преди 30 години. Тръмп трябва да плати 400 млн. гаранция по някакво дело - разбираш ли какво извращение? Но това е целта - правен и политически колапс и ступор, а тия от Дълбоката Държава - кукловодите играят хорце.

Потребителски аватар
Leberkez
Местоположение: София,Младост-1, н.в 603м; Габрово, кв. Палаузово, н.в. 419м.; с.Каравелово(общ.Карлово) н.в 387м.

Мнение от Leberkez » ср апр 03, 2024 6:15 pm

baiplamen написа:
ср апр 03, 2024 5:59 pm
Значи системата, Леберкез, е бъгната - или трябва рестарт, или нов хардуер - няма друго решение.
Бе не е баш така. Една система, колкото и да я променяш и рестартираш, ако кадрите, които влизат в нея, са същите калмуци като качества + наведени/хванати/зависими, кел файда, че си я сменил или рестартирал - пак ще е същият батак.

baiplamen

Мнение от baiplamen » ср апр 03, 2024 10:13 pm

Лош човешки материал .....
Нови хора трябва, значи. Щом настоящият политически елит не става, значи трябва нов, или т.нар. контра-елит?

Потребителски аватар
Leberkez

Мнение от Leberkez » ср апр 03, 2024 11:45 pm

baiplamen написа:
ср апр 03, 2024 10:13 pm
Лош човешки материал .....
Нови хора трябва, значи. Щом настоящият политически елит не става, значи трябва нов, или т.нар. контра-елит?
На т.нар контра-елит и идеята за такъв, не съм фен като цяло. Стъпвайки на тезата за лошия материал, какво точно очакваш да възпроизведе един контра-елит? Точно същото като настоящия елит. Тези хора, които - хипотетично - биха формирали контра-елита, нали са същите, които са овластили предишния/сегашния елит? Как да очакваш, че биха били нещо по-различно и хубаво?

Демек - най-сигурният залог е да се започне работа по създаване на по-добър материал, ама това е много сложна задача и изисква страшно много воля и време. Евентуално стискай палци при поколението на внуците ти да се променят нещата в някаква положителна посока.

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » чет апр 04, 2024 10:29 am

Добър материал на база...? Не, колкото и да е скапан и все по-скапващ се, базисният материал, все може да се излъчи качествен, поне условно, елит. Но ако ти или аз (или Стринг :deal: ) сме такива (примерно), някой от нас би ли се жертвал да си пили нервите, да го плюе цялата медийна лайнария и накрая да бъде утрепан морално или физически, ако се опита да наложи закона и разчисти оборите?
Дрънкате си тука общи приказки. Истината е, че не само ние, цялото "прогресивно човечество" се е запътило към края си и това не е есхатология: обективен процес е.

4uk
Регистриран: пет май 10, 2019 1:02 pm
Контакти:

Мнение от 4uk » чет апр 04, 2024 11:17 am

Най-смешното е, че точно "Америка за България", "Оворено общество" и кадрите им настояват да ни "оправят" съдебната система!? Може би целят да я "оправят" по американски модел, ...където прокурорите са партийни назначения и изпълняват партийни поръчки, повдигайки измислени обвинения срещу "партийни врагове",...като Тръмп например. Остана ли някой, някъде по света, който все още да вярва, че в САЩ има партийно независима и справедлива съдебна система? Ако Тръмп не беше кандидат за Президент вероятно нямаше да има и едно обвинение, ...но понеже е кандидат-Президент прокурорите- "демократи" му измислиха 100 дела, кое от кое по-комично! Например, че преди 30 години е изнасилил някаква жена в пробна кабина на магазин за дрехи, но никой нищо не е чул, няма свидетели, нито тя се е оплакала 30 год. досега! Съсипаха я тая държава,...щом съдебната й система се занимава с това!
Явно това целят и ПП-ДБ - да овладеят българската съдебна система и през нея да цакат враговете си! Виновен, невиновен, доказано, недоказано - в кауша!? Киро ни показа демо на желаната от тях "съдебна реформа" с ареста на Борисов!! :deal:

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет апр 05, 2024 1:05 am

Весислава Танчева в "ДЕНЯТ с В.Дремджиев", 4.4.2024
Весислава Танчева за това какво стои зад скандала с арестуваната шефка на #митниците и отказа на #вътрешния министър да отговори на очевидния въпрос - бил ли е агент на #МВР #Нотариуса. Кой държи #властта в България сега и идва ли управление на нова тройна #коалиция - #Радев/ #Пеевски/ #Борисов

4itatel
Регистриран: съб мар 21, 2020 11:36 pm

Мнение от 4itatel » пет апр 05, 2024 7:44 am

Как придворните медии и журналя смениха веднага репертоара, идвало тройна коалцията Радев, Пеевски, Борисов, а Прокопиев, Пеевски, Борисов не беше тройна коалиция :grin1: Тезата е всяко управление е добро ако сме в него и зло, ако сме извън него. Тези следват идеите от романът 1984 "свободата е робство, войната е мир, любовта е омраза" т.е. каквото каже партията на поданиците си това е правилното и точка. Жалка секта.

П.С. Кога ще чуем за опитите на Атанасов да кадрува в службите при Дремджиев? :?:

doncho
Регистриран: нед апр 10, 2011 2:49 pm

Мнение от doncho » пет апр 05, 2024 9:22 am

Ченгето Дремджиев и лудата Весислава пътеводна светлина на стронджи и на всяко изстарадало умнокрасиво сърце лелеещо затвор без присъда за несимпатичнире дето не говорят за рефор,а и корупция. Малкото исиоти връзващи се на това са или отчаяни малоумници дето кълват на прав бастун или тарикати дето се опитват да осребрят "промяната". Като например едни канали за цигари.
Игнорирайте идиотите, те са неспасяеми.

Отговори

Върни се в “Политика”