ПРОГНОЗНИ "ОПАШКИ" (03-06.2026)

Тук всички със що-годе сносен опит в прогнозирането на времето (или в четенето на чужди прогнози :D) могат да обсъждат предстоящи (евентуално де:) ) събития на атмосферната сцена. А останалите пък могат да четат и питат ;)...

Модератори: Radoslav Petkov, angilari, Бял облак, ncuxap, Hristo Chipilski

Потребителски аватар
Мракогор
Мнения: 6216
Регистриран: 20 окт 2007, 21:49
Местоположение: Пловдив-запад

Мнение от Мракогор » 02 апр 2026, 14:21

Хм, това за Великден хич не е добре, при такива температури на 850 и достатъчно интензивен валеж и тук в западна Тракия ще е сняг, да не се повтори миналата година снегът, кофти ще е ако втора поредна година останем без български плодове. А след това ГФС е нарисувал отново студ до безкрай и снежни циклони. Все пак това е обедният изтърсак и предполагам ще смекчат студа.

svetlin_vr1995
Мнения: 833
Регистриран: 01 яну 2023, 10:23
Местоположение: Враца

Мнение от svetlin_vr1995 » 02 апр 2026, 15:17

Молете се тия прогнози за Великден да не се сбъдат, що всичко ще отиде по дяволите, особено как ще бъде 5-6 дни около 20 градуса, между 5 и 10 април. Дано се махнат тия фантасмагории.

Потребителски аватар
storm
Мнения: 6682
Регистриран: 08 дек 2009, 18:37
Местоположение: Ямбол

Мнение от storm » 02 апр 2026, 15:21

Оперативния е на дъното,едва ли ще станат тия студове.

Потребителски аватар
Leberkez
Мнения: 7455
Регистриран: 20 мар 2015, 19:27
Местоположение: София,Стрелбище, н.в 575м; Габрово, кв. Палаузово, н.в. 419м.; с.Каравелово(общ.Карлово) н.в 387м.

Мнение от Leberkez » 02 апр 2026, 17:21

А март започна така обещаващо първите си 10-12 дни. Явно за поредна "пролет" няма да захвърлим трайно якетата преди 1.05. :thumbdn: :thumbdn:

Потребителски аватар
meteo fen
Мнения: 16063
Регистриран: 18 ное 2013, 00:06
Местоположение: Пазарджик, 210 м. надм. в.

Мнение от meteo fen » 02 апр 2026, 17:51

Мракогор написа:
02 апр 2026, 14:21
Хм, това за Великден хич не е добре, при такива температури на 850 и достатъчно интензивен валеж и тук в западна Тракия ще е сняг, да не се повтори миналата година снегът, кофти ще е ако втора поредна година останем без български плодове. А след това ГФС е нарисувал отново студ до безкрай и снежни циклони. Все пак това е обедният изтърсак и предполагам ще смекчат студа.
Миналата година бе седмица по-рано и след това ядохме цяла година едно голямо нищо, тази таман бях я писал нормална ама като гледам хич не е сигурна още ....

https://modeles2.meteociel.fr/modeles_g ... R.GIF?02-6

https://modeles2.meteociel.fr/modeles_g ... R.GIF?02-6

https://modeles2.meteociel.fr/modeles_g ... R.GIF?02-6

svetlin_vr1995
Мнения: 833
Регистриран: 01 яну 2023, 10:23
Местоположение: Враца

Мнение от svetlin_vr1995 » 03 апр 2026, 08:35

Май си отиваме към бая хладен Великден, което е изключителна смрад, поредна пролет ще е хладно, дори студено до май-юни, после направо ще ни подкара на жеги.

Windy
Мнения: 12473
Регистриран: 22 сеп 2009, 01:26
Местоположение: София Челопечене/София Център

Мнение от Windy » 03 апр 2026, 12:37

Няма нищо лощо с малко сняг за Великден за настроение!!!
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

gugun4u
Мнения: 2530
Регистриран: 30 апр 2014, 13:18
Местоположение: Sofia, Suha Reka / Haskovo

Мнение от gugun4u » 03 апр 2026, 12:40

Има всички шансове на Великден на Мала църква да има повече сняг, от колкото имаше на Коледа. Гледам и главния на ЕС пада до минус 3, минус 4 градуса на моменти. Страшно сбъркана работа. Ако вали, както има сериозен шанс, поне в ниското няма да заминат пак овошките. Изясни ли се някоя сутрин между 9 - ти и 15 - ти - Game Over.
Няма ли да се случи най - накрая да имаме една нормална зима, последвана от една нормална пролет и до колкото е възможно нормално лято. Есента все тая. Направо ми звучи като мечта това ...

svetlin_vr1995
Мнения: 833
Регистриран: 01 яну 2023, 10:23
Местоположение: Враца

Мнение от svetlin_vr1995 » 04 апр 2026, 23:00

Като цяло изключително противно време, с изключени на следващите 3-4 дни, после поне до към изборите, не се вижда истинска пролет, която и едва ли ще и дойде, защото ще гледаме познатия ни вече филм за н-та година, от хлад ще идем направо на жега, въпросът е кога ще стане.

Потребителски аватар
bismarck
Мнения: 30529
Регистриран: 29 май 2008, 12:18
Местоположение: София, Видин

Мнение от bismarck » 14 апр 2026, 16:46

Никой не е споменал главния на ГФС от изтъртсака в 6 часа. Защо?? :laughm: :buble:

Изображение

vi4kata
Мнения: 13
Регистриран: 22 мар 2025, 22:17

Мнение от vi4kata » 14 апр 2026, 20:11

Дано да се сбъдне топлото пролетно време до края на април :grin1: Снегове тепърва ще се топят, което е добра новина за реките

vi4kata
Мнения: 13
Регистриран: 22 мар 2025, 22:17

Мнение от vi4kata » 14 апр 2026, 20:19

Мисля, че до голяма степен се отървахме от почти неизбежните напоследък пролетни слани тази година, които причиняваха щети по овошките именно в този критичен период. Според мен месецът ще завърши норма-минус, но без съществени крайостни прояви на времето.

Орлин
Мнения: 545
Регистриран: 07 юни 2021, 13:45

Мнение от Орлин » 14 апр 2026, 21:17

Случва се това в момента, на което ставаме свидетели през последните няколко години. По Централното Средиземноморие и на Западните Балкани април месец се редят циклони,а до тук стигат трохички и се намираме в топлия сектор, което разбира се е за предпочитане пред студеното и сухо време,което преобладаваше до момента. Проблема е,че валежите все бягат напред, а сега им е времето, не февруари месец.

kerry
Мнения: 1699
Регистриран: 14 сеп 2019, 15:35
Местоположение: София

Мнение от kerry » 15 апр 2026, 07:53

Къде го виждате това топло време незнам,половината месец почти мина и е в синия сектор /Левски шампион/сори не се сдържах :D а напред не може да минем 20 гр.
Capture.JPG
Capture.JPG (115.9 KБ) Видяна 917 пъти

vi4kata
Мнения: 13
Регистриран: 22 мар 2025, 22:17

Мнение от vi4kata » 15 апр 2026, 09:03

Вчера и онзи ден GFS прогнозираше солидно затопляне след 23-24 април до почти летни стойности, но днеска го смекчиха и ни изплюха поредното захлаждане от тази събота-неделя. Все пак има много време до тогава, прогнозите се менят непрекъснато, понякога сме облагодетелствани, друг път не :( За Великден положението можеше да бъде доста трагично, но се разминахме с големите студове и снегове очертавани от моделите само няколко дни прежде. Интересно ще бъде как досега изобилната снежна покривка над 1800-2000м. ще повлияе на локалния климат там, имам чувството, че ако май отново е хладен, има вероятност снежната покривка на Ботев да устиска до края на май или поне да останат дълбоки преспи. Не всяка година се радваме на 3.5 метра в средата на април :P

Отговори

Върни се в “Прогнози за времето”