ПРОГНОЗНИ "ОПАШКИ" (03-06.2026)
Модератори: Radoslav Petkov, angilari, Бял облак, ncuxap, Hristo Chipilski
Хм, това за Великден хич не е добре, при такива температури на 850 и достатъчно интензивен валеж и тук в западна Тракия ще е сняг, да не се повтори миналата година снегът, кофти ще е ако втора поредна година останем без български плодове. А след това ГФС е нарисувал отново студ до безкрай и снежни циклони. Все пак това е обедният изтърсак и предполагам ще смекчат студа.
-
svetlin_vr1995
- Мнения: 833
- Регистриран: 01 яну 2023, 10:23
- Местоположение: Враца
Миналата година бе седмица по-рано и след това ядохме цяла година едно голямо нищо, тази таман бях я писал нормална ама като гледам хич не е сигурна още ....Мракогор написа: ↑02 апр 2026, 14:21Хм, това за Великден хич не е добре, при такива температури на 850 и достатъчно интензивен валеж и тук в западна Тракия ще е сняг, да не се повтори миналата година снегът, кофти ще е ако втора поредна година останем без български плодове. А след това ГФС е нарисувал отново студ до безкрай и снежни циклони. Все пак това е обедният изтърсак и предполагам ще смекчат студа.
https://modeles2.meteociel.fr/modeles_g ... R.GIF?02-6
https://modeles2.meteociel.fr/modeles_g ... R.GIF?02-6
https://modeles2.meteociel.fr/modeles_g ... R.GIF?02-6
-
svetlin_vr1995
- Мнения: 833
- Регистриран: 01 яну 2023, 10:23
- Местоположение: Враца
Има всички шансове на Великден на Мала църква да има повече сняг, от колкото имаше на Коледа. Гледам и главния на ЕС пада до минус 3, минус 4 градуса на моменти. Страшно сбъркана работа. Ако вали, както има сериозен шанс, поне в ниското няма да заминат пак овошките. Изясни ли се някоя сутрин между 9 - ти и 15 - ти - Game Over.
Няма ли да се случи най - накрая да имаме една нормална зима, последвана от една нормална пролет и до колкото е възможно нормално лято. Есента все тая. Направо ми звучи като мечта това ...
Няма ли да се случи най - накрая да имаме една нормална зима, последвана от една нормална пролет и до колкото е възможно нормално лято. Есента все тая. Направо ми звучи като мечта това ...
-
svetlin_vr1995
- Мнения: 833
- Регистриран: 01 яну 2023, 10:23
- Местоположение: Враца
Случва се това в момента, на което ставаме свидетели през последните няколко години. По Централното Средиземноморие и на Западните Балкани април месец се редят циклони,а до тук стигат трохички и се намираме в топлия сектор, което разбира се е за предпочитане пред студеното и сухо време,което преобладаваше до момента. Проблема е,че валежите все бягат напред, а сега им е времето, не февруари месец.
Вчера и онзи ден GFS прогнозираше солидно затопляне след 23-24 април до почти летни стойности, но днеска го смекчиха и ни изплюха поредното захлаждане от тази събота-неделя. Все пак има много време до тогава, прогнозите се менят непрекъснато, понякога сме облагодетелствани, друг път не
За Великден положението можеше да бъде доста трагично, но се разминахме с големите студове и снегове очертавани от моделите само няколко дни прежде. Интересно ще бъде как досега изобилната снежна покривка над 1800-2000м. ще повлияе на локалния климат там, имам чувството, че ако май отново е хладен, има вероятност снежната покривка на Ботев да устиска до края на май или поне да останат дълбоки преспи. Не всяка година се радваме на 3.5 метра в средата на април 
