ЗЪБИ

Предполагам всички са чували нещо по темата за световната конспирация на фармацевтичните компании по въпроса около "болестоопазването". И някой да не е чувал нищо, тук е мястото да се говори за подобни неща... както и просто за болести :) ...

Модератор: mmirro

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет авг 27, 2015 9:37 pm

Нова технология ще може да възстанови зъбите в устата ви (видео)

Разработена е нова стоматологична технология, с помощта на която върху зъбите, директно в устата на пациента, с помощта на електрически импулси ще се възстановява емайла и така ще ни се спестят интервенции с машинки и други "страховити" преживявания в зъболекарския кабинет.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед авг 30, 2015 1:34 pm

Японски учен сложи край на зъбните пломби

Революционно откритие в областта на личната хигиена направи японския учен Казуе Ямагаши. За него съобщават от "Адме".

Хм, това дали е пореден кьорфишееек :hmm: ... по принцип споменатият източник е един леко съмнителен (меко казано :grin1: ) руски сайт :dontknow: ...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон сеп 11, 2017 5:48 pm

Аспиринът може да поправи кариес, показва изследване

Изследователи от Кралския Университет в Белфаст са открили, че аспиринът може да противодейства на ефектите на кариеса, което ще доведе до намаляване нуждата от пломби, съобщи МedicalХpress.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет авг 24, 2018 11:15 am

5 вредни навика, от които зъбите пожълтяват

И кои храни да избягвате, ако искате да имате красиви и бели зъби

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед фев 17, 2019 2:44 pm

Здравословните храни, които вредят на зъбите

Има много храни, които иначе са здравословни и се препоръчва да влязат в диетата ви, за които трябва да знаете, че при консумация могат да навредят на усмивката ви

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » ср окт 02, 2019 9:59 pm

Налегнаха ме зъбни проблеми. И така след като още от лятото един зъб ме наболяваше, дори по няколко дни нон стоп. Но зъболекарят нищо не откриваше, тази седмица към този зъб се прибави още един с болки от другата страна. Болки при почукване, напрежение в зъба и подутина на венеца. А другия остри болки от пиене на вода, дори на стайна температура, които слагаха началото на продължителни болки. Последните три дни бях на ибупрофен.
Вчера бях на зъболекар. На рентгеновата снимка, ксе вижда възпалението около корена на пети долен ляв зъб. Би ми две упойки по една от двете страни за двата проблемни зъба и започна. Сряза със скалпел подутината, за да изтече гнойта, каза, че много гной е изтекла. Предложи ми резекция на кореновия връх. Казах му, че това е неприятна процедура, той каза, че другия вариант е вадене. Попитах го дали не може да се излекува през канала на зъба. Каза, че възпалението е голямо и не се наема. Препрати ме на ендодонт-специалист. Ще отида да видим дали ще се съгласи да го лекува през канала. Това е зъбът с гранулома. За пръв път ми се поражда такова животно.
Изображение

Другия зъб е тук горе ренгенова снимка. Много дълбоко и подло разяден под стара пломба. Между другото нямам ни един кътник, свободен от пломби, а четири от зъбите са с коронки. Старост-нерадост. И лоши гени :grin1:
Изображение
Зъболекарят мислеше, че е пулпит, както и аз така мислех, но явно извадих късмет. Каза, че под старата пломба имало кариес, било много дълбоко, много близо до нерва, но не е засегнат. Изчисти го до здраво и го запълни. Сложи му пломба и каза да се моля и да благодаря на Бог. До две седмици можело да имам болки още, после трябвало да мине. Ако се усилят значи все пак е пулпит. Но след като го е изчистил до здраво и не е стигнал до нерва, едва ли вече може да бъде засегнат. Днес постепенно болките намаляха и изчезнаха. Надявам се повече да не се появят
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Отговори

Върни се в “Кой има интерес от 'лекуването' с лекарства”