ОПАШКИ (07-12.2019)

Тук всички със що-годе сносен опит в прогнозирането на времето (или в четенето на чужди прогнози :D) могат да обсъждат предстоящи (евентуално де:) ) събития на атмосферната сцена. А останалите пък могат да четат и питат ;)...

Модератори: Radoslav Petkov, Бял облак, ncuxap, Hristo Chipilski, angilari

Потребителски аватар
yavor_zhekov
Регистриран: чет юли 31, 2014 4:02 pm

Мнение от yavor_zhekov » пон дек 30, 2019 8:38 pm

Айде темата пак се напълни с лайняни постове..... :thumbdn: :thumbdn:
Още нищо не е ясно какво ще се случва след 6-ти. Ще има някакво застудяване, има наченки за образуването на циклон, но засега нищо сериозно.
"Страхът е просто състояние на ума, а състоянията на ума подлежат на контрол и насочване" - Наполеон Хил, Мисли и забогатявай..

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон дек 30, 2019 9:05 pm

:hmm1: :hmm1: :hmm1:
Разкарах малко боклук.

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » пон дек 30, 2019 9:34 pm

Господа. И вие, дами, макар с пааантлони.
Твърдо по темата на форума. :offtopic:
Това не е място за натриване на носове. За показване на превъзходство. Това е място за прогнози.
Преди 10 години тук имаше едно момченце от Бургас, което видимо беше на акъла на сегашните момченца - криофили - все едно дали на 15 като Виндъ или 60 като йоги.
САМо той направи уникален, драматичен напредък и в момента е в елита на гилдията (сори всички останали профита, но знаете, че съм прав). Истински се гордея с тоя пич, макар че може да се види в аналите какво сме си приказвали. :grin1:

Повтарям, превъзхожда всички ни, БЕЗ изключение, а няма и 30.

Останалата плява, каквито са всички кудуци, лаещи по-горе...господа. Вие не можете да ме затапите. Нямате акъл, нямате умения, нямате осенение.
Правилното ви поведение е не да показвате уважение към мен (пикая ви на уважението, с извинение).
Но освен мен и Стринг тук никой не прави някакви, какви да е, НЯКАКВИ прогнози..
Не! Не папагалстване на карти, менящи се от рън на рън. ПРОГНОЗИ.
Някой се изпръцка (не помня кой) че съм бил категоричен.
Естествено. Аз не папагалствам модели.
Аз правя прогнози, въз основа на 40-годишен опит. Аз съм форумно богатство. Просто се примирете с крио-нищожността си - толкова умеете, така са ви родили вашите. Не всеки е осенен. Не е арогантност, проста констатация. Насладете се, не се опитвайте да пикаете срещу вятъра - резултатът е предизвестен.
Дами.
НЯМА значение какво танцуват моделите.
Януари ще бъде наднормен, не норма плюс. Знам, че стискате палци да се провали тая прогноза, но тя е много категорична - над 90 на сто. Януари ще бъде наднормен, истинска зима няма да има. Не и тая.
Оценете това, което имате - истински източник на прогнози, не "стратези" папагалстващи картинки.
Може ли да се провали? Естествено! Но вероятността е малка. И ако стане, ще се повторя, реките няма да потекат нагоре.
Другата зима едва ли ще бъда толкова категоричен (до 2012 може да откриете някой дългосрочен провал мой, заради самонадеяност, но човек се учи от грешките си. Вече не правя дългосрочни без достатъчна сигурност, а тая година я имам - колко пъти да ви повтарям: точете си зъбите за следващата, тая няма да я бъде.) :offtopic:

По темата по-конкретно: ще потанцуват още моделите, ще изглаждат или набръчкват амплитудата на доминиращата зонална, но в крайна сметка истинска зима в низините освен за по няколко часа няма да видим.

ПС
Все по-красиви опашки на ЕС (вервайте ми, започват да надушват истината)

Изображение

Потребителски аватар
gogomana
Регистриран: чет фев 26, 2015 1:07 pm

Мнение от gogomana » вт дек 31, 2019 12:46 am

bismarck написа:
пон дек 30, 2019 9:34 pm
Господа. И вие, дами, макар с пааантлони.
Твърдо по темата на форума. :offtopic:
Това не е място за натриване на носове. За показване на превъзходство. Това е място за прогнози.
Преди 10 години тук имаше едно момченце от Бургас, което видимо беше на акъла на сегашните момченца - криофили - все едно дали на 15 като Виндъ или 60 като йоги.
САМо той направи уникален, драматичен напредък и в момента е в елита на гилдията (сори всички останали профита, но знаете, че съм прав). Истински се гордея с тоя пич, макар че може да се види в аналите какво сме си приказвали. :grin1:

Повтарям, превъзхожда всички ни, БЕЗ изключение, а няма и 30.

Останалата плява, каквито са всички кудуци, лаещи по-горе...господа. Вие не можете да ме затапите. Нямате акъл, нямате умения, нямате осенение.
Правилното ви поведение е не да показвате уважение към мен (пикая ви на уважението, с извинение).
Но освен мен и Стринг тук никой не прави някакви, какви да е, НЯКАКВИ прогнози..
Не! Не папагалстване на карти, менящи се от рън на рън. ПРОГНОЗИ.
Някой се изпръцка (не помня кой) че съм бил категоричен.
Естествено. Аз не папагалствам модели.
Аз правя прогнози, въз основа на 40-годишен опит. Аз съм форумно богатство. Просто се примирете с крио-нищожността си - толкова умеете, така са ви родили вашите. Не всеки е осенен. Не е арогантност, проста констатация. Насладете се, не се опитвайте да пикаете срещу вятъра - резултатът е предизвестен.
Дами.
НЯМА значение какво танцуват моделите.
Януари ще бъде наднормен, не норма плюс. Знам, че стискате палци да се провали тая прогноза, но тя е много категорична - над 90 на сто. Януари ще бъде наднормен, истинска зима няма да има. Не и тая.
Оценете това, което имате - истински източник на прогнози, не "стратези" папагалстващи картинки.
Може ли да се провали? Естествено! Но вероятността е малка. И ако стане, ще се повторя, реките няма да потекат нагоре.
Другата зима едва ли ще бъда толкова категоричен (до 2012 може да откриете някой дългосрочен провал мой, заради самонадеяност, но човек се учи от грешките си. Вече не правя дългосрочни без достатъчна сигурност, а тая година я имам - колко пъти да ви повтарям: точете си зъбите за следващата, тая няма да я бъде.) :offtopic:

По темата по-конкретно: ще потанцуват още моделите, ще изглаждат или набръчкват амплитудата на доминиращата зонална, но в крайна сметка истинска зима в низините освен за по няколко часа няма да видим.

ПС
Все по-красиви опашки на ЕС (вервайте ми, започват да надушват истината)

Изображение
Как да вярваме и да четем с интерес мненията на човек, за когото думите "студ" и "сняг" не съществуват!? Човек, който ежедневно през зимата говори за запролетяване, липса на зима, нямало да има зима и прочие. Човек, който когато все пак се състои снежна обстановка през изминалите зими винаги я омаловажава, винаги търси кусури, чака с нетърпение "Слънцето". Съжалявам, но категорично явната ти липса на каквато и да е обективност не може да ми вдъхне доверие. Радвам се, че в дир.бг поне малко се съобразяваш и не показваш до такава степен явната си дразнеща пристрастност, която винаги си личи и в прогнозите ти тук, които едва ли не са с мотива "Дай Боже да не завали сняг, дай Боже Януари пролет да стане".
Моята камера в Овча Купел със страхотна панорама към Витоша http://www.weather-webcam.eu/sofia-ovch ... ine-kamera

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » вт дек 31, 2019 1:16 am

Satana написа:
пон дек 30, 2019 7:14 pm
Никога нищо не му разбирам на bismarck :dontknow: ,Явно не съм толкова навътре с материята :-?
То и аз често не мога. Понякога му хващам идеята, но в останалите случаи или е твърде сложно за мен, или е просто алкохолизиран. Като във 2то няма нищо лошо, сега виното е най-сладко.
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Потребителски аватар
FENIX
Регистриран: съб мар 17, 2007 4:37 pm

Мнение от FENIX » вт дек 31, 2019 1:27 am

На мен често ми е дори симпатичен. На живо бих си лафил с него. Даже много не ми се връзва пристрастния му изнежен, топломански мозък, на фона на натуралното мъжкарство което уж показва.
LET IT SNOW, LET IT SNOW....
http://www.youtube.com/watch?v=Z2MbAMLa3oI
http://www.vbox7.com/play:98630119
Уеб камера с панорама от Мелник:
http://weather-webcam.eu/melnik-na-jivo ... idi-webcam

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » вт дек 31, 2019 12:23 pm

Хубава опашка на ЕС и блатно-застойна за нашия регион - на ГФС.
Да видим кой ще надделее : ) Разбира се, на страната на ЕС сме. :buble:

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » вт дек 31, 2019 1:03 pm

Още около 6-ти може да излезе яка обстановка. А периода 10-14 е много обещаващ. Не съм вярвал, че ансамбълът ще показва такива добри перспективи. И да се моли и да не се моли човек, нещата се получават лека-полека. Зимата дойде, чакаме Ледената кралица само. :buble:

Потребителски аватар
SKYLINE
Регистриран: пет ное 21, 2008 12:40 pm

Мнение от SKYLINE » вт дек 31, 2019 3:54 pm

Бисмарк толкова комплекси за малоценност и психични отклонения лъхат от тебе , че е за съжаление повярвай ми :thumbup: Не си мисли , че разумните хора тук , които не ти обръщат внимание и не искат да си хабят енергията за БЕЗКРАЙНИ глупости, не са те разбрали отдавна какво представляваш.За 11 години откакто съм тук , не съм видял да дадеш една прогноза за студен месец или снежна обстановка , НИТО един път , а в крайна сметка всички знаем , че тези неща стават, от време на време.Така че толкова и за прогностичните способности.На жена си или в кръчмата на село можеш да ги разправяш на воля.Умен си , имаш и познания за много неща , (понякога богатия ти речник ме кефи признавам) но цялата ти компексарщина ти пречи да се адекватен тук , най-вероятно и в живота.Ти си знаеш какви проблеми имаш , които го причиняват това, вземи мерки, пребори ги , никога не е късно, иначе ще си нещастен човечец цял живот и единственото които те удолетворява ще е да се правиш на велик в нета и да да си налееш винцето вечер.Попринцип доста хора от форума са с такива отклонения , по мое мнение, но при теб е доста SEVERE.Успешните хора действат и са се доказали без да имат нужда от одобрение или да нареждат останалите :thumbup:

m
Регистриран: пон ное 26, 2007 3:43 pm

Мнение от m » вт дек 31, 2019 5:13 pm

ASENOV написа:
вт дек 31, 2019 1:03 pm
Още около 6-ти може да излезе яка обстановка. А периода 10-14 е много обещаващ. Не съм вярвал, че ансамбълът ще показва такива добри перспективи. И да се моли и да не се моли човек, нещата се получават лека-полека. Зимата дойде, чакаме Ледената кралица само. :buble:
Днес преди обяд беше дори по-смазващо. Ама чичо Дядко ще ви насочи погледите, ако се получи, към 3-ри седмичната зима. До 1, 2 дни ще изсветлеят нещата и ще разберем дали ще видим курсана. А дедо, ще точи ножовките за зонална
:lol:
ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА!

ivmil
Регистриран: пет ное 11, 2011 11:23 pm

Мнение от ivmil » вт дек 31, 2019 6:12 pm

ГФС е жеУезен :grin1: "Надушващият" ЕС на Дедо да го духа :lol:

dodo
Регистриран: ср юли 20, 2016 7:35 pm
Местоположение: Moнтана - център на Северозапада, ж.к. Пъстрина, Югоизток

Мнение от dodo » вт дек 31, 2019 6:24 pm

ГФС тази вечер направо изкърти всичко :grin1:
''Винаги ще има някой по-млад, по-умен и по-красив от теб, но никой няма да бъде точно като теб!''

naftalinov
Регистриран: нед окт 21, 2012 7:11 pm

Мнение от naftalinov » вт дек 31, 2019 6:31 pm

SKYLINE написа:
вт дек 31, 2019 3:54 pm
Бисмарк толкова комплекси за малоценност и психични отклонения лъхат от тебе , че е за съжаление повярвай ми :thumbup: Не си мисли , че разумните хора тук , които не ти обръщат внимание и не искат да си хабят енергията за БЕЗКРАЙНИ глупости, не са те разбрали отдавна какво представляваш.За 11 години откакто съм тук , не съм видял да дадеш една прогноза за студен месец или снежна обстановка , НИТО един път , а в крайна сметка всички знаем , че тези неща стават, от време на време.Така че толкова и за прогностичните способности.На жена си или в кръчмата на село можеш да ги разправяш на воля.Умен си , имаш и познания за много неща , (понякога богатия ти речник ме кефи признавам) но цялата ти компексарщина ти пречи да се адекватен тук , най-вероятно и в живота.Ти си знаеш какви проблеми имаш , които го причиняват това, вземи мерки, пребори ги , никога не е късно, иначе ще си нещастен човечец цял живот и единственото които те удолетворява ще е да се правиш на велик в нета и да да си налееш винцето вечер.Попринцип доста хора от форума са с такива отклонения , по мое мнение, но при теб е доста SEVERE.Успешните хора действат и са се доказали без да имат нужда от одобрение или да нареждат останалите :thumbup:
Като олицетворение с едно изречение бих обобщил така: "Дедо ви притежава скъпоценния медальон на познанието и ерудираността изобщо (личи си от начина му на изказ), а по-конкретно в метеорологичен аспект (каквато е тематиката на форума), само че с всички сили (той си знае защо) удря, търка, захвърля горкичкия медальон чрез жалките си опити за провокация в постовете си тук, белким стане най-грозният, най-надрасканият, най-неугледният накит на света - това наистина не го разбирам!" :dontknow: В горния пост с чаршафа дава положителен пример с колегата Killerbeast (btw моите адмирации за желанието и усилията, които е положил бургаският колега да се образова на такова високо ниво в тематиката :thumbup: :) ), а сам върви срещу неговия пример. Да сте видяли едно провокативно изказване от младежа :?: Не очаквайте такова - за разлика от Дедо ви, той използва ума и разума си, за да достигне до извода, че подобни жалки джафкания само биха му навредили...

Заключена

Върни се в “Прогнози за времето”