ОКТОМВРИЙСКО ЛЯТО, СУХО, СУТР. МЪГЛИ/ОБЛАЦИ (ПРЕВАЛЯВАНИЯ(?) - 11.10.) - 10.10.2019-... (Бг)

Фактически данни за времето в страната и света, интересни явления, текущи уеб-камери, препратки към информация в Интернет и медиите, отнасяща се за времето в момента.

Модератори: Radoslav Petkov, angilari, Бял облак, ncuxap, Killerbeast, ASENOV

Потребителски аватар
schnapps
Регистриран: съб фев 06, 2010 8:43 pm

Мнение от schnapps » пет окт 11, 2019 9:03 pm

mnm,субективно защо пропускаш тези дни интерполираната аномалия.
Бях ти обещал да ти дам анализ на един наш спор в края на Септември
viewtopic.php?f=23&t=2796&p=630943#p630943 - та като обобщение : интерполация се гледа на месечна база,а не на дневна,сега си виж какво си писал в края на Септември ,виж фактите,цифрите и т.н и субективно си прецени кой крив,кой прав.

Та по темата,чудесна циркулация за този месец и хубави топли дни в Зарата с макс от 24,2 ,сега е 17,8 - цял ден по къс ръкав и гащета !
http://www.stringmeteo.com/stations/sta ... index.html

Станция Стара Загора ; кв.Самара 1 - 203 м. н.в

mnn
Регистриран: чет дек 16, 2010 1:02 am

Мнение от mnn » пет окт 11, 2019 9:20 pm

Интерполацията се гледа на дневна база, когато е извън средата на месеца. Сега вече разликата се стопява и почти я няма, но пак към и след 20-то число ще стане наложителна да се използва на дневна база, защото краят на месеца ще е по-близък до началото на ноември, както писах и дадох пример за миналия месец. На месечна база се гледа без интерполация. Тя се използва за отделни дни и месеци. Пише си на чист български език по-надолу в таблицата.
За днес не е нужно да се гледа и да се казва кой знае какво. С тези показатели е ясно, че масово е наднормено за малко преди средата на месеца.

Потребителски аватар
schnapps

Мнение от schnapps » пет окт 11, 2019 9:44 pm

А нужно ли е на 29 число да споменаваш "субективно",колко е интерполирано за деня ,при положение,че процентното изравняване на интерполация/норма е почти 100 % или просто пишеш каквото ти отърва според интересите ти .

mnn

Мнение от mnn » пет окт 11, 2019 9:49 pm

Хайде да не бъркаме субективността с други неща. За 29-то число има формирана средна стойност от 30 години, която не е според моя интерес. Аномалията, която виждаме всички с очите си не е според моя интерес, а реалността спрямо 30 годишен период. Направо съм изумен, че това продължава да се обсъжда при положение, че всичко е видно за всички. Аз ще продължавам да правя разграничения спрямо датите, защото знам за какво се използва тази функция и кога трябва да се използва. Явно някои още не знаят. Това си е техен проблем.
Последна промяна от mnn на пет окт 11, 2019 10:03 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
schnapps

Мнение от schnapps » пет окт 11, 2019 9:51 pm

mnm,ти си затворена книга за мене,с изгнили корици и не мисля да си губя времето с биполярното ти разстройство .
Та по темата - 16,1 и приятна темп. за сън след подобни диалози !

mnn

Мнение от mnn » пет окт 11, 2019 9:58 pm

Човек, като няма какво да каже, започва с други неща. Не ме познаваш, следователно на горните писания мога само да се смея и нищо повече.
Отново ще напомня, че си пише защо се използва интерполацията и кога се изплозва. / "Включването на функцията "(линейна) интерполация (на нормите/аномалията)" се препоръчва предимно с цел преценка на реалната (за съответния период, а не спрямо средномесечната темп.) аномалия за периоди, съществено несиметрични спрямо средата на месеца...."/
12℃ в Изток. Приятно време и тук за мен.

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 6:58 pm

Мнение от ASENOV » съб окт 12, 2019 12:28 pm

Захапахме дълбоко октомври с плажно време. Стабилни градуси над 20 със седмици през октомври. И при по-слабото полезно Слънце, става фантастично за морски и слънчеви бани. :thumbup:
Преди време бях написал пост, че тенденцията за топло началото на октомври става закономерна, докато тази година направо чупим рекорди по устойчиво лятно време. Не знам какво им трябва на някои изнежени организъмчета, които на 22-24 градуса им е студено.

nakata_georgiev
Регистриран: нед авг 26, 2018 7:40 pm

Мнение от nakata_georgiev » съб окт 12, 2019 12:38 pm

Много топло като усет, въпреки че гледам е едва 20 градуса при нас ,явно заради влагата и безветрието :laughm: ,за къс ръкав става
Макар че виждам и хора с якета :grin1:
Метеостанция от Бургас 17м http://vzk-burgas.com/pws
село Факия
https://www.wunderground.com/dashboard/ ... wx_pwsdash
Камера от Бургаския залив
https://surfshopburgas.com/camera

Потребителски аватар
geoge
Регистриран: съб фев 24, 2018 11:00 am

Мнение от geoge » съб окт 12, 2019 12:59 pm

В Шуменско плато съм с приятели на разходка. Сутринта към 9-10 в ниските части на Варна имаше мъгла, та чак докъм Провадия покрай жп линията. После от Каспичан до Шумен со велисопедо югозападния вятър ми скърши врата по стария път.
Сега на платото си подухва и е поне 21-22 ℃ на слънце 8-)
Синджира си иде, козъта ги нема

mnn

Мнение от mnn » съб окт 12, 2019 3:24 pm

23℃ с 50% влажност в Изток. Отивам към Витоша след малко, защото тям на сянка ще е октомврийско поне, но за ниското в котловината.
В Русе и Благоевград е 26℃ кръгло и по-масово 25℃ в СБг в Предбалкана. И предишни години Русе е вървял с Предбалкана при такива затопляния. По севернага граница на Видинска област са се изсипали около и над 20 литра. В Ново село е само 19℃ кръгло в последния синоп, а и преносът е неправилен за тази част от страната, както и за Тракия.

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 9:46 am

Мнение от quittr » съб окт 12, 2019 4:09 pm

Да, страхотно лято е в Русе с тия 26 градуса. Поради хладните нощи обаче в апартамента е от 20,5 в хола, до 22,5 в стаята. Навън е спокойно, безоблачно, топло и все по-пъстро. Следващите дни не е изключено някъде да удари и 30 градуса.
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

Martin_Lozanov
Регистриран: нед юли 10, 2011 2:39 pm

Мнение от Martin_Lozanov » съб окт 12, 2019 4:43 pm

Около 22C във Велинград, всички сме на басейна, термозоната е празна :D Даже, се зачудих, дали не сбърках, като си оставих плажното масло в София ;)
Зима, сняг, камина и червено вино :)

Потребителски аватар
NorthStorm
Регистриран: вт авг 27, 2013 11:01 am

Мнение от NorthStorm » съб окт 12, 2019 7:10 pm

26℃ максимум в Ботевград, слънчево, приятно, измина хубав и топъл ден :thumbup:
Summer!

Потребителски аватар
gosho97
Регистриран: вт юли 03, 2012 10:05 am
Местоположение: Варна-Акчелар (180м.н.в.)(кв.Виница) / София - кв.Лозенец

Мнение от gosho97 » съб окт 12, 2019 7:30 pm

Много топло, чак лятно бе днес времето в София, поне 25℃ из града беше, почти тихо, все едно идва лято, а не зима.
Във Варна също доста топло, предвид източния поток, цели 24℃.
Нова уеб камера с панорамен изглед от местност Акчелар, Варна:
http://weather-webcam.eu/varna-akchelar ... ra-na-jivo
https://www.mgm.gov.tr/sondurum/radar.a ... rU=ppi#sfB

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 1:10 pm

Мнение от lancelot » съб окт 12, 2019 7:35 pm

gosho97 написа:
съб окт 12, 2019 7:30 pm
Много топло, чак лятно бе днес времето в София, поне 25℃ из града беше, почти тихо, все едно идва лято, а не зима.
Във Варна също доста топло, предвид източния поток, цели 24℃.
Абсолютно ! В центъра беше доста топло, всичко се беше загряло.
Като гледам още седмица ще е така. Супер за спорт и разходки.

Отговори

Върни се в “Фактически данни за времето”