Прогнозирай Зимата !

За важни анонси, мнения, оплаквания (вкл. за бъгове и грешно въведени фактически данни :-D) и всякакви въпроси по адрес на всички метеотурнири.
Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm

Прогнозирай Зимата !

Мнение от lancelot » ср окт 30, 2019 11:07 am

Здравейте !

Все пак това е метео форум и отвъд закачките, празните приказки, дърлянето и личните нападки, нека покажем кой колко добре познава
и може да анализира и прогнозира предстоящата зима.
Правилата са прости. Пишете в тази тема колко според вас ще е аномалията за сезон Зима, за трите месеца (декември, януари, февруари).
Глобално за страната.
Пример : Моята лична прогноза е +1.5 градуса над норма 61-90, но аз няма да участвам в състезанието.

Условия :
Могат да участват само хора с акаунти от над година във форума (създадени преди 30.10.2018) и да имат поне 50 мнения във форума при момента на даване на прогноза !
Могат да участват хора само с по един акаунт. Ако се разбере, че някой ползва повече от един акаунт, то прогнозата му се анулира и печели следващият най-близо.

Награда : 100 лева. Ще бъде връчена лично от мен на официална среща в началото на март. Ако победителят не може да присъства наградата ще му бъде пратена по куриер. Ако спечелят двама, трима или повече, то наградата се дели между тях.

Дерзайте ! :flourish:

Срок за пускане на прогнози : 20 Ноември 2019 !!!
Уинди : ЧУВСТВАМ ЖИВОТА В ОБСТАНОВКАТА!!!!

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср окт 30, 2019 11:39 am

Това май трябва да е в раздела "метеорологични турнири" обаче ;) ...

Потребителски аватар
lancelot

Мнение от lancelot » ср окт 30, 2019 11:46 am

Извинявам се ! Премести го, моля :)

Потребителски аватар
gosho97
Регистриран: вт юли 03, 2012 10:05 am
Местоположение: Варна-Акчелар (180м.н.в.)(кв.Виница) / София - кв.Лозенец

Мнение от gosho97 » ср окт 30, 2019 3:21 pm

Според мен ще зазими към Декември, като цяло очаквам по-студена да е първата половина на зимата и към Февруари да е по-топло. Очаквам нещо от типа на 2012/2013 и като цяло не съм особено убеден, че зимата ще е мега топла, както сочат повечето прогнози. Ако трябва да давам отклонение от нормата изразено в цифри каквото и да дам би било стреляне в тъмното, но тъй като залагам на зима от типа на 2012/2013 да кажем +0,8℃. :grin1:
Нова уеб камера с панорамен изглед от местност Акчелар, Варна:
http://weather-webcam.eu/varna-akchelar ... ra-na-jivo
https://www.mgm.gov.tr/sondurum/radar.a ... rU=ppi#sfB

nakata_georgiev
Регистриран: нед авг 26, 2018 7:40 pm

Мнение от nakata_georgiev » ср окт 30, 2019 4:11 pm

Гошо само да не стане като зимата на 2011/2012 ,че аз клоня повторение на нея :laughm:
Метеостанция от Бургас 17м http://vzk-burgas.com/pws
село Факия
https://www.wunderground.com/dashboard/ ... wx_pwsdash
Камера от Бургаския залив
https://surfshopburgas.com/camera

Потребителски аватар
gosho97

Мнение от gosho97 » ср окт 30, 2019 4:39 pm

Всичко е възможно. Ама морето колкото и да е жалко има влияние при температурите през зимата. То в момента е адски топло, рекордно даже, 19-20℃, през 2012та година е било 17-18℃ през 2009-та и 2011-та, когато са последвали много студени зими е било далеч по-хладно по 12-15℃. Трябва доста продължителен студ да има, за да се навакса "изоставането". Аз лично бих се изкефил на 2-3 дена с по -12/-13℃ при нас, за да измрат всички гадинки, които за втора поредна година оцеляват и през зимата и реколтата е зле. От както гледам градина последно много обилна и хубаева реколта имаше през 2017, именно защото зимата беше корава през Януари и гадинките измряха, а тази година имам 3-4 дена с под -5℃ през Януари и Февруари общо и съответно още седмица след засаждането на градината плъзнаха всякакви буболечки. :)

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » ср окт 30, 2019 4:44 pm

Трябва да се уточни до кога ще можем да правим прогноза....важно е! И Стринг грябва да помогне да не правим залозите в мненията си, а в една прегледна таблица както за всеки турнир си мисля! И там да се заложат правила и срокове, например какво е зимата - от 22 Декември до 22 Март ли? Нека да е направено както трябва за да няма ама аз казах, а то какво излезе.....

Потребителски аватар
gosho97

Мнение от gosho97 » ср окт 30, 2019 4:52 pm

Колега, не че нещо, ама как от 22ри Декември до 22 Март, кога това е било зима в този форум, и кога са се правили сезонни обощения, прогнози и т.н за астрономическа зима. Мисля е ясно, че става дума за Дек-Яну-Фев.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср окт 30, 2019 4:55 pm

И трябва да се дефинира добре какво значи "побеждаване" - трябва да има пълно съвпадение на прогнозата с реалната сезонна аномалия с точност до десетите (иначе няма награда :grin1: ) или... наградата получава този, който е най-близо? :hmm: Иначе е казано в първото мнение достатъчно ясно, че става дума за "сезон Зима, за трите месеца (декември, януари, февруари)".

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » ср окт 30, 2019 5:21 pm

И аз съм "за". Ще бъде много интересно кой ще бъде най- близо. И аз искам да участвам. Само не знам Стринг дали има възможност да направи наистина нещо както турнира макс/ мин. Така прегледно ще се вижда какво що. И примерно срокът задаване на прогноза да е до 15ти ноември или по- скоро 1ви декември. Това ще го каже организторът. :thumbup:
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Потребителски аватар
lancelot

Мнение от lancelot » ср окт 30, 2019 5:27 pm

Печели този, който е най-близо. Уточнено е, че важи за сезон зима - дек, яну, фев.
Срокът е до 20ти ноември, написал съм го. Понеже след това вече може да се мами, знаейки ранни прогнози за началото на декември.
Вече ако Стринг помогне с таблица в турнирите "Прогноза Зима 2019" ще е супер ! И тази таблица да се заключва в 23:59 на 19ти ноември.
Иначе дотук има само една прогноза на адаша от Варна с +0.8
Айде нека има повече ! :flourish:

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » ср окт 30, 2019 5:48 pm

ОК, тогава да помолим Стринг за една табличка и да се включваме..... :flourish:

Потребителски аватар
SKYLINE
Регистриран: пет ное 21, 2008 12:40 pm

Мнение от SKYLINE » ср окт 30, 2019 6:01 pm

Може и всеки , който дава прогноза да залага по 20 кинта примерно и накрая победителя взима всичко :grin1:
Между другото тая година имаме само наднормени месеци , това е ставало само през 2009-та от 2000-та насам.На мен ми се струва , че зимата ще има поне един леко поднормен месец и най-вероятно един нормален.КАто цяло тип 2006/2007 или 2014/2015 почти напълно го изключвам на тоя етап.Бих стрелял на сигурно с лек плюс - давам + 0.6℃
Да видим дали ще има някой смелчага с отрицателна прогноза :grin1:

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » ср окт 30, 2019 6:06 pm

Надали, хаха.
Аз ще поизчакам да мине топлата вълна и ще дам предположение.
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Потребителски аватар
lancelot

Мнение от lancelot » ср окт 30, 2019 6:09 pm

Важно доуточнение !!!
Ако някой хване отрицателна прогноза за зимата печели и една каса бира награда !
Ако не пие бира - бутилка червено вино/водка/уиски. Ако въобще не пие ще я подари на някого :grin1:

Отговори

Върни се в “Метеорологични турнири”