Прогнозирай Зимата !

За важни анонси, мнения, оплаквания (вкл. за бъгове и грешно въведени фактически данни :-D) и всякакви въпроси по адрес на всички метеотурнири.
Потребителски аватар
wolfie
Регистриран: вт дек 23, 2008 2:11 pm

Мнение от wolfie » пон ное 11, 2019 12:39 am

Този турнир наистина би имал смисъл, само ако не е "ден до пладне", а се прави за всеки сезон. Защото има хора, които освен зимата, друго много не ги интересува. Нещо друго, което съм предлагал и за другия турнир е - да не се виждат прогнозите на другите участници преди да е изтекъл срокът за гласуване. Така би било най-чисто. Защото при сегашното положение, по-последните гласували имат предимството все пак да си сверят часовника по по-първите гласували.
There is not such thing like "enough snow" ;) http://skuky.net/41598
АМС Камера
Windy - НЯМА КРАЙ ВЕЧНА ЗИМА НЕКА ИМА

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm

Мнение от lancelot » пон ное 11, 2019 6:47 pm

Здравейте ! Утре ще пиша окончателно по въпроса, защото съм доста зает тези дни. Въртят ми се интересни неща в главата, които обаче ще са окончателни и няма да подлежат на дебат. Иначе тръгнем ли да се маем и чудим се размива всичко и става несериозно.
Аз ще си нося отговорността и за негативи, няма проблем, важното е да се действа и който има желание да участва, който няма - поне да не пречи :)
Уинди : ЧУВСТВАМ ЖИВОТА В ОБСТАНОВКАТА!!!!

Потребителски аватар
lancelot

Мнение от lancelot » вт ное 12, 2019 11:53 am

Как сте ? Надявам се сте добре !

Наистина има стабилна доза тото, но и все пак идеята е да се прогнозира зимата, а не седмица напред. Тук има доста хора, които слагат карти на модели, слагат собствени прогнози, говорят за вероятности. Ами нека покажат колко знаят и да видим дали реално може да се прогнозира дълъг период от време и колко точно. Все пак, реших да улесня малко нещата, но и да запазя главната идея и стигнах по средата и намерих нещо като баланс.

Ето финалните условия и регламент :

Ще се прогнозира месец по месец, като в това ще се включват декември, януари и февруари.
Пример : Прогнозирана аномалия за декември +0.6. За януари +1.0. За февруари +1.5
Финални корекции ще можете да правите до 25то число на предходния месец. За декември до 25ти ноември, за януари до 25ти декември, за февруари до 25ти януари. Ще можете да избирате между 1, 2 или 3 станции, за които да давате аномалия. Точно като сегашните турнири ще трупате точки.
Пример : Дадените ми аномалия са за София и след изтичането на декември имам 250 точки, за януари 230, за февруари 260. Общо 740 точки.
Този който има най-много точки общо за трите месеца той печели.
Стринг, може да използва напълно формата на турните досега и пусне тези станции, които смята за достоверни. Важното е да сложи краен срок 25то число.

Реших леко да променя наградният фонд, за да има повече хора, които да спечелят нещо.
1во място : 70 лв
2ро място : 30 лв
3то място : Материална награда, най-вероятно книга свързана с времето/климата/планините.

Ако някой успее да спечели най-много точки, нацелвайки студен месец - пак ще има награда, ще преценя в последствие каква.

Това е. Прогнозите до момента се анулират.
Чакаме Стринг да пусне турнир с указаните условия горе.

Желая успех на всички !

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » вт ное 12, 2019 12:18 pm

Язък :bowl:
Бях се наточил за касата бира, ама няма прогноза от сега за цялата зима. :laughm:

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт ное 12, 2019 7:35 pm

Хм, значи да разбирам, че това става по-скоро турнир за месечни прогнози, но награди все пак ще се раздават (евентуално :) ) само за класации за сезони (три последователни месеца)? :hmm: Добре, а какво става, ако някой играе само за декември и февруари и въпреки това има най-много точки за трите зимни месеца (в неговия случай взети само за два месеца :) ), ще си участва ли пълноправно в крайното класиране? А ако направи удар само с един месец и пак е първи? :dontknow:

Потребителски аватар
lancelot

Мнение от lancelot » вт ное 12, 2019 7:45 pm

Само който участва и за трите месеца ще е валиден за награда и крайното класиране.
Питай ако имаш още нещо и да го изчистим, че да действаме. :flourish:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт ное 12, 2019 8:17 pm

Абе, то е ясно, че ще има много неща за дооправяне и доуточняване по-късно, но доколкото разбирам, на първо време турнирът просто трябва да се направи като предназначен за прогнози "месец за месец". :) Също така разни евентуални административни врътки ще ги правя по-късно, че сега съм на малко по-особено място и не е много удобно :laughm: . Засега ще опитам (след малко) да оправя най-основната част (официалното даване и записване на прогнозите) и дано да не се появят неочаквани засечки :grin1: . Също така засега май ще сложа да участват само текущите станции в българската месечна станция (официалните на НИМХ плюс няколкото добавени), но вероятно и това, както много други неща, подлежи на дообмисляне :hmm: ...

Последно, прогнози за следващ месец ще се правят и променят до 25-то число на текущия? :hmm: А защо да не е до края на месеца :hmm: , те така или иначе месечните прогнози си остават достатъчно голяма енигма :grin1: ...

Потребителски аватар
lancelot

Мнение от lancelot » вт ное 12, 2019 8:22 pm

Идеално си разбрал всичко ! Извинявам се, ако съм бил неточен в нещо !
25то число реших, защото ако е до 30/31 число ще се знае доста за първите 10 дни от следващият месец и ще има доста подобни прогнози.
Целта ми е от една страна да се позабавляваме, от друга и метео усет да покаже всеки от нас.
Има и още скрити цели, които ще разберем в последствие. Според мен ще е полезно да се види аджеба има ли въобще достоверност в тези месечни/сезонни прогнози.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт ное 12, 2019 8:29 pm

Да де, ама те месечните прогнози май излизат обикновено в последните дни на предния месец? :hmm:

Потребителски аватар
lancelot

Мнение от lancelot » вт ное 12, 2019 9:04 pm

Еми добре. 30то число тогава да е. 23:59 часа краен срок на 30ти.

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » вт ное 12, 2019 9:40 pm

А, биричката, кога и как? :pray:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт ное 12, 2019 11:50 pm

Ето един дървен вариант :laughm: :
https://www.stringmeteo.com/turnir/season_for.php

Постепенно ще оправям бъгове, ще напасвам нещата според консенсусните (или шефските - на идеолога на този турнир lancelot :grin1: ) идеи и евентуално ще добавям опции :grin1: ... А, и засега ще се въздържа от слагане на линк на началната страница на сайта, но може да сложа в турнирния раздел :hmm: ...

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » ср ное 13, 2019 12:39 am

:thumbup:
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Потребителски аватар
lancelot

Мнение от lancelot » ср ное 13, 2019 8:10 am

Stringmeteo написа:
вт ное 12, 2019 11:50 pm
Ето един дървен вариант :laughm: :
https://www.stringmeteo.com/turnir/season_for.php

Постепенно ще оправям бъгове, ще напасвам нещата според консенсусните (или шефските - на идеолога на този турнир lancelot :grin1: ) идеи и евентуално ще добавям опции :grin1: ... А, и засега ще се въздържа от слагане на линк на началната страница на сайта, но може да сложа в турнирния раздел :hmm: ...
Супер си Стринг ! Благодаря ! Аз ще направя сефтето, въпреки че е ясно, че няма да се боря за награда :grin1: :grin1:
Според мен декември ще се нормализират нещата и давам +0.4 аномалия за София, но има време да се коригирам. Имам едно на ум за студен месец. Мисля, че
определено няма да е топъл.

Отговори

Върни се в “Метеорологични турнири”