КРАТКО-/ СРЕДНОСРОЧНИ ПРОГНОЗИ: 04-07.2020

Тук всички със що-годе сносен опит в прогнозирането на времето (или в четенето на чужди прогнози :D) могат да обсъждат предстоящи (евентуално де:) ) събития на атмосферната сцена. А останалите пък могат да четат и питат ;)...

Модератори: Radoslav Petkov, Бял облак, ncuxap, Hristo Chipilski, angilari

Потребителски аватар
blue
Регистриран: чет авг 27, 2009 5:59 pm

Мнение от blue » нед юни 28, 2020 10:18 pm

bismarck написа:
нед юни 28, 2020 8:45 pm
От спад от 5-6 градуса във височина, когато многоуважаемият админ си позволи да поспори с мен, :laughm: , ансамбълът до преди 1-2обновления спихна въпросното захлаждане на 2-3 градуса с колебливи неустойчивости (близки до символичните за моя пункт).
Моментният най-накрая се предаде пред моята прозорливост (това е смес от самоирония и намигване - за тъпунгерите, които са лишени от чувство за хумор!) и остана на слизане с 1-2 градуса и почти никакви простотии, при това за втората половина на сроковете...
Казвам ви аз от години: слушайте Дедо си :buble:
:thumbup: Уф да - то пък едно сериозно захлаждане идва.... :laughm:
Тука надеждите са за вторника когато можем да праснем и ние +33+35 градуса! :D След това потока се обръща от И-СИ, но впредвид по-горния ми коментар! :grin1: Да не говорим и каква хубава поредица от тропични се очертава! :D
Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш!
Стивън Кинг

Потребителски аватар
yavor_zhekov
Регистриран: чет юли 31, 2014 4:02 pm

Мнение от yavor_zhekov » пон юни 29, 2020 10:07 am

Много продължителен горещ период се задава. Няма никакви изгледи за захлаждане по ЕС. Най-горещо ще е в ИБ, над ЗБ изглежда, че ще има повече нестабилност след 2-ри и условия за добри бури в някои дни и ще остане с една идея по-хладно.
"Страхът е просто състояние на ума, а състоянията на ума подлежат на контрол и насочване" - Наполеон Хил, Мисли и забогатявай..

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » пон юни 29, 2020 10:08 am

Изненада....според сегашния рън както казваха в един филм във вече далечното минало, "Совите не са това което са.... :grin1: ", поне за моя град жегата е съвсем поносима. И плюс това главния е най-отгоре, демек може и да не се получи. Интересно бих казал, а и валежи се появяват пак се вижда, дообре.

https://www.wetterzentrale.de/de/show_d ... id=OP&bw=1

https://www.wetterzentrale.de/de/show_d ... d=ENS&bw=1

https://www.wetterzentrale.de/de/show_d ... d=ENS&bw=1

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » ср юли 01, 2020 9:44 am

Гледам, че никой не е уловил още квинтесенцията на прогнозите от следващите дни, а тя е доколко температурите на морската вода ще доближат 30 градуса от събота до вторник. Сега са около 24-25. 30 няма да станат може би на тоя етап, но едно 27-28 не изключвам.

Типична руска жега тип 2010 за втори път това лято и ако не беше само 3-4 дни, а седмица, 30-такът на морската вода не ни мърдаше ;)

Не изключвам и характерните турбо-летни сутрешни "Бангкокски" мъгли на места по бреговата ивица сутрин :) Ама да видим, трябва да се стопли още водата.

Потребителски аватар
gosho97
Регистриран: вт юли 03, 2012 10:05 am
Местоположение: Варна-Акчелар (180м.н.в.)(кв.Виница) / София - кв.Лозенец

Мнение от gosho97 » ср юли 01, 2020 9:49 am

Ами, че аз онзи ден в следобед мерих водата на 1 метър дълбочина излезе 26.8℃, така че не виждам проблем да се стопли още. От два дена водата е станала чорба междудругото, а само преди седмица беше 22℃ като ходих всеки ден до плажа да меря, много рязко се стопли.
Нова уеб камера с панорамен изглед от местност Акчелар, Варна:
http://weather-webcam.eu/varna-akchelar ... ra-na-jivo
https://www.mgm.gov.tr/sondurum/radar.a ... rU=ppi#sfB
https://meter.ac/gs/nodes/N125/gauge.html

misacho
Регистриран: вт ное 09, 2010 9:09 am

Мнение от misacho » ср юли 01, 2020 10:08 am

В момента съм на Дюни.Първи плаж эа това лято.Доста късен.Водата никога не съм я усещал толкова хладна по-това време на лятото.

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » ср юли 01, 2020 10:21 am

На мен във Варна ми се стори добре водата, не беше студена. А има да се нагрява цял юли, че и август.
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » ср юли 01, 2020 10:34 am

За един криофил и 40 да е водата, ще е студена, даже да почнат топките му да се денатурират. истината е, че преди 25 години 26 градуса беше много топла вода, сега 26 е - видно - в началото на сезона.
Да, Гошо, аз не претендирам за познавач на стоплянето и динамиката на Т на морската вода, затова и давам доста консервативна преценка-предположение. Ако стане 30 - толкова по-добре. При следващо презареждане и 32-33 както през 2010 не биха били невъзможни. :thumbup:

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » ср юли 01, 2020 10:53 am

Ами поне аз от края на 90-те и началото на новият век си я спомням по-топла. Само една година имам спомен за як кочан около средата на юли заради ъпуелинг. Иначе тази година поне до 20-ти юни беше по-хладна от обичайното поне за последните 30 години. Но има време да навакса. Вече гледам, че в Бургас гони 26С. :D

gero
Регистриран: съб сеп 23, 2017 6:50 pm

Мнение от gero » ср юли 01, 2020 11:04 am

Температура на водата до 26-27 ℃ нормална и приятна за къпане. Ако стане 30℃ вече става неприятно, все едно влизаш в супа никакъв разхлаждащ ефект особено ако и темп. на въздуха е гнусна жега над 35℃.
Няма нищо по-хубаво от дъждовна пролет, кратко лято, топла есен и снежна зима :D

Windy
Регистриран: вт сеп 22, 2009 1:26 am

Мнение от Windy » ср юли 01, 2020 11:18 am

Аз кацам на плажа на 8ми Поморие, дано е топла водата, най-мразя вода под 26 градуса :nono: :nono: :nono:
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

Потребителски аватар
yavor_zhekov

Мнение от yavor_zhekov » ср юли 01, 2020 7:09 pm

Сериозна жега се задава за уикенда и началото на др. седмица по Черноморието. Дали Варна няма да изпраска някоя екваториална или това е в сферата на мечтите. :grin1: На запад ще сме на другия полюс...доста топла въздушна маса съчетана със силна нестабилност и мисля че бурите в София нямат мърдане. Дано няма изпълнения тип 2014-та...
"Страхът е просто състояние на ума, а състоянията на ума подлежат на контрол и насочване" - Наполеон Хил, Мисли и забогатявай..

Потребителски аватар
gogomana
Регистриран: чет фев 26, 2015 1:07 pm

Мнение от gogomana » чет юли 02, 2020 12:47 am

Отлични условия за бури през уикенда в София, GFS дава добри валежи. Силната нестабилност на запад може да доведе до мощни бури с едра градушка на отделни места, иначе по-масово до бури със силни валежи. Централна и предимно Източна България ще е на другия полюс с топло и предимно слънчево време, идеално за море. Иначе в София в четвъртък има минимални шансове за буря, но най-вероятно същите ще се концентрират единствено около планините и на западната ни граница.
Моята камера в Овча Купел със страхотна панорама към Витоша http://www.weather-webcam.eu/sofia-ovch ... ine-kamera

Потребителски аватар
yavor_zhekov

Мнение от yavor_zhekov » чет юли 02, 2020 10:11 am

Има разнобой между ЕС И ГФС в прогнозите за след 8-ми. Първите държат на продължаване на жегата в цялата страна, докато вторите дават съществено захлаждане.

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » чет юли 02, 2020 10:49 am

Май ЕС ще е прав и ще има жеги, в момента Гфс се представя много зле и са далеч от реалността....

Отговори

Върни се в “Прогнози за времето”