("Идеалните") ХРАНИТЕЛНИ РЕЖИМИ

Предполагам всеки е чувал и има представа какво включва понятието "здравословен начин на живот". Или греша? :)

Модератор: mmirro

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » пон апр 06, 2020 9:31 pm

И аз отслабнах с 2кг за месец март. През вечер си правя по час тренировка навън. Я за крака, я за преса...Понякога си правя и кардио упражнения, най-вече скачане на въже.
Е...правя ги без самото въже, но за 1 час яко се натоварвам. Потя се доста и то при Т около 5гр. Което показва, че върша добра работа.
Ям готвено и съгрешавам с шоколади през няколко дена и то само няколко парчета. От Коледа до монента съм отслабнал с почти 7кг и то само от кардио упражнения и здравословно ядене. А си хапвам много сериозно...просто съм постоянно гладен. :lol:
Не че много ви вълнува, но за мен едно добро дневно хапване е сутринта да започна с плодова салата, 400гр елда със сирене и чай. На обед ям предимно бобови храни или разни манджички и почти задължително месо. Към 2 филии хляб си дъня. Следобеда хапвам нещо сладко в малки количества и примерно 50-100гр ядки или фъстъци и вечер ям по-леко като например супа, салата, яйца или риба. И след 23ч ям кисело мляко, че съм изморен от кардиото. И се чувствам мега добре на този режим.
Тренирам късно, защото и лягам много късно. До обед сърцето ми спи...днес си мерих кръвното в 13ч и беше 95 на 50, ххахаха. Вечер е към 115/120 на 70/80. На телефона имам апп за пулс и мери много вярно. Късно вечер преди да заспя пада до 55. Като спя е още по-нисък, със сигурност. Като скачам го вдигам на 190. Ако имам гривна ще знам с точност, но и така с тела имам добро инфо.
Сега докато си лежа и гледам Тв... на един филм актьорите яко се мляскат и пулсът ми в момента е 130. КАРАНТИНААА... :cry:
Толкова спам от мене... :lol:
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » пон апр 06, 2020 10:40 pm

:arrow:
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » нед май 10, 2020 10:43 pm

Направих едно сравнение точно преди 10 г. и сега. Тогава бях на 1 година и 1 месец сериозни тренировки във фитнес студио, без да съм се хранил вегански. В тренировъчен ден омитах 2 опаковки извара по 500 гр, т.е. 1 кг. заради протеините.
Сега съм на 10 месеца тренировки само вкъщи без тежести, като изключим една гира за бицепси. През ден, т.е. една седмица са 3 тренировки, следващата са 4 тренировки. И тогава бяха по толкова. В сравнение с тогава са по-леки, и като продължителност на 3 месеца по-кратко, отколкото тогава беше изминало време в тренировки. Общо взето няма разлика в резултата, почти един и същ е, една идея по-стегнато изглежда тогава тялото, което може да се дължи и на възрастта. Преди това между 2014 и 2019 не бях тренирал 5 години и тялото ми беше влошено. Само за 10 месеца с разумни натоварвания и правилна строга диета си върнах резултатите от 2010-2012 г.
Изображение
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » вт май 19, 2020 10:41 pm

Еми колкото хейт получаваш, тук си за похвала. Масово на твоята възраст всички са супер напълняли, без мотивация за здравословен живот, без енергия.
Ти изглеждаш добре.
Имам все повече приятели, които още от 20те си години го удрят на бири и хапване и вече нито помен от тренировките им.
Аз цял живот не бях живял здравословно, но от зимата се хванах. Основно кардио, обилно, но контролирано хранене. И то здравословно. От Коледа до момента съм смъкнал 10кг, вече съм 72кг като ям по 2500 3000 калории средно на ден. Като цяло се "посмалих" понеже нямам голяма мускулна маса, всичките 82кг ми бяха тежки кости и сланини. Та след като сланините ги няма, сега почвам основно по-тежки тренировки да се закръгля с малко повече мускул и това е. Всички супер много ме ебаваха, че закусвам елда, че не пия газирано, не ям мазно и тн. Ама сега ми викат: "уау, как стана така"...
Физическата активност ме кара и да се чувствам много по-добре, много по-свободно и щастливо. Абе като цяло съм супер доволен, че се хванах да направя нещо със себе си. Защото по едно време бях супер унил, тъжен, раздразнителен и тн. Сега съм си заложил срок до догодина да напълня бицепсите и после ще си се поддържам само. И пак казвам, че храната е в основата на всичко.
Иначе си хапвам месо, днес имам изядени към 150гр протеин основно от месо, но нямам проблеми с това. Правих си изследвания преди няколко месеца, всичко е 10/10.
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Отговори

Върни се в “Здравословно хранене, поддържане на форма”