Колко често и от какво най-често боледувате

Предполагам всички са чували нещо по темата за световната конспирация на фармацевтичните компании по въпроса около "болестоопазването". И някой да не е чувал нищо, тук е мястото да се говори за подобни неща... както и просто за болести :) ...

Модератор: mmirro

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » съб апр 06, 2019 9:24 am

Това обикновено са случаи на злоупотреба със стероиди. Колкото и да си физически активен, ако тестостеронът ти е във физиологични граници, не можеш да се натовариш толкова, че да си навредиш. Най-малкото ще ти трябва една седмица да се възстановиш напълно. Не винаги това, че изглеждаш добре, значи, че си добре и отвътре.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб апр 06, 2019 10:26 am

wilkosz написа:Леката настинка се дължи на вируси, а не на бактерии тжси минават леко без антибиотици. Бактериите нанасят много по-големи симптоми. ...
А грипът от какво е, от бактерия ли? :laughm: Тук определено трябва да се изкаже някой като quittr, но помое непрофесионално мнение, не може да се напорави такова стриктно разграничение. Независимо дали караш настинка от бактериален или вирусен тип, тя може да протича силно или слабо, което се дължи както на силата на съответния причинител, така и, може би, в още по-голяма степен от силата на имунитета ти. И да, кой да е грипен вирус при някои хора със силен имунитет (ако ще и по "случайност" силен само за съответния щам) може да протича и практически без симптоми :dontknow: . И да, разбира се, че по време на върлуване на някой вирус в организма ти, когато имунната система е заета с него и като цяло организмът е отслабен, някоя бактерия може да се "възползва" от ситуацията :dontknow: ...

И също така, не ми се иска сега да повдигам пак въпроса и за това, че до голяма степен и заради такива като теб, драпащи (явно :) ) за безразборно прилагане на антибиотици, голяма част от бактериите вече са устойчиви към повечето антибиотици, тоест този вид "лечение" реално е неприложим във все по-голям процент от случаите :dontknow: ...
Последна промяна от Stringmeteo на съб апр 06, 2019 10:37 am, променено общо 2 пъти.

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » съб апр 06, 2019 10:26 am

Точно прекалено много са случаите на внезапно починали спортисти, дори доста под 50 годишни. Справка Милен Добрев и Величко Чолаков...
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » съб апр 06, 2019 10:31 am

blue написа:Само, че за силен имунитет силно влияние оказват и субективни фактори като мръсен въздух, стрес и т.нат. Искам да кажа, че често върху човешкото здраве влияят и фактори които не зависят от нас. Чувал съм за хора - здрав имунитет, спортисти , здравословен начин на живот и изведнъж на 50 години - КРАЙ!
Аз пък съм говорил с хора, които дават за пример как пият и пушат, защото някой си бил живял до 90, а пиел ракия от сутрин до вечер и изведнъж-КРАЙ (не можаха да си докажат тезата, не им стигна времето).
Винаги на 100 човека болни от СПИН поне 2-ма ще живеят до дълбоки старини и няма да развият болестта. Винаги на 100 джендъра, 20 няма да си признаят и ще имат щастливи семейства и деца. Това обаче не променя цялосната картина.

Потребителски аватар
ASENOV

Мнение от ASENOV » съб апр 06, 2019 10:35 am

wilkosz написа:Точно прекалено много са случаите на внезапно починали спортисти, дори доста под 50 годишни. Справка Милен Добрев и Величко Чолаков...
Милен Добрев е имал дългогодишни проблеми с алкохола, като прибавим и спорта, в който се е състезавал........

Потребителски аватар
itmpm
Регистриран: нед окт 16, 2011 5:06 pm

Мнение от itmpm » съб апр 06, 2019 11:01 am

Едно време децата са умирали от ангина, щото е нямало антибиотици. Друг е въпросът, че сега масово се злоупотребява с антибиотиците. Но без тях и една операция не може да се направи...

lbs2
Регистриран: ср фев 17, 2016 5:34 pm

Мнение от lbs2 » съб апр 06, 2019 11:12 am

Аз понякога употребявам сребърна вода-повече в носа,отколкото в устата,когато беше грипната епидемия през януари.Тогава не се разболях,а чак през март.гърло,хрема и леко повишена температура. За 3-4 дена ми мина и го прекарах по-леко от някои роднини.Също пих коластра за имунитета.Дали среброто не е заместител на антибиотиците-може и то да е вредно,информационните източници са противоречиви,но е мощно срещу бактерии,вируси,повлиява дори и на ХИВ

Потребителски аватар
blue
Регистриран: чет авг 27, 2009 5:59 pm

Мнение от blue » съб апр 06, 2019 1:57 pm

ASENOV написа:
blue написа:Само, че за силен имунитет силно влияние оказват и субективни фактори като мръсен въздух, стрес и т.нат. Искам да кажа, че често върху човешкото здраве влияят и фактори които не зависят от нас. Чувал съм за хора - здрав имунитет, спортисти , здравословен начин на живот и изведнъж на 50 години - КРАЙ!
Аз пък съм говорил с хора, които дават за пример как пият и пушат, защото някой си бил живял до 90, а пиел ракия от сутрин до вечер и изведнъж-КРАЙ (не можаха да си докажат тезата, не им стигна времето).
Винаги на 100 човека болни от СПИН поне 2-ма ще живеят до дълбоки старини и няма да развият болестта. Винаги на 100 джендъра, 20 няма да си признаят и ще имат щастливи семейства и деца. Това обаче не променя цялосната картина.
Това е ясно! Ако пиеш, пушиш, ядеш лоша храна и водиш нездравословен начин на живот е ясно, че риска да си заминеш преждевременно е по-голям.
Но и другото го има. Водиш цял живот здравословен начин на живот и ..... си заминаваш млад. Всичките грижи които си полагал отиват на вятъра. Вероятността е по-малка разбира се, но ХИЧ не е пренебрежимо малка като вероятност ....
Аз и преди съм го казвал - доколко ще живее човек зависи от 4 фактора всеки от които с еднаква тежест: ГЕН, СТРЕС, КАЧЕСТВО НА ЖИВОТ(ХРАНА,ВЪЗДУХ И Т.НАТ) И КЪСМЕТ.
Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш!
Стивън Кинг

Потребителски аватар
ASENOV

Мнение от ASENOV » съб апр 06, 2019 2:30 pm

Грижите не отиват никога на вятъра. Хората не водят зравословен начин на живот, само за да живеят 100 години. А за да се чустват енергични, да бъдат красиви и да се радват на живота.
Междудругото, ако спортуваш, не би трябвало да се лишаваш от никакви хранителни удоволствия или поне така смятам аз. Дори тогава се налага да ядеш повече, защото гориш много по време и много след самата тренировка.
Грижа на вятъра са малоумните диети без спорт, когато лишаваш организма от важни храни и удоволствия като сладко, защото те мързи да вървиш някой друг километър повече на ден и да не се налага да пазиш диети.
Хората още смятат, че бегачите в парка търчат по 10км на ден и пазят строги диети и полагат неумоверни усилия в това, а то е точно обратното.
Не ми се налага и да пия алкохол или да пуша след 10км бягане, някои хора си мислят майтап, но това прави спорта с настроението. Особено след релаксиращ масаж с магнезий на мускулите след тренировка, ставаш като прероден.
Блуе не искам да излиза, че споря с теб, просто изказвам мнение.

Потребителски аватар
blue
Регистриран: чет авг 27, 2009 5:59 pm

Мнение от blue » съб апр 06, 2019 3:19 pm

ASENOV написа:Хората не водят зравословен начин на живот, само за да живеят 100 години. А за да се чустват енергични, да бъдат красиви и да се радват на живота.
Е с това съм напълно съгласен!
Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш!
Стивън Кинг

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » съб апр 06, 2019 4:09 pm

Stringmeteo написа:
wilkosz написа:Леката настинка се дължи на вируси, а не на бактерии тжси минават леко без антибиотици. Бактериите нанасят много по-големи симптоми. ...
А грипът от какво е, от бактерия ли? :laughm: Тук определено трябва да се изкаже някой като quittr, но помое непрофесионално мнение, не може да се напорави такова стриктно разграничение. Независимо дали караш настинка от бактериален или вирусен тип, тя може да протича силно или слабо, което се дължи както на силата на съответния причинител, така и, може би, в още по-голяма степен от силата на имунитета ти. И да, кой да е грипен вирус при някои хора със силен имунитет (ако ще и по "случайност" силен само за съответния щам) може да протича и практически без симптоми :dontknow: . И да, разбира се, че по време на върлуване на някой вирус в организма ти, когато имунната система е заета с него и като цяло организмът е отслабен, някоя бактерия може да се "възползва" от ситуацията :dontknow: ...

И също така, не ми се иска сега да повдигам пак въпроса и за това, че до голяма степен и заради такива като теб, драпащи (явно :) ) за безразборно прилагане на антибиотици, голяма част от бактериите вече са устойчиви към повечето антибиотици, тоест този вид "лечение" реално е неприложим във все по-голям процент от случаите :dontknow: ...
Наистина в 95% от случаите става въпрос за вируси. Антибиотиците не им действат и при вирус може само да подсилим имунитета примерно чрез Инопринозин, витимани или да лекуваме неприятните симптоми - висока Т, болки, отпадналост и т.н. Проблемът е, че вирусите изтощават имунитета и ако над 90% от здравите млади хора ще се справят с Грипа или други вируси, то увредени пациенти - с тумори, диабет, след опецации, раждания, много възрастни хора и т.н. може и да не се справят и да се развие бактериална инфекция. Тогава вече антибиотиците са необходими, поради много по-големите рискове. За да сме сигурни, че говорим за бактериална инфекция ни трябва микроб. изследване, което се бави много. Затова приетите принципи за започване на антибиотик са, за продължаващи симптоми 5-6 дни или повече, жълти или зелени храчки и сополи. Действително безразборното изписване на антибиотиците е голям проблем. Примерно във Франция Еритромицин не действа на 70% от хората. При много тежки болни може да се направи антибиограма и да се види на кой антибиотик са чувствителни причинителите на болестта му, но пак отнема време.
Лекарите, особено личните изписват безразборно антибиотици, за да се застрахват, защото при някой смъртен случай - в съда носиш отговорност. А от няколко дни антибиотик никой няма да умре. Това е положението.
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » съб апр 06, 2019 4:10 pm

Stringmeteo написа:

Наистина в 95% от случаите става въпрос за вируси. Антибиотиците не им действат и при вирус може само да подсилим имунитета примерно чрез Инопринозин, витимани или да лекуваме неприятните симптоми - висока Т, болки, отпадналост и т.н. Проблемът е, че вирусите изтощават имунитета и ако над 90% от здравите млади хора ще се справят с Грипа или други вируси, то увредени пациенти - с тумори, диабет, след опецации, раждания, много възрастни хора и т.н. може и да не се справят и да се развие бактериална инфекция. Тогава вече антибиотиците са необходими, поради много по-големите рискове. За да сме сигурни, че говорим за бактериална инфекция ни трябва микроб. изследване, което се бави много. Затова приетите принципи за започване на антибиотик са, за продължаващи симптоми 5-6 дни или повече, жълти или зелени храчки и сополи. Действително безразборното изписване на антибиотиците е голям проблем. Примерно във Франция Еритромицин не действа на 70% от хората. При много тежки болни може да се направи антибиограма и да се види на кой антибиотик са чувствителни причинителите на болестта му, но пак отнема време.
Лекарите, особено личните изписват безразборно антибиотици, за да се застрахват, защото при някой смъртен случай - в съда носиш отговорност. А от няколко дни антибиотик никой няма да умре. Това е положението.
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

nakata_georgiev
Регистриран: нед авг 26, 2018 7:40 pm

Мнение от nakata_georgiev » съб апр 06, 2019 6:05 pm

Познавам хора които си поддържат кръвното без химия !!!
Така че това не е вярно,че не можело без хапчетата и че те ти помагат ,абсолютна заблуда
Едно време като малък са ми давали антибиотици и е нямало пробиотици и от там сега имам алергии към храни и като се прибера ще си пусна изследване за алергени ,защото на моменти лицето ми пламва ощи нз от какво е и това е от години
Ходил съм при дерматолози казвали са ми някви кремове мазила и тем подобни временен ефект има от тях
Почти съм хванал какво ми го провокира този проблем или е глутена или какаото или лактозата...Може и соята да е ...
Но като спра сладкото и ми се оправя проблема
Има един американец той само с храна си е решил този проблем ,стомаха ни не е една торба в която да тъпчеш всичко
Като знам българина колко е лаком ,сяда на масата и все преяжда
За 100 годишен човек с наднормено тегло или алкохолик не съм чувал.За мен всичко трябва да е балансирано и храна и сън и ако ще те и спорт :)

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » съб апр 06, 2019 7:55 pm

Хората, които имат заболявания със силни болки не могат без лекарства. Кратковременен прием на различни таблетки не е вредно. Вредно е продължителното им приемане поради страничните им ефекти.
Даже и свободният без рецепта омепразол ако се приема с години може да доведе до големи поражения, чупене на кости и прочие, защото извлича калция.
Трябва да го спра след някоя и друга седмица. Не ми се обадиха и нямам час за лекар относно резултата от биопсията. Мина цяла работна седмица, а тук за 3-4 дни излизат резултатите. Значи не са намерили бактерията пилори и не се налага да пия антибиотик. Така си мисля. Ами сега как ще го лекувам това гастрит след като не е причинен от бактерията? :thumbup: :dontknow:
Тук ти звънят на мобилния ако има лоши кръвни резултати или резултати от други изследвания, нуждаещи се от ново лечение. Телефона го искат още първия път като се запишеш наличен лекар. Например ако в кръвта са видяли левкемия веднага ти звънят и те пращат веднага да отиваш в хематологичната болница.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

nakata_georgiev
Регистриран: нед авг 26, 2018 7:40 pm

Мнение от nakata_georgiev » съб апр 06, 2019 9:31 pm

Мисля,че ви казах нещо болестите са генетично заложени,именно лекарите правят експерименти и изследвания още докато си ембрион да ти променят ДНК
Анджелина Джоли не случайно си отряза гърдите ,защото цялата и рода е генетично заложено...
В английския език думата е "cancer" което значи рак ,но и канцероген ,а канцерогенните са всички консерванти особено този който го слагат в саламите е най-отровен ,който яде салами ежедневно и минават термична обработка е много по застрашен от човек който не яде салами
Това за здравословния живот сме го чували всички ,но истината е че много малко хора хапват качествена храна...

Отговори

Върни се в “Кой има интерес от 'лекуването' с лекарства”